'BELEDİYE İŞGAL ETTİ'

Tarih: 2011-08-15 00:00:00

50 Yıldır sahibi olduğu alana Kandilli Belediyesi'nin 1987 yılında belediye hizmet binasını izin almadan yaparak işgal ettiğini, resmi belgelerle yerin kendilerine ait olduğunu ispatlamalarına rağmen belediyenin bunu kabul etmediğini belirten Fatma Yıldız

50 Yıldır sahibi olduğu alana Kandilli Belediyesi'nin 1987 yılında belediye hizmet binasını izin almadan yaparak işgal ettiğini, resmi belgelerle yerin kendilerine ait olduğunu ispatlamalarına rağmen belediyenin bunu kabul etmediğini belirten Fatma Yıldız konuyu İçişleri Bakanlığına kadar iletti.

Kandilli'de geçtiğimiz dönemde yapılan kadastro çalışmalarının ardından yerler de yavaş yavaş resmi olarak belirlenmeye başladı. 1987 Yılında kurulan Kandilli Belediyesi'nin hizmet binasının kaçak olduğunu ve yerlerinin de işgal edildiğini belirten yer sahibi Fatma Yıldız, resmi belgelerle İçişleri Bakanlığına kadar başvurdu ve sorununun çözümünü istedi. Söz konusu alan için ödediği vergilere kadar muhtardan da aldığı resmi belgeleri dosyaya koyan Yıldız, mağdur duruma düşürülmeye çalışıldığını hakkını alıncaya kadar da mücadelesine devam edeceğini belirtti. Valilik ve Kaymakamlığa da seslenen Yıldız, İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği yazı da şu görüşlere yer verdi:

BELEDİYE KURALA UYMADI
1987 Yılında Kandilli Belediyesi kurulmuş belediye bizim tapumuzun olmadığını fırsat bilerek bizden yani zilyet sahibinden izin almadan 702 parseli belediye hizmet binası yapmış şimdi ise bu binaya halen eklentiler yaparak bizim zilyetlik ve 2/B hakkımıza tecavüz etmektedir. Tapusuz yerlerde bile ruhsat alınırken muhtarlık zilyetlik il muhaberi ve zilyet den devir ve muvafakat sözleşmesi aranırken ilk önce kamu kurum ve kuruluşlarının bu yasaya uyması gerekirken Kandilli Belediyesi bu kurala uymamıştır. Kandilli Belediyesi bu binayı yaparken biz hak sahiplerinden muvafakat almadan bu ruhsatı kimden almıştır.

İNŞAATA KİM İZİN VERDİ?
Bir inşaata kim izin vermiştir. Böyle bir izin var mıdır? Bu hususlar açık değildir. Biz belediyeden herhangi bir izin müracaatı alınmadan çivi bile çakmazken kamu kurumu olan belediye bu gücü nereden alarak inşaat yapmaktadır. Burada zilyet olan biziz bu da 2/b kapsamında da 50 yıldır hak sahibi olan biziz. Mağdur duruma düşürüldük. Yine belediye bu binayı hangi yasa kapsamında yaptırmıştır hangi makamdan inşaat izini almıştır? İzin veren makam hangi gerekçe ile izin vermiştir? Bu taşınmaz malın zilyetinden inşaat için muvafakat alınmış mıdır? İnşaat kesinlikle kaçak olduğu halde devletin kaymakamlığı, valiliği buraya denetim için geldiğinde bu binayı nasıl yaptığını belediye başkanına sormuş mudur? Bu inşaat halen kaçak olarak eklenti şeklinde devam etmektedir. Bu inşaat Bakanlıkça müfettiş gönderilerek durdurulacak mıdır?.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ADAMIN BİRİ :

VATANAŞA HİZMETLE YÜKÜMLÜ BELEDİYE YE BAK.. ARKADAŞ ADAMA SORMAZLARMI BU YER KİMİN ZİLLİYETİNDE DİYE HADİ DİYELİM BELEDİYE BİNASI YAPILMIŞ İYİDE VATANDAŞ ARAZİNİN KENDİ ZİLLİYETİNDE OLDUĞUNU İSPAT ETMİŞ ŞİMDİ NEDEN DİRENİLİYOR..ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.. ŞİMDİ BELEDİYEYE YAKIŞAN YER SAHİPLERİNİ ÇAĞIRIP ARKADAŞ BURAYA BELEDİYE BİNASI YAPILMIŞ BİZ İSTİMLAK EDELİM BEDELİNİ ÖDEYELİM DEMEK DÜŞMEZMİ.... EY BELEDİYE SENİN İŞİN VATANDAŞIN GAYRİ MENKULÜNE EL KOYMAK DEĞİL VATANDAŞI HUZUR VE RAHAT İÇİNDE YAŞAR HALE GETİRİP HİZMET ULAŞTIRMAK...YILLARCA ÖNCESİNİN KÜLTÜR MERKEZİ KANDİLLİYİ NE HALE GETİRDİĞİNİZ ORTADA.. ŞİMDİ BİR DOĞRU ŞEY YAPIP YER SAHİPLERİNİ MAĞDUR ETMEDEN MESELEYİ ÇÖZÜN.. BELEDİYE BAŞKANINA DA BU YAKIŞMALI.. YOL YOK, SU YOK HİZMET YOK VATANDAŞA İŞKENCE ETMEK İÇİNMİ SEÇİLDİNİZ .. GÜNAHTIR BEYLER GÜNAH ZATEN KANDİLLİ YAŞAYANINA EKONOMİ VURMUŞ..İŞSİZLİK VURMUŞ..ÇARESİZLİK VURMUŞ BİRDE KENDİ SEÇTİĞİ BELEDİYE VURSUNDA VATANDAŞ YOKOLSUN MU DİYORSUNUZ.. BİR KERE YÜZ GÜLDÜRÜN YÜZ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.