'BİLİNÇALTI PROPAGandA'

Tarih: 2010-03-18 00:00:00

AKP iktidarı ve yandaşlarının her fırsatta partizanlık yapmayı marifet sandığı ve her seferinde de suçüstü yakalandıklarını belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğünün izni ile hazırlanan seviye belirleme sınavı soru kitapçığında AKP'nin propagandası yapıldığın

AKP iktidarı ve yandaşlarının her fırsatta partizanlık yapmayı marifet sandığı ve her seferinde de suçüstü yakalandıklarını belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğünün izni ile hazırlanan seviye belirleme sınavı soru kitapçığında AKP'nin propagandası yapıldığını belirtti. Başaran, "Ücretsiz dağıtılan okul kitaplarında AKP propagandası yapmaktan tutun da, öğretmenlere uygulanan 'İntel Öğretmen Programı Temel Kursu' kitaplarına ve öğrencilere yönelik seviye belirleme sınavı soru kitapçıklarına ka dar AKP'nin amblemi olan ampul kullanılarak 'bilinçaltı reklamcılık modeli' ile parti reklamı yapılmaktadır. Milli Eğitim her yönüyle AKP tarafından siyasete alet edilmektedir.  Son olarak Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü'nün izniyle ilköğretim öğrencileri için özel bir kuruluşun hazırladığı seviye belirleme sınavı soru kitapçığında yer alan bir sorunun yanıt seçeneklerinin arka planında AKP'nin amblemi ampul kullanılmıştır. Aynı anlayış hazırlanan sınav sorularında da zaman zaman sürdürülmektedir. Atatürk'e ve Cumhuriyet'e saldırmayı marifet sayan anlayışlar, bu tür uygulamalarıyla rejimle olan kavgalarını sürdürmektedirler. Eğitim-İş olarak yapılan bu tür uygulamaları şiddetle kınıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'nı gerekli denetimi sağlamaya, ilgililer hakkında iş-lem yapmaya, Bakan Nimet Çubukçu'yu da bakanlığıyla daha yakından ilgilenmeye çağırıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı,  AKP'nin tarikat ve cemaatlerin cirit attığı bir alan olmaktan kurtarılmalıdır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

kamuranayyıldız :

haber için teşekkür ederiz.çok önemli bir haber gerçekten.elinize sağlık.

çetin ceviz :

Copy-paste haberciliği yapmayı bırakın lütfen. Kim dedi? kim belirtti? kaynak nerde? önce haberi bir okuyun da ondan sonra yapıştırın..Buluttan nem kapar olduk. O zaman tüm kızılay şubeleri mhp'nin propogandasını yapıyor diyebilir miyiz?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.