'BİR KEZ DAHA UYARIYORUM'

Tarih: 2012-06-22 00:00:00

YÜZLERİ KIZARMIŞTI: Gülüç köprüsüne gelinceye kadar bütün yollar tabiri caiz ise kaymak gibi. Ancak Gülüç köprüsünden başlayarak Devrek Yol Ayrımı ve Kepez'e uzanan ölüm yolu büyük çukurlar ve kasislerle dolu. Afişleri astığımız günün gecesi Karayolları B

YÜZLERİ KIZARMIŞTI: Gülüç köprüsüne gelinceye kadar bütün yollar tabiri caiz ise kaymak gibi. Ancak Gülüç köprüsünden başlayarak Devrek Yol Ayrımı ve Kepez'e uzanan ölüm yolu büyük çukurlar ve kasislerle dolu. Afişleri astığımız günün gecesi Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışanları, karanlıktan da istifade ederek bu afişleri parçaladılar. Utanmışlardı, yüzleri kızarmıştı. Hınçlarını da bu şekilde almaya çalıştılar, afişleri tekrar hazırlattık, bu kez onların astığımız yerlere de güvenlik ekipleri yerleştirdik bir daha gelen olmadı.

SAZAN GİBİ KONUNUN ÜZERİNE ATLADI: AKP İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Allah için demeç dahi vermediler. Ancak partinin Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, her zaman yaptığını yaptı ve sazan gibi konunun üzerine atladı. Aslında Hamdi Uçar iyi bir çocuktur. Ancak birileri tarafından sürekli kandırılıyor ve zora düşüyor.

SÜREKLİ YALANLAR ÜRETİYOR: Yine Karadeniz Ereğli'den bir ispiyoncu arkadaş Hamdi Uçar'a yalan istihbarat verdi, Uçar'da yalan istihbarattan edindiklerini demeç olarak basınla paylaşınca, balık tuttuğumuz çukura düşmüş oldu. Peki bu yalan bilgileri Uçar'a kim verdi? Bunu söylemekte sakınca görmüyorum. Karadeniz Ereğli'yi çok sevdiğini söyleyen, kentimiz ve o kentin Belediye Başkanı hakkında sürekli yalanlar üreten, Karadeniz Ereğli'de ikamet eden, Gülüç Belediyesi'nde Belediye Başkanlığı yapan güleç yüzlü Aydın Güngör pek tabii ki.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AKP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar ve Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör'ü sert bir dille eleştirdi. Gülüç Köprüsünden-Kepez'e kadar olan yol güzergahına dikkat çekmek için gerçekleştirilen eylemin ardından yapılan açıklamalara ve kamuoyunda konuşulan sözlere tepki gösteren Posbıyık, eylemlerin önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğini açıkladı. Kdz.Ereğli Belediyesi'ne ait aylık olarak yayımlanan YerliGaste'de Vizyon isimli bölümden açıklamada bulunan Posbıyık, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör'e de ağır ithamlarda bulundu. Yol güzergahının Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne ait olduğunu bir ay sonra yine bir eylem daha gerçekleştireceklerini belirten Posbıyık şu görüşlere yer verdi:

EYLEM, KAMPANYALAR MÜKEMMELDİ

Bildiğiniz gibi CHP Kdz.Ereğli İlçe Örgütü Yönetim Kurulu Başkanlığında toplanarak bazı toplumsal olaylara dikkat çekmek için demokratik kurallar için de eylemler yapma kararı aldık. Bu karara en çok sevinenlerden biri de benim, çünkü Karadeniz Ereğli'deki sessizlik ve isteksizlik başta ekonomi olmak üzere dibe vuruşu iyice hızlandırmış durumda. Gülüç Köprüsü ile Kışla Mahallesi arasında yapılan balık tutma eylemimiz muhteşemdi. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolu'nun tutuklu milletvekillerinin özgürlüklerine kavuşması için düzenlediği imza kampanyası mükemmeldi. Yine partinin Kadın Kolu'nun düzenlediği kadına saygı yürüyüşü güzeldi. Bu eylemler bu kampanyalar önümüzdeki günlerde de devam edecek.

ÇUKURLAR VE KASİSLERLE DOLU

Gülüç köprüsüne gelinceye kadar bütün yollar tabiri caiz ise kaymak gibi. Ancak Gülüç köprüsünden başlayarak Devrek Yol Ayrımı ve Kepez'e uzanan ölüm yolu büyük çukurlar ve kasislerle dolu. Vatandaş, arabasıyla bu çukurlara düştüğünde lastiği patlıyor, jantı eğriliyor, egzosu kopuyor. Hemen herkes bu yollarda adeta kabir azabı çekiyor. Yakın zamana kadar vatandaşlarımızın çoğu bu yolların karayollarına ait olduğunu bilmiyordu. Karadeniz Ereğli Belediyesi bu yolları asfaltlamıyor diye belediyemizi eleştiriyordu. Balık tutma eylemi ve üst geçitlere astığımız afişlerle halkımız bu konuda bilgi vermiş olduk.

AFİŞLERİ YIRTTILAR

 Afişleri astığımız günün gecesi karayolları bölge müdürlüğü çalışanları, karanlıktan da istifade ederek bu afişleri parçaladılar. Utanmışlardı, yüzleri kızarmıştı. Hınçlarını da bu şekilde almaya çalıştılar, afişleri tekrar hazırlattık, bu kez onların astığımız yerlere de güvenlik ekipleri yerleştirdik bir daha gelen olmadı. Eylemimiz ulusal basında da geniş yer buldu ve heyecan yarattı. Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Allah için demeç dahi vermediler. Ancak partinin Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, her zaman yaptığını yaptı ve sazan gibi konunun üzerine atladı. Aslında Hamdi Uçar iyi bir çocuktur. Ancak birileri tarafından sürekli kandırılıyor ve zora düşüyor.

İSPİYONCU BİR ARKADAŞ

Yine Karadeniz Ereğli'den bir ispiyoncu arkadaş Hamdi Uçar'a yalan istihbarat verdi, Uçar'da yalan istihbarattan edindiklerini demeç olarak basınla paylaşınca, balık tuttuğumuz çukura düşmüş oldu. Peki bu yalan bilgileri Uçar'a kim verdi? Bunu söylemekte sakınca görmüyorum. Karadeniz Ereğli'yi çok sevdiğini söyleyen, kentimiz ve o kentin Belediye Başkanı hakkında sürekli yalanlar üreten, Karadeniz Ereğli'de ikamet eden, Gülüç Belediyesi'nde Belediye Başkanlığı yapan güleç yüzlü Aydın Güngör pek tabii ki.

YALANIN BU DENLİ BÜYÜĞÜNÜ HİÇ DUYMADIK

Aydın Güngör, karayollarıyla yaptıkları toplantılarda güya karayolları yetkilileri, Halil Posbıyık'a, Yolun altını temizleyin, asfaltını dökelim demişler gibi mesnetsiz iddialar ortaya atıyor. Yalanlara alıştık, ama yalanın bu denli büyüğüne de hiç duymadık. Gülüç Köprüsü'nden Kepez'e kadar ki karayollarının altında belediyenin hiçbir engeli yok. Zaten böyle bir şey olsa Karayolları Bölge Müdürlüğü belediyemize yazı yazar, Şu engelleri var kaldırın der. Böyle bir yazı da yok. Yalan dolanlarla demeç verenlere bakıyorum da vah Zonguldak vah diye haykırıyorum. Olan Hamdi Uçar'a oldu vesselam. Ben ilgilileri bir kez daha uyarıyorum. Gülüç Köprüsü'nden itibaren sakın yüzeysel asfalt döküp bizi kandırmaya kalkmayın. Bu işleri iyi bilirim. Beton asfalt istiyoruz. İlk eylemli CHP Yönetim Kurulu ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte yaptık. Bir ay mola vermeyi kararlaştırdık. Bu yollarda iyileştirmeye gidilmediği takdirde vatandaşlarımızla birlikte yeni eylemlere gideceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Gülnaz Çakır :

akp hükümetinin eleştirileceği en son konu yollardır...duble yollar bu hükümet zamanında yapılmış ve trafik kazaları yarı yarıya azalmıştır eylem yapılabilir demokratik kurallar çerçevesinde ama bunu halil posbıyık yaptığı zaman insanın iki kere düşünmesi gerekiyo çünkü her zamanki gibi şov yapıyo..halil posbıyık önce son model lüks mercedes makam arabasından indinde ereğlinin ara mahalle ve sokaklarını gezsin birileride o sokaklara bu yolların sorumluluğu ereğli belediyesinde yazarsa hiç gocunma bay başkan kavgalarından bıktık bizim yerimize kavga falan etme avukatımız falan değilsin..sahil ve süs havuzundan başka bi icraatın yok...tüm ereğli halkı gerçeklerin farkında..!!!

hakan atmaca :

Yeter artık halil bey. herkesle kavga ediyor, herkese saldırıyorsunuz. Ereğli'ye gelecek olan yatırımlar sizin yüzünüzden gelmiyor. Sanki Ereğli'de sorumluluğunuz altında olan mahallelerde yollar çok mu iyi? yazık çok yazık. Bu kadar geniş imkanları olan bir belediye başkanısın. kavgadan başka hiç bir şey vermedin bu memlekete....

mehmet uysal :

Gülüç belediye başkanı,başkaları hakkında konuşacağına gülüç e bir baksın allah rızası için,siyaset, siyaset meydanında yapılır arkadan yalan konuşma ile değil, senin meydanın gülüç, gülüç lü memnunmu bir bak, okulların yollarına bir bak, berbat, çocuklar yürüyecek bir kaldırım bulamıyor yazık çok yazık

Ali Suat ESER :

KARA-YOLLARI Yetkililer, ilgililer ve kendisini bu sıfatlarda gören siyasiler, lütfen kasislerde sarsmayan lüks araçlarınızdan inip, halkotobüsü ile Kepez istikametine bir kez gidiverin. Ben Ömerli'de oturuyorum. Sağlam insanların "içi dışına çıkıyor" adeta. Ameliyatlı ve hamileler ne yapsın? Taksi tutsun derseniz, haydi taksiye verecek 10-14 TL’yi buldu diyelim (onu da kaç kişi verebilir? Kaç verebilir? Mermur, işçi, emeklinin eline ne geçiyor, esnaf ne kazanıyor sizler daha iyi bilirsiniz.) sarsmayacak sizin bindiğiniz lüks taksiyi nereden bulacak? "Kara-yolları"nı heceletip, mecazi anlamda kullANDırtmayın artık. Hepimizin insan olduğunu unutmayalım. Gün olur siz de hasta veya hasta yakını olabilirsiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.