'BİRLİKTELİK SAĞLANIRSA BU İŞ OLUR'

Tarih: 2011-01-17 00:00:00

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Aşağıdoğancılar Köyü Muhtarı Rahmi Yapar, Alaplı Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden'i ziyaret etti. Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Aşağıdoğancılar Köyü Muhtarı Rahmi Yapar, ziyarette yaptığı konuş
Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Aşağıdoğancılar Köyü Muhtarı Rahmi Yapar, Alaplı Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden'i ziyaret etti. Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Aşağıdoğancılar Köyü Muhtarı Rahmi Yapar, ziyarette yaptığı konuşmada, MYO yapılması düşünülen Teknoloji Fakültesiyle ile ilgi Aşağı doğancılar köyü sınırları içinde olan 130.000 metre kare alanda parselasyon çalışması yapılması için Alaplı Belediyesine büyük görev düştüğünü belirtti. Kamulaştırma çalışması yapılması gerektiğini kaydeden Yapar, “Alaplı Meslek Yüksek Okulunun 130.000 metre kare arsa tahsis edilmiş bugüne kadar burada herhangi bir kamulaştırma yapılamadığından bu arsalar üzerinde herhangi bir işlem yapılamamıştır. Büyük çoğunluğu A.doğancılar köyü sınırları içinde olan 54 parsellik arsa mevcuttur. Gerek yer sahipleri gerekse Alaplı Meslek Yüksek Okulu buradan faydalanamamaktadır. Arsa sahipleri %50 sini karşılıksız bağışlayarak burada yeniden parselleşme yapılmasını istemektedir. Parselasyon için burada Alaplı Belediyesine görev düşmektedir. Bu 54 parsel içinde 10–12 kişinin büyük parselleri vardır. Buradaki yer sahipleri’yle İlçede oluşturulacak bir komisyonla görüşülmesi gerekmektedir. Sanal bir proje oluşturularak yer sahipleriyle ne yapılması gerektiği konusunda bilgi verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çalışma yapılırsa Meslek Yüksek okula verilecek olan bu arsa üzerinde Teknoloji Fakültesi ve diğer binalar kurulabilir” dedi. Alaplı MYO Müdürü Rıfkı Henden, ise yaptığı konuşmada, Teknoloji Fakültesi kurmak için elerinden geleni yapacaklarını belirterek, İlçede bir komisyon oluşturarak yer sahipleriyle tek, tek görüşeceklerini bildirdi. Ziyarette, MYO sekreteri İbrahim Cöbek’de hazır bulundu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.