'BİZ KAVGA İSTEMİYORUZ'

Tarih: 2013-04-05 00:00:00

AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan Kdz. Ereğli'de yaptığı esnaf ziyaretlerinde konuştu. Kendisine  'Sanki Gambiya büyükelçisi' diye sataşanlara 'Yani Gambiya'ya değil de Akçakoca'ya gidip, oradan mı sipariş beklemeye çalışacaktık. Eğer ken

AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan Kdz. Ereğli'de yaptığı esnaf ziyaretlerinde konuştu.

Kendisine  'Sanki Gambiya büyükelçisi' diye sataşanlara 'Yani Gambiya'ya değil de Akçakoca'ya gidip, oradan mı sipariş beklemeye çalışacaktık. Eğer kendilerinin, Dünya'da gidebilecekleri başka bir yer varsa, ben seve seve arkalarında çantalarını taşımaya hazırım' sözleriyle sitem etti.

Belediyenin arsa satışı konusundaki soruları da yanıtlayan Candan, 'Bakın bir daha söylüyorum. Kentin sesini dinleyin. Esnafın sesini dinleyin. Hem diyeceksiniz ki biz bu kenti kurtarmaya çalışıyoruz. Hem de esnafı batıracak hareketler yapıyorsunuz. Ben ne diyeyim şimdi. Ben bir milletvekiliyim. Ben, bu kentin en zirvesindeki insanım. Şimdi altımdaki konumdaki insanlarla kavga mı edeyim?' dedi.

AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan Kdz. Ereğli'de ilçe Başkanı Fatih Çakır, önceki ilçe Başkanı Adem Öztürk ve bazı parti yöneticileriyle birlikte esnaf ziyaretleri yaptı. Milletvekili Candan bu ziyaretler sırasında kendisine yöneltilen bazı sorulara verdiği yanıtta kavgadan yana olmadıklarını belirterek 'Kavgacı bir tutumun kimseye kazandıracağı bir şey yok' dedi.

Bu ziyaretlerle ilgili olarak AKP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatının Tanıtım ve Medya Başkanı Mehmet Keleş imzasıyla gönderilen yazılı açıklama şöyle:

AK Parti Zonguldak milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Ereğli'de yaptığı esnaf ziyaretinde, Emniyetin yanındaki arsayı belediyenin satışa çıkarmasına tepki gösteren esnaflara, Ben sizinle beraberim, halkımın istemediği bir satışa bende karşı çıkarım dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, beraberinde İlçe Başkanı Fatih Çakır, önceki dönem İlçe Başkanı Av.Adem Öztürk ve parti yöneticileriyle birlikte, merkez ve meydanbaşı yokuşundaki esnafları tek tek gezdi.

Esnafla sıcak temas kurarak sorunları ve dilekleri dinleyen Milletvekili Candan'a esnaflar, 'Belediyenin satacağı arsaya yapılacak AVM ile Ereğli esnafının daha da zora düşeceği' şikayetlerinde bulunuldu.

'GAMBİYA'YA DEĞİL, AKÇAKOCA'YA MI GİTSEYDİM'

Habercilerin Ereğli gündemine ilişkin sorularını da yanıtlayan Candan, kendisi hakkında sanki Gambiya Büyükelçisi diyenlere, tersaneler için Akçakoca'dan mı sipariş almalıyız şeklinde cevap vererek; Ereğli'de istihdamdan dolayı meydana gelen sıkıntı var, bunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Sürekli, 'tersanelere bir şey yapmadı' diye eleştiriliyorum. Gambiya Ataşesi gibi duruyoruz. Yani Gambiya'ya değil de Akçakoca'ya gidip, oradan mı sipariş beklemeye çalışacaktık. Eğer kendilerinin, Dünya'da gidebilecekleri başka bir yer varsa, ben seve seve arkalarında çantalarını taşımaya hazırım. Eğer herhangi bir yerden sipariş bulabilirlerse bir sıkıntımız olmaz.  Ama bulamıyorlarsa eleştirmek çok kolay.  Fakat iş icraata geldiğinde kimsenin bir tek söylemi, icraatla ilgili bir tek hareketi yok. Ama iş eleştiriye geldiğinde 'köprünün şurası böyleydi, şuradan geçiş yok' deniyor. Kimsenin teşekkür ettiği ise yok. Biz bu kente bir şeyler vermeye çalışıyoruz. Bu kentin üzerine bir gram daha bir şey koymaya çalışıyoruz. Ama bu çabayı hafifleştirmenin, sanki zararmış gibi göstermenin de bir manası yok. Baştan beri söylüyoruz. Biz bu kentte kavga istemiyoruz. El ele verip, kol kola girip bu kentin üzerine bir tuğla daha koymak istiyoruz. Bu konuda basına da, diğer yetkililere de, herkese sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluk sadece İlçe teşkilatının, İl teşkilatının, Ercan Candan'ın değil, hepimizin omuzunda. Herkesi sorumluluğa davet ediyorum. Kavgacı bir tutumun kimseye kazandıracağı bir şey yok dedi.

GAMBİYA DEVLET BAŞKANI GELECEK

Önümüzdeki aylarda Gambiya Devlet Başkanı Yahya Jammeh'in Türkiye'ye gelerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret edeceğini anlatan Candan; Bu ziyarette iki önemli proje var. Bunlardan biri balıkçılığın geliştirilmesi konusunda 'taka' alımı. İkincisi de, Türk Hava Yolları'nın bu ülkenin başkenti Banjul'a sefer düzenlemesiyle ilgili. Bu seferler, iki Devlet Başkanı ve Başbakanımızın uygun görmeleri halinde başlatılır. Dolayısıyla ben üzerime düşeni yapıyorum. Yok, eğer derseniz ki neden Gambiya, o zaman başka ülkelere de başka arkadaşlarımız gitsinler. Biz 2013 yılında yaşıyoruz, 1960'ta değil. 1960'ta insanlara sadece umut veriyordunuz. Güzel konuşmayla insanları aldatabiliyordunuz. Bu işler değişti. Artık bilgi çağındayız. İnternete girdiğinizde kim nerede ne yapıyor görüyorsunuz. İnsanların artık aklını ikna etmek zorundayız. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz dedi.

ESNAF SATIŞA KARŞIYSA BENDE KARŞIYIM

Candan, habercilerin sorusu üzerine Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın isteğiyle, Belediye Meclisi'nden geçen, Müftü Mahallesi sınırlarında yer alan, ilçe merkezindeki halk otobüslerinin kullandığı yaklaşık 2 bin 800 metrekarelik alanın satışına ilişkin ise şöyle konuştu:

Bakın bir daha söylüyorum. Kentin sesini dinleyin. Esnafın sesini dinleyin. Hem diyeceksiniz ki biz bu kenti kurtarmaya çalışıyoruz. Hem de esnafı batıracak hareketler yapıyorsunuz. Ben ne diyeyim şimdi. Ben bir milletvekiliyim. Ben, bu kentin en zirvesindeki insanım. Şimdi altımdaki konumdaki insanlarla kavga mı edeyim? Benim çabam, bu kentte doğru olanı söylemek. Hem 'batıyoruz, kent en dibe vurdu' diyorsunuz, hem de tutup esnafın boğazını sıkacak, nefes aldırmayacak harekete geçiyorsunuz. O zaman kim doğruyu söylüyor, ne yapabilirim? Benim kavgayla işim yok. Ben, bu kentte doğru olanı söylemeye çalışıyorum. Esnaf 'hocam orası satılsın' derse ben hemen geri adım atarım. Ama esnaf karşı çıkıyorsa benim de görevim halkımın yanında, halkımla kol kola isteğini yerine getirmek onunla birlikte bu satışa karşı çıkmaktır.

Candan, AK Parti İlçe Teşkilatına gelen vatandaşlarında sorunlarını tek tek dinleyerek yardımcı olmaya çalıştı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

HALİL BEY; ARSA DEĞİL, SUNİ GÜNDEMLER SATMAKTADIR. BAŞTA KENDİ PARTİSİ CHP??? OLMAK ÜZERE HİÇBİR SİYASİ PARTİ TARAFINDAN ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMLERDE YENİDEN ADAY GÖSTERİLME VE SEÇİLME ŞANSI SIFIR OLAN, SİYASETEN DE BİTMİŞ OLAN BİR KİŞİNİN GÖREV SÜRESİNİN BİTİMİNE ÇOK AZ BİR SÜRE KALA "KAMU HUKUKU VE MENFAATLERİ AÇISINDAN" BÖYLESİ BİR HATAYI YAPACAĞINI KESİNLİKLE DÜŞÜNMÜYORUM. HALİL BEY, BU ARSA SATMA KONUSUYLA KDZ. EREĞLİ GÜNDEMİNİ MEŞGUL ETMEK SURETİYLE; KENDİSİNİN AGRESİF VE KAVGACI KİŞİLİĞİNDEN KAYNAKLANAN GEREK PARTİ, GEREK BELEDİYE VE BELEDİYE MECLİSİ İÇİ, GEREKSE BELEDİYE İLE OLAN DİĞER KURUMLARARASI SORUNLARI KAMUFLE ETMEK (GİZLEMEK), DİĞER YANDAN KDZ. EREĞLİ HALKINA DÖRT DÖNEMDİR VERMİŞ OLDUĞU AMA YERİNE GETİRMEDİĞİ HAYALİ SEÇİM VAATLERİNİ VE KDZ. EREĞLİ’NİN HER GEÇEN GÜN DAHA DA KÖTÜYE GİDİŞİNİN SEBEBİ OLAN KENDİ KAVGACI KİŞİLİĞİNDEN KAYNAKLANAN EKONOMİK VE SOSYAL SORUNLARI HALKA UNUTTURMAYA ÇALIŞMAKTADIR. ANLAYABİLENLEREEEE… SAYGILARIMLA Ünal SAVAŞ

Ünal Savaş :

"BİZ DE KAVGA İSTEMİYORUZ" FİLLER TEPİŞİRKEN EZİLENLER HEP ÇİMENLER OLMAKTADIR...!!! SEVGİYİ, BARIŞI, ETMİŞİZ TALAN, KALMADI ARTIK, GERİDE KALAN, SEVGİDE YALAN, BARIŞTA YALAN, VAR GİT, BİRAZDA SEN OYALAN. SEVGİ PINARINI AKITTIK, KARA KARA, İÇİLMİYOR SULAR, BAHTIMIZ MI KARA, GERÇEK SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK İLE, DEVA BULSUN, KALPLERDEKİ BU YARA, YAPMAYIN, ETMEYİN, EYLEMEYİN, BARIŞI DAHA DA, ÖTELEMEYİN. SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK YETMEZ, HOŞGÖRÜYÜ DE ARKASINA EKLEYİN. KAVGANIN KAZANANI YOKTUR, BARIŞI KISKANANLAR ÇOKTUR, DÜŞÜNÜN, ANLAYIN, YETER ARTIK, İSTEMEYENLERİN KARNI TOKTUR. ALLAH İKİ KULAK VERMEMİŞ BOŞUNA, VİCDANLAR SIZLIYOR, DUYUN ARTIK, BARIŞ, GİDER, HERKESİN HOŞUNA ÖNCELİKLER LİSTESİNE, KOYUN ARTIK. DARILMAYIN, GÜCENMEYİN, YERMEYİN, BU ADAMDA NEREDEN ÇIKTI DEMEYİN, SUYUNUZU İÇTİM, EKMEĞİNİZİ YEDİM, VEFAYI, BİRAZDA SİZLER SERGİLEYİN. SAYGILARIMLA “KARNAVALA HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.”

servet tunç :

sayın milletvekili:bu size ''taka'' yada ''balıkçı teknesi'' konusunda bilgi veren danışmanlarınıza tez elden yol vermenizi tavsiye ederim..sizi gülünç duruma düşürüyorlar..bu açık deniz balık avcılıgı yapacak teknelerin en ufagının boyu 15 metreden asagı olmaz.! ereğlinin bütün tersanelerinde bir yılda bu boyda yapılacak tekne sayısı full çalışsalar 50 yi gecmez..seri imalat ancak fiber teknede mümkün olur,türkiyede bu işi yapacak kapasiteli böyle bir tesiste yok..türkiyedekiler butik yada atölye boyutunda tesislerdir..yani biraz dersinizi çalışın yada danışmanlarınız araştırma yapsın..15 metre saç bir tekne çok seride çalısılsa 2 aydan önce tersaneden suya inmez..birde bunun donatımı var motor,saft,elektrik,boom,vinç,ırgat,elektronikler yüzlerce kalem malzeme..ufak tekneyi tersanede yapmak ranttabıl değildir ayrıca,çünkü bu iş emek yogunluklu bir iştir.o tersaneler en az 70-80metrelik tekneler imal ederek dönebilirler..2-3000 laflarını telafuz etmeyin.!

kaan doruk :

öyle deyalar... bi zamanlar demirelde demişti köprüyü sattırmam diye alamancıların hepsi almıştı o zamanlar köprüyü:)))

ereğlili :

Sayın vekilim sana yakışanı yanında seçilmiş ilçe başkanıyla halkın karşısına çıkmaktır.Atama ilçe başkanı ile üyenin delegenin iradesini yok saydınız şimdi aynı ilçe başkanıyla Ereğlinin Zonguldağın sorunlarınımı çözeceksin çok zor kendi üyesinin delegesinin iradesinden korkupta sandığa giremeyen ilçe başkanı istemiyoruz sanki kendisi arkasında sandığa ve demokrasiye dayanan kesin ve mutlak bir irade varmış gibi hareket eden ilçe başkanı istemiyoruz siyasi hareketler tabanını ve halkı yok saydığı müdeetçe yok olmaya mahkumdurlar

Akp'li :

gerekirse bu ilçe için kavga edeceksin sayın candan sus diye oy vermedik sana posbıyığın adaletsizliklerini görmemezlikten gelemez kimse susarakta bişey yapılmıyor dedim ya gerekiyorsa kavgada edeceksin cevapta verceksin ağzının payınıda verceksin posbıyık meydanı boş buldu o yüzden bu agresifliği bağırıp çağırmaları

alaplının adağı var :

Ercan Candan alaplının sorunlarıyla ilgilendiği zaman esnaflar ve vatandaşlar koç kesecekmiş...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.