'BU KAYIP TELAFİ EDİLMELİ'

Tarih: 2010-06-10 00:00:00

Eğitim İş Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, yazılı bir açıklama yaparak ÖSS Deneme Sınavında Bir Kısım Öğretmenin Mağdur Edildiğini öne sürdü. Metin Kahveci, hangi sınav olursa olsun hiçbir sınıfta tek bir görevli personel olamayacağını belirterek açı

Eğitim İş Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci, yazılı bir açıklama yaparak ÖSS Deneme Sınavında Bir Kısım Öğretmenin Mağdur Edildiğini öne sürdü. Metin Kahveci, hangi sınav olursa olsun hiçbir sınıfta tek bir görevli personel olamayacağını belirterek açıklamasına şöyle devam etti;
"Bakanlık ÖSS deneme sınavı uygulamasında sınıflarda görevli öğretmenlerin bir kişiye indirgemesi sonucunda bir kısım öğretmen ek ders mağduriyetine uğramıştır. Hangi sınav olursa olsun hiçbir sınıfta tek görevli personel olamaz. Yapılan sınavlarda mutlaka salon başkanı ve gözcüsü olmak zorundadır. Demek ki bakanlık tek kişi görevlendirmeyle sınavı pek ciddiye almamış okulda görevli öğretmenlerin de ek dersini kesmiştir. Kaldı ki ÖSS sınav gününde kendi branşında dersi olan bir öğretmenin o gün için tam ek ders alması gerekirken sınav nedeniyle göreve çağrılmamış ya da eksik ücret alacağından dolayı mağdur edilmişlerdir. Bu mağduriyet çalışanların hak kaybına neden olmuş bu kaybın telafi edilmesi gerekmektedir. İlimizde yapılan MB' ye ait sınavların eşit bir şekilde öğretmenlere yaptırılmalıdır."
"Sınavlara personellerinin
eşit şekilde verilmesi doğru olacak"
"Sendikamıza gelen şikayetlerden birisi de ilimizde yapılan MB ait bütün sınavların (açık lise, deneme, ehliyet vb) merkezi okullarda yapıldığını bu sınavlarda aynı okul personelinin yararlandığını kenar okullara yaptırılmadığını bu bakımdan da uzak bölgedeki öğretmenlerin MB sınavlarından yararlanamadığını belirtmektedirler. Bu sorunun çözülebilmesi için sınavların merkezi okullarda yapılmasının sınavlara giren adaylar için doğru olduğu ancak görevlendirmede aynı okul personeli değil de kenarlardaki okul personellerinin de eşit bir şekilde bu sınavlara verilmesi doğru bir davranış olacaktır. Bu düzenlenmenin yapılması o kadar zor değildir diyoruz ve sınavda görevli öğretmenlerin hakkaniyet çerçevesinde hareket edilmesini talep etmekteyiz. Bu konudaki daha önceki açıklamalarımız bizlerin haklılığını bir kez daha ortaya koymaktadır. Eğitim İş'e üye olsun olmasın her zaman çalışanların sesi olmaya haksızlıkların karşısında hak aramaya devam edecek."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.