'BU OLAYLAR BİZİ YILDIRMAYACAK'

Tarih: 2010-06-28 00:00:00

Eski Milli Eğitim Bakanı ve eski YÖK Başkanı, AKP Kahramanmaraş milletvekili Mehmet Sağlam, 'Türkiye Buluşmaları' kapsamında Anayasa Değişiklik Paketi'ni anlatmak üzere Kdz. Ereğli'ye geldi. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ni, teröre karşı engelleri ort

Eski Milli Eğitim Bakanı ve eski YÖK Başkanı, AKP Kahramanmaraş milletvekili Mehmet Sağlam, 'Türkiye Buluşmaları' kapsamında Anayasa Değişiklik Paketi'ni anlatmak üzere Kdz. Ereğli'ye geldi. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ni, teröre karşı engelleri ortadan kaldırmak adına ortaya koyduklarını belirten Sağlam, "Biz, anaların gözyaşlarını dindirmeye soyunduk " dedi. Sağlam, "Gerek içeride gerek dışarıda, hem siyasi hem de ekonomik bakımdan bir atılım içerisine giren Türkiye'nin son zamanlarda önünü tıkamaya çalışan bazı çabalar var" görüşüne de yer verdiği konuşmasında, "Daha fazla demokrasi olacak ama terör de mutlaka duracak. Bu tip olaylar da bizleri hiç yıldırmayacak" şeklinde konuştu.
Eski Milli Eğitim Bakanı ve Eski YÖK Başkanı Kahramanmaraş milletvekili Mehmet Sağlam, Ereğli'ye gelerek Anayasa Değişiklik Paketi'ni partililere anlattı. Sağlam; AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, İl Başkanı Hamdi Uçar, Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partilinin dinlediği konferansta, konuşmasına, "Türkiye eski Türkiye değil. İtibarı yükselmiş, komşularıyla sıfır problem sloganı ile iyi ilişkilere girmiş, birçokları işle stratejik ortaklık
kurarak vizeleri kaldırmış, medeniyetler çatışmasını reddetmiş, medeniyetler ittifakına taraf olmuş, Birleşmiş Milletler Daimi Konseyi'ne ilk turdan seçilmiş, 44 ülkenin bulunduğu Avrupa Birliği Parlamenterler Meclisi'ne başkan seçilmiş bir döneme geldik" diyerek başladı.
İç politikaya bakıldığında 2002'den beri sürekli istikrar içinde bir iktidar olduğunu, ekonomik tablonun da her zaman siyasi istikrarla paralel gittiğini belirten Sağlam, "Türkiye Avrupa'nın altıncı ekonomisi. Daha düne kadar dünyanın 17. ekonomisiydi, bugün 16. ekonomisi. Biz dünyadan bahsederken, 200'e yakın ülkeden söz ediyoruz. O ülkeler arasında 16. büyük ekonomiyi oluşturmuş, Avrupa'da 6. sıraya yükselmiş bir ülke. Krize rağmen bile geçen yıl 100 milyar doları geçen bir ihracata ulaşmışız" dedi.
"HÜKÜMET ÇOK ŞEY YAPTI"
Konuşmasında, 17 bin kilometreye yakın duble yol yapan hükümetin, ilk defa demiryolu projelerine el attığını, hızlı tren çalışmalarının da tüm hızıyla sürdüğünü belirten Sağlam, "Daha büyük işler yapacağız. Bugün dünyanın kredi ve ekonomi kuruluşları, Türkiye'nin ekonomideki başarılarından söz ediyor. Gerek içeride gerek dışarıda, hem siyasi hem de ekonomik bakımdan bir atılım içerisine giren Türkiye'nin neden son zamanlarda önünü tıkamaya çalışan bazı çabalar var. Hatırlasanız bu çabalar, 1950'lerde
Celal Bayar bu ülkenin Cumhurbaşkanı iken de ortaya konmuş ve milletin iradesi engellenmek istenmişti. Şimdi de sıra 2002'den beri iktidarda olan partimizde ve liderimizdedir. Bu açıdan olaya bakarsak hiçbir zaman yılmamak gerekiyor" ifadelerini kullandı.
ANAYASA DEĞİŞİKLİK PAKETİ
Anayasa Değişiklik Paketi'nin iki önemli amacı olduğunu, bu amaçlardan ilkinin daha fazla demokrasiyi tesis etmek ve halkın dediğinin olmasını sağlamak, ikincisinin de daha zengin bir Türkiye oluşturmak olduğunu ifade eden Sağlam, "Daha fazla demokrasi, daha fazla insan hakkı anlamına geliyor. Demokrasinin geliştiği yerde ekonomi de gelişiyor" dedi. Sağlam konuşmasına şöyle devam etti:
"Demokratikleşme çok daha önemlidir. Bu şehit cenazelerinin artık sona ermesi gerekiyor. Biz, anaların gözyaşını durdurmaya kararlıyız. Kim ne yaparsa yapsın. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'nin temelinde yatan budur. Daha fazla demokrasi olacak ama terör de mutlaka duracak. Bu tip olaylar da bizleri hiç yıldırmayacak. Bu gerçekleri göre göre, hala demokratik açılıma karşı olan zihniyetler var ülkemizde. Demokratikleşmeye karşı olan terör yanlıları mutlaka ortadan kaldırılacaktır. Ancak Anayasa'nın 1. ve 3.maddelerinin değiştirileceğini iddia edenlerin bu iddiaları ise asla gerçekleşmeyecektir.
Ülkemiz bir cumhuriyettir. Bayrağımız, marşımız bellidir. Başkentimiz Ankara'dır. Bunları değiştirmeye kimsenin niyeti de yoktur, haddi de. Biz, anaların gözyaşlarını dindirmeye soyunduk. Böyle bir riskin altına girdik."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

VATANDAŞ :

ANALARIN GÖZ YAŞLARI OĞULLARINA SİLAH SIKIP HAİN MAYINLI TUZAKLAR KURAN ELLERİ DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE KARŞILAYIP ÇADIR MAHKEMELERİNDE BEŞ DAKİKADA BERAAT ETTİRİP TURİSTİK TATİLE GÖNDEREREK Mİ DİNECEK.. ÖYLEYSE NEDEN AÇILIM DEDİĞİNİZ O UCUBEDEN BU YANA ELLİDEN FAZLA ŞEHİT VERDİK ADAMLAR GELİP "TESLİM OLDUK PİŞMANIZ" FALANDA DEMEDİLER APO GİDİN DEDİ GELDİK DEDİLER SAYIN VEKİL BU MİLLETE ARTIK YALAN SÖYLEMEYİN MİLLET SİZDEN SADECE BUNU İSTİYOR.. ANAYASA ZATEN DEFALARCA MADDE MADDE DEĞİŞTİRİLMİŞ.. HANGİ DEMOKRASİ SAYIN VEKİLLER KURUMLARA SALDIR, GÜDÜMLÜ YARGI OLUŞTURMAYA GAYRET ET, İDDİANAMESİ BİLE OLMAYAN TUTUKLAMALAR YAP GÜNLERCE İÇERİDE TUT, ORDU MENSUPLARINI İHTİLALCİ İLAN ET İHTİLALCİLERİ MARMARİSTE BODRUMDA BESLE, ABANT PLATFORMUNDA DEVLETİN VALİSİNE BAK CEVHER YUMURTLADI.. BU MUDUR DEMOKRASİ.. BAKANINIZ ÇIKTI AYNI PLATFORMDA VESAYETÇİLER VAR ONLAR TÜRKİYEDE KİMSEYE İZİN VERMİYORLAR DİYE ŞİKAYETTE BULUNDU KİM VESAYETÇİLER ATATÜRKÇÜLER.. HADİ HAYIRLI DEMOKRASİLER..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.