'BU ZİHNİYETİ KINIYORUZ'

Tarih: 2011-01-06 00:00:00

Kdz.Ereğli Belediyesine bağlanmak için gerçekleştirilen referandumda “hayır” oyu çıkan Soğanlıyörük Köyü’nün suyunun Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından kesildiğini belirten AKP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Şahin, Kdz.Ereğli’de son günlerde yaşanan olayları teşk

Kdz.Ereğli Belediyesine bağlanmak için gerçekleştirilen referandumda “hayır” oyu çıkan Soğanlıyörük Köyü’nün suyunun Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından kesildiğini belirten AKP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Şahin, Kdz.Ereğli’de son günlerde yaşanan olayları teşkilat olarak büyük bir şaşkınlık içerisinde izlediklerini söyledi.

 

AKP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin, Kdz.Ereğli’de son günlerde yaşanan olayları teşkilat olarak büyük bir şaşkınlık içerisinde izlediklerini belirtti. Pınarcık, Dağlar, Soğanlıyörük Köylerinde Kdz.Ereğli Belediyesi’ne bağlanmasına yönelik gerçekleştirilen referanduma dahil olmadıklarını, çıkan sonuca saygılı olduklarını belirterek açıklamasına başlayan Şahin, “hayır” oyu çıkan Soğanlıyörük Köyünün suyunun kesildiğini belirterek sert tepki gösterdi.

 

OYLAMAYA DAHİL OLMADIK

Şahin açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Ülkemizin dünya üzerindeki etkisi günden güne artarken kentimizde son günlerde yaşanan olayları teşkilat olarak büyük bir şaşkınlık ile karşılamaktayız. Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda Pınarcık, Dağlar ve Soğanlıyörük köylerimizde Ereğli Belediyesine bağlanması için halk oylaması yapılmıştır. Halk oylaması sonucunda Pınarcık ve Soğanlıyörük köylerinde “hayır”, Dağlar köyünde ise “evet” çıkmıştır. Bizler teşkilat olarak fiilen ne şekilde olursa olsun bu oylamalara dahil olmadık. Çıkan sonuç ne olursa olsun bizler, insanlarımızın düşüncesi ve kararına saygılı davranmaya ve hizmetlerimizi yine en güzel şekilde geçmişte olduğu gibi vermeye davam etmek kararındayız. Ancak, Salı günü yaşanan gelişme ne akla ne mantığa sığan hiçbir açıklamanın aklayamayacağı bir gelişme idi. Soğanlıyörük köyünün suyunun belediye tarafından kesildiği, emrini bizzat Ereğli belediye Başkanı tarafından halk oylamasında “Hayır” sonucu çıktığı için verildiği idi.

 

“VARIN SİZ DÜŞÜNÜN”

Daha geçen haftaya kadar su vermekte sakınca görmeyen, bunu yıllardır yapan belediye hangi belediye? Ve bunu hangi nedenle yapar? Üstelik bu belediyenin başkanı milletvekili olmak için Ankara yollarını ve her yolu aşındırıyorsa, varın siz bir de bu millete vekil oldum diyerek daha neler yapacağını! Sayın Ereğli halkı yerel seçimlerde hesap sormaya geleceğini söyleyen bu arkadaşımız, şahsına kazık attıklarını ifade ettiği insanları işlerinden attı, müteahhitleri zorladı, memurları sürdü. Oy çıkmadığını ifade ettiği mahallelere hizmet götürmedi. 2002 seçimlerinden beri her köye, her insana eşit mesafe de ve hizmetin eşit olarak gitmesini sağlamaya çalışan bizler bu zihniyeti kınıyoruz. Ereğli halkının oyları ile göreve gelen hak hukuk düşkünlüğü birden depreşen belediye başkanımıza sormak istiyorum. Daha önce neredeydin? Daha önce başka bir yerin mi başkanıydın da yeni mi Ereğli Belediyesi sınırlarını öğrendin?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Şehirli :

Yöneticisi,şehirlisi,köylüsü ; herkes kanunlara uyacak.Uymayanlara Devlet uyduracak.O kadar !

şehirli :

sayın ilçe başkanım 2007 seçim propagANDası kitabında soğanlı yörük köyü içme suyu şebekesi yazıyor o şebeken neredeyse gösterde biz köylüler olarak oradan su içelim yalan diyorsanız seçim kitapçığım bende var saklıyorum hala faxlayabilirim akıllı olmnak lazım hizmeti yapanı tebrik etmek lazım değilmi

isobek :

SEHİRLİ KARDESİMSEN NERDEN BİLİYON SOGANLI KÖYÜNÜN KAÇAK SU KULLANDIGINI HEM SANANE SEN KULLANIYORSAN ÖDEYECEN TABİ SU PARASINI KAÇAK SU KULLANANIDA GÖREVLİLER GÖRÜR SEN UZERİNE NAZIM GELMEYEN İSE KARISMA TAMAMMI GUZEL KARDESİM İSİNE BAK

köylü :

şehirli kardeşim o içtiğin suyun soğanlı yörük köyünden geldiğini biliyormusun bu insanların arazisinden çıkan bu sudan bu insanlarında içmeye hakkı olsa gerek bu insanların yıllar önce ellerinden silah zoruyla alınan sudan içmeye hakları yokmu ben sana soruyorum

Şehirli :

Bazı köylerimiz KAÇAK SU kullanıyor.Soğanlıyörük bunlardan bir tanesi.Ben şehirde her ay su parası ödüyorsam onlar da ödeyecek.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.