'BURUNCUK HALKI MAĞDUR EDİLİYOR'

Tarih: 2010-07-14 00:00:00

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Balcı, Kandilli-Ereğli arasında 3 yıl önce başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen yolda Buruncuk halkını mağdur edecek güzergah değişikliğinin nedenini ve HEMA'nın termik santral kurmak istediği Kireçlik'in ZKÜ'ye devredilmesi

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Balcı, Kandilli-Ereğli arasında 3 yıl önce başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen yolda Buruncuk halkını mağdur edecek güzergah değişikliğinin nedenini ve HEMA'nın termik santral kurmak istediği Kireçlik'in ZKÜ'ye devredilmesi için 3 aydır imzanın neden atılmadığını sordu.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı, Kandilli-Ereğli arasında yıllardır bitirilemeyen yol güzergahının Köseağzı mevkisinden değil de başka bir noktaya kaydırılmasının Buruncuk halkını mağdur edeceğine vurgu yaparak yolun başka noktaya kaydırılma nedenini sordu. Balcı yine HEMA'nın kireçlik mevkisine kurmayı düşündüğü termik santral ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ettiklerini, söz konusu alanın Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nin talepleri doğrultusunda Deniz Bilimleri ve Deniz Kirliliği İzleme laboratuarı kurulması için Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünce tahsisi için 3 aydır beklenen imzanın kuşku yarattığına dikkati çekti.

"GÜZERGAH DEĞİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR"
Balcı, Buruncukluların yerlerini bağışlamasına rağmen yol güzergahının başka bir noktaya kaydırılma gerekçelerinin yetkililer tarafından açıklanmasını istediği yazılı açıklamasında, "Kandilli' den Ereğli'ye açılan daha önce köylünün tarlalarından vazgeçerek yola hibe ettiği, zaten Köseağzına kadar açılan yeni ham yol Buruncak'a en uygun, en yakın yerden geçiyorken şimdi ne oldu da bu yoldan vazgeçilerek, Buruncuk köylülerine hiçbir yararı olmayacak şekilde başka bir güzergahtan geçirilmeye çalışılıyor. Bu konu hakkında AKP İlçe Başkanı, Milletvekilleri ve İl Genel Meclisi Üyelerine, bu güzergahın değiştirilmesinin yanlış olduğu, CHP İlçe Örgütümüz tarafından daha önce gerekli uyarıların yapılmasına, Buruncuk köylülerinin tarlalarını hibe etmesine ve bu tarlalardan ham yolun geçmesine rağmen, şimdi başka bir güzergaha kaydırılmasının altında ne yatıyor?

"KİM ÇIKAR SAĞLIYOR?"
Yaklaşık 3 yıl önce milyarlarca masraf yapılarak, Buruncuk halkının tarlalarının delik deşik edilerek açılan yolun tamamlanması gerekirken, Buruncukluların ümitlerini boşa çıkaracak bu değişiklikten kim çıkar sağlıyor? Buruncuk halkının ve Ereğli kamuoyunun bu değişikliğin arkasında ki nedenleri bilmeye hakları vardır. CHP İlçe Örgütü olarak yetkililerden tatmin edici bir açıklama bekliyoruz" sözleri ile değerlendirdi.

"OLUMLU YAKLAŞILIYOR"
Balcı yaptığı yazılı açıklamasının bir diğer bölümünde de Kireçlik'e kurulması planlanan termik santral ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesinin bu alan için talebinin neden imzadan çıkmadığını sordu. AKP Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin'in gazeteniz Önder'e yaptığı açıklamasını da değerlendiren Balcı şu şekilde konuştu: "Zonguldak Karaelmas Üniversitesinin talepleri doğrultusunda Kdz.Ereğli Kaymakamlığı'nın müracaatı ile Deniz Bilimleri ve Deniz Kirliliği İzleme laboratuarı kurulması için, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünce Kireçlik'in tahsisine olumlu yaklaşıldığını biliyoruz. Ancak Bu tahsisin 3 aydır Maliye Bakanlığı'nın önünde imza için beklemesi kamuoyu tarafından kuşku ile karşılanmaktadır.

"TAKDİR KAMUOYUNUN"
Hema' nın termik santral kurmak istediği Kireçlik'in ZKÜ' ye tahsis edilmesinin gecikmesini kamuoyu merak etmektedir. Ayrıca AKP İlçe Başkanı'nın bu haberle ilgili basına yansıyan açıklamalarında sanki HEMA'nın satış, pazarlama ve propaganda sorumlusu gibi davranmasını da kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz. Biz CHP Kdz.Ereğli İlçe Örgütü olarak zaten yeterince kirlenen yöremizin, para babalarının sırf kar amaçlı yeni termik santrallerle daha da kirlenecek, çevre felaketlerine neden olacak bir sanayileşme anlayışını da karşı olduğumuzu belirtiyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

siyasi değil gerçek HALK :

YOL istiyoruz YOL bu yolda başımıza bir kaza gelirse sakın ola kANDilliye keşkeğe ve buruncuğa uğramayın, komite kurduk bu yol için emek verdik ey SİYASİLER ve İKDİDARIN MİLLET VEKİLLERİ 8 sene odu nerdesiniz..........gelinde bir anlatın açık konuşun partililerinize değil halka açık olun Düştük Termk santral peşine demi zehirleyelim bu halkıda kökten gitsinler başımızı ağrıtmasınlar diye demi

kANDilli emekli :

ey kANDillililer ey buruncuklu hemşerilerim bizler senelerdir kANDırılıyoruz malesef bizler çabuk kanarız daha önceleri hatırlarmısın KANDiili Bld.başkanlığı seçimlerine 1 gün kala buruncuk ereğli yolu için dozerlerin iş makinalarının geldiğini ve seçim kaybedildiğinin ertesi günü tersine gittiğini hatırlarmısınz bu yol işi şimdi değil son 20 yılın meselesi olmaz kardeşim yapamazlar en son DSP B.Baycık ve Bld. Başkanı N.Saralın katkıları ile yolumuz asfalt yapıldı o yoluda korumak için Nihat Başkanın başına ne işler geldiğini iyi hatırlarsınız.10 sene de bir asfalt yapılır bu da bize yeter YA.... daha ne istersiniz oturun aşağı beyler Siyasıileri rahatsız etmeyin okadar seçim zamanı yanlarına gidin Önünüzü iyileyin oturun vaadlerini dinleyin güzel karşılama yapın konvoylar yapın ve düşün hayal alemine o sizlere yeter Allah bizleri o yollarda başımıza gelecek kazalardan korusun

kosavalı :

böyle lafları konuşanlar biraz insan olacak yolda yürünmyorki ne yapmak istiyorsunuz cıklayın.secim yaklaşıyor yavaş yavaş görüşeceğiz ak partililer kuyuya düşeceksiniz.

BRNCK :

Dürüst siyaset yapan çıkmayacak mı bu memlekette. İnsanlara boş sözler vermek için çıkmayın seçim meydanlarına! Yalanlarınıza karnımız tok artık.

burunck :

BURUNCUK A VERİLEN SÖZLERE NE OLDU? SESİMİZİ DUYAN YOK NERDE BU DEVLET!! GİDİP BİR OY ALAMADIKLARI YERLERE YARDIM YAPIN BİZİM GİBİ TAM OY ALDIĞINIZ YERLERİ İHMAL EDİN.HALKI SALAK SANMAYIN SEÇİME FAZLA KALMADI YETKİLİLER MERAK ETMEYİN!BURUNCUK SİZE MİNNETTAR..

buruncuklu01 :

Buruncuk un yolunda ne insan ne hayvan yürüyebiliyor artık yılalrdır bakılmıyor ve hangi kapıyı çaldıysak da bi cevap alamadık.Her ay sonu yol yapılacak deniliyor ama ortada hiç bir şey yok burdaki insanlar bu ülkenin vatandaşı değil mi vergi vermiyor mu bu kadar olunmaz ama seçimde cevabınızı alacaksınız

buruncuklu :

Buruncuk halkı Akpye minnettar hizmetleri ortada.seçim zamanı gelince yanaşırlar bu tarafa ama bir oy bile beklemeyin burdan.

buruncukluvatANDaş :

Buruncuk'un mevcut yolu yılalrdır yapılmadığı gibi yeni yol yapılacak diye tarlalar parçalANDı orman arazisi yazıldı ama ne o yolun yapıldığı var ne de mevcut yolun.Şimdi de yolu Keşke tarafına kaydırdılar.Bazı insanların çıkarları için 200 tane insan mağdur ediliyor artık ne hükümete ne de diğer siyasetçilere güven kaldı.AKPliler yıllardır buraya uğramadılar seçim zamanı da buraya gelmesinler!!!Ereğlideki akplilerde defolup gitsinelr ne Ereğliye ne ne de köylerine hiçkimseye faydanız yok milelt sizin cevabınızı seçimde verecek merak etmeyin!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.