'BÜTÇE ARTIYA GEÇTİ'

Tarih: 2012-08-27 00:00:00

AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın Belediyeyi ziyaretinde konuşan Nevzat Çimenoğlu, belediye bütçesinin uygulanan tasarruf politikaları ile gelir gider dengesinin gelir yönünde değiştiğini açıkladı.    * AKP Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Erca

AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın Belediyeyi ziyaretinde konuşan Nevzat Çimenoğlu, belediye bütçesinin uygulanan tasarruf politikaları ile gelir gider dengesinin gelir yönünde değiştiğini açıkladı.

 

 * AKP Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan, Alaplı Belediyesini ziyaret etti.  Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu'nu ziyaret etti. Milletvekili Ercan Candan'ın ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden  Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, belediye çalışmalarıyla ilgili olarak bilgiler verdi. Göreve başladığında, ilçenin en büyük sorununun yol olduğunu ve vatandaşların sürekli bu sorundan yakındıklarını hatırlatan Çimenoğlu şöyle konuştu:

 

Asfalt ve beton kaplamak suretiyle, yol sorununun yüzde 80'ini çözerek, yolla ilgili istek ve şikayetleri en aza indirdik. Yol sorununun çözülmesinin ardından vatandaşlarımızın öncelikli istekleri de değişti. Önümüzdeki aylarda yollarımızın kalan bölümünü yine asfalt ve beton kaplamak suretiyle yapacağız.

Geçen süre zarfında mevcut imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen hizmeti vermenin gayreti içinde olduk. Bir çöplük sorunumuz vardı; hatırlarsınız, Akçakoca yolu üzerindeki Ölüce mevkiinde çöp kokusundan durulmazdı. Buradaki çöplüğü kaldırdık ve çöplerimizi Zonguldak'taki modern çöp depolama tesisine boşaltmaya başladık. Göreve başlarken önceliklerimizden birisi de Belediye bütçesiydi. Belediye bütçemizi ilk defa artıya geçirdik. Yani, uyguladığımız tasarruf politikalarıyla gelirlerimizi giderlerimizin üzerine çıkardık. Bütçenin gerçekleşme oranlarını en üst düzeye çıkardık. Bu süreçte, park, bahçe, kaldırım, bordür gibi rutin hizmetlerimizi de aksatmaya gayret gösterdik. Deniz dolgu alanlarında park çalışmasına başladık, bu çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Milletvekilimizin de büyük bir desteğiyle, Derin deniz Arıtma Deşarj Sistemi Projesini bu yılın yatırım programına aldırdık. Geçtiğimiz ay ihalesi yapılan işin, yüklenici firmaya teslimi de yapıldı. 500 gün içinde proje inşaatı tamamlanıp teslim edilecek ve Alaplı büyük bir sorundan kurtulacak. İnşallah sizlerin de desteğiyle, Alaplı deresinde kanolarla, yelkenlerle gezinti yapılabilecek. Belediye dükkanları, terminal gibi projelerle ilgili çalışmalarımız da sürüyor.

 

Milletvekili Candan'dan büyük bir destek gördüklerini dile getiren Nevzat Çimenoğlu, Bu dönemde ilçemize gerçekten önemli hizmetler kazandırıldı. Derin Deniz Deşarj Arıtma Sistemi inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak. 690 Evler semtindeki futbol sahasının sentetik çimle kaplanması ihalesi yapıldı; önümüzdeki günlerde çalışmaları başlayacak. Fatih Köprüsünün yapım çalışmaları devam ediyor. Biz Alaplı olarak Sayın Milletvekilimizden bu desteğinin devamını edeceğine inanıyoruz. dedi.

 

Milletvekili Ercan Candan da, Çimenoğlu ve beraberindekilere teşekkür ederek, Biz, bölgemize önemli hizmetler kazandırdığımızı düşünüyoruz. Bu hizmetlerimiz artarak devam edecek. Biz bölgemizden gelen hizmetle ilgili talepleri geri çevirmemeye büyük bir özen gösteriyoruz. Yapılabilecek olan hizmetleri yaptırmanın gayreti içinde oluyoruz. Bugüne kadar Alaplı'dan gelen hiçbir talebi kulak arkası yapmadım, imkanlar elverdiği ölçüde yardımcı olmaya çalıştım dedi.

Alaplı Belediye binası önünde Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şengün, AKP  İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Meclisi Üyelerince karşılanan Milletvekili Ercan Candan'ın belediye ziyaretine, AKP MKYK Üyesi ve ilçe Belediye Meclisi Üyesi Emine Çift,  Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak ve Amele Birliği Başkanı Hasan Yılmaz da katıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.