'CEZAEVİ ŞARTLARI DERİNDEN YARALADI'

Tarih: 2011-08-10 00:00:00

CHP Parti Meclis Üyesi ve Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın selamını iletti.   Seçilen, ancak tutuklu olmaları nedeni ile görevlerini yerine getiremeyen milletvekil

CHP Parti Meclis Üyesi ve Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın selamını iletti.

 

Seçilen, ancak tutuklu olmaları nedeni ile görevlerini yerine getiremeyen milletvekillerinden Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'a manevi destek vermek amacıyla, 8 Ağustos 2011 tarihinde Silivri'de yapılan yargılamaya, Cumhuriyet Halk Partisinin grup yöneticileriyle birlikte toplam 45 milletvekili gözlemci olarak katıldığını belirterek yazılı açıklamasına başlayan Köktürk şu ifadelere yer verdi: Akabinde; sağlık durumu nedeniyle duruşmaya katılamayan Zonguldak Milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal hocamız ile Adalet Bakanlığından alınan özel izinle, Grup Başkan Vekilimiz Sayın Muharrem İnce, Grup Başkan Vekilimiz Sayın Emine Ülker Tarhan, Samsun milletvekilimiz Sayın İhsan Kalkavan, İzmir Milletvekilimiz Sayın Aytuğ Çırağ ve benimle birlikte 5 milletvekili olarak ceza ve tutukevinde bir ziyaret ve görüşme gerçekleştirilmiştir.

DERİN BURUKLUK İÇERİSİNDE

Sayın Mehmet Haberal'ın Zonguldak seçmeni tarafından onurlandırılan ve görevlendirilen bir milletvekili olması nedeniyle Sayın Haberal'ın mesajlarını Zonguldak kamuoyu ile paylaşmayı bir görev sayıyoruz: Öncelikle değerli milletvekilimiz, hocamız Sayın Prof. Dr. Mehmet Haberal tüm Zonguldak halkımıza, bir kez daha teşekkürlerini, kucak dolusu sevgi ve saygı mesajlarını göndermiştir. Ancak, değerli Milletvekilimiz ulusun iradesinin nazara alınmamasının, aynı zamanda hem Zonguldak'a, hem de ülkemize hizmet etme olanaklarının kendisine sağlanmamasının, gerek iç hukuk, gerekse uluslararası hukuka aykırı olarak tutukluluğunun sürdürülmesinin ve bu tutukluluğunun adeta karar verilmeden infaza dönüştürülmesinin derin burukluğu içerisindedir. 3 dakikada ani ölümü gerçekleştirebilecek kalp rahatsızlığı nedeniyle, duruşmaları dahi izleyemeyen, bu nedenle anayasamızda ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 6. Maddesinde güvence altına alınan Adil yargılanma hakkından mahrum olan değerli Milletvekilimizin içinde bulunduğu şartlar ve cezaevi koşulları da sadece Sayın Haberal'ı değil, hepimizi derinden yaralamıştır.

BİR KEZ DAHA VURGULUYORUZ

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri ve örgütleri olarak, Zonguldak seçmenimizin iradesine saygı gösterilmesini, geçtiğimiz yasama döneminde bazı milletvekillerine uygulanan ulusal ve evrensel yasa kurallarının Sayın Haberal ve Sayın Balbay için de uygulanmasını ve Sayın Haberal'ın bir an önce milletvekili olarak Zonguldak'a ve ülkemize hizmet etme olanaklarına ve özgürlüğüne kavuşmasını diliyor ve bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle milletvekilimiz Sayın Mehmet Haberal'ın Zonguldak halkımıza sevgilerini ve Zonguldak' a hizmet etmekteki kararlılığını bir kez daha vurguluyoruz

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.