'CHP'NİN ANA HEDEFİ KADINDIR'

Tarih: 2010-03-08 00:00:00

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Balcı, açıklamasında, "Kadın - Erkek eşitliği sağlanmadan Demokratik, kalkınmış, sağlıklı modern bir ülke olunamaz" dedi.Açıklama şu şekilde: "8 Mart Dünya Kadınlar Günü 'nü

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Balcı, açıklamasında, "Kadın - Erkek eşitliği sağlanmadan Demokratik, kalkınmış, sağlıklı modern bir ülke olunamaz" dedi.Açıklama şu şekilde: "8 Mart Dünya Kadınlar Günü 'nü kutladığımız bu günde, nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın katkısı olmadan siyasetten ekonomiye, eğitimden, sağlığa ülkemizin hiçbir sorununun kökten çözülmesi mümkün değildir.Bunun yanında Kadın sorunu bir demokrasi, insan hakları ve Eğitim sorunudur. Kadınlarımıza her alanda fırsat eşitliği, Çağdaş Laik Demokratik Cumhuriyetimizin var olma koşuludur. CHP 'nin ana hedefi Kadın -Erkeği her alanda eşit bir Türkiye'dir.Kadın - Erkek eşitliği sağlanmadan Demokratik, kalkınmış, sağlıklı modern bir ülke olunamaz.Köyde ve şehirde kadınlarımızın toplumsal yaşama katılımı sağlanmadan kadınlarımızın, eğitim, sağlık, istihdam sorunlarının çözümü gerçekleşmeden kalkınmış bir Türkiye hedefine ulaşılamaz.CHP İlçe Örgütü olarak bu hedef doğrultusunda çalışarak çağdaş Türkiye'ye ulaşacağımıza inanıyor ve Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü 'nü kutluyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.