'ÇIKIŞ NOKTAMIZ TOPLUMDUR'

Tarih: 2010-09-13 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaplı İlçe Teşkilatı kuruluşunun 87. yıldönümü dolayısıyla tören düzenledi.Ramazan Bayramı'nın 1. günü dolayısıyla parti binasında gerçekleştirilen bayramlaşmanın ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende CHP Zo
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alaplı İlçe Teşkilatı kuruluşunun 87. yıldönümü dolayısıyla tören düzenledi.
Ramazan Bayramı'nın 1. günü dolayısıyla parti binasında gerçekleştirilen bayramlaşmanın ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve İlçe Başkanı Nuri Tekin tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan CHP Alaplı İlçe Başkanı Nuri Tekin, Cumhuriyet Halk Partisinin, Atatürk tarafından, Kurtuluş Savaşını örgütleyen ve yürüten, "Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetinin, devamı olarak Halk Fırkası adıyla 9 Eylül 1923 tarihinde kurulduğunu söyledi. 1927 tarihinde yapılan ve bu Atatürk'ün Büyük Nutkunu okuduğu kongrede Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laikliğin CHP'nin dört temel ilkesi olarak benimsendiğini belirten Tekin, 10 Mayıs 1931 tarihli kurultayda da Devletçilik ve Devrimcilik ilkelerinin de, parti tüzüğü ve programına girdiğini belirtti. CHP’nin kuruluşundan bugüne kadar devam eden, bundan sonra da, devam edecek olan iki temel amacının olduğunu belirten Tekin, “Demokrasiyi bütün kurum ve kurallarıyla kurmak. Toplumu, ekonomik ve sosyal boyutlarıyla geliştirmek, çağdaş uygarlık düzeyinin, üstüne çıkarmaktır. Devlet anlayışımızın temelinde, sivil toplum ve Müdafa'ı Hukuk yapılanması ile egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir ilkesi vardır. Bu nedenle, CHP, toplumun siyasetini yapmaktayız. Biz uzlaşma ve dayanışmanın, hoşgörü ve barışın, eşitlik ile özgürlüğün, partisiyiz. Bizim, çağdaş, sosyal demokrat anlayışımızın odağında, insan vardır. Bizim çıkış noktamız toplumdur, halktır. 'Hakkı, hukuku, özgürlüğü, emeği, kimliği, kültürü' ile insan vardır. Demokratik cumhuriyetin temelinde, teokratik ve ırkçı düşüncenin tutsağı olmayan, eşit, anayasal, yurttaşlık kavramı yatar” dedi.
CHP'nin ülkenin temel taşı olduğunu belirten Tekin, “Ülkenizi seviyorsanız, bundan sora da bu ülkede kardeşiz diyorsanız. Ülke adına söyleyecek şeylerim, yapacak işlerim var diyorsanız. Kimseci değilseniz, kimsenin adamı değilim ve olmam diyorsanız” diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.