'ÇÖZÜM ATATÜRK'ÜN YOLUNDA'

Tarih: 2010-03-11 00:00:00

Eğitim-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Kahveci, ABD'yi kınadı. Birleşik Kamu-İş'e bağlı Eğitim-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci,  yaptığı basın açıklamasında, ABD Temsilciler Meclisi'nin aldığı kararla 2,5 milyon nüfuslu Ermenistan'a

Eğitim-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Kahveci, ABD'yi kınadı.

Birleşik Kamu-İş'e bağlı Eğitim-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci,  yaptığı basın açıklamasında, ABD Temsilciler Meclisi'nin aldığı kararla 2,5 milyon nüfuslu Ermenistan'a karşı 73 milyon nüfuslu Türkiye'nin feda edildiğini söyledi.
Kahveci, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi tarafından kabul edilen sözde Ermeni soy kırım kararını kınadıklarını belirterek şunları söyledi:

"ASIL SOYKIRIMI AMERİKANLAR YAPTI"
"Türk imamın açılış duasını yaptığı oturumunda bizlerin aleyhine böyle bir sonucun çıkması da oldukça da talihsizliktir. ABD ülkemizi 60 yıldır sömürdüğü yetmediği gibi komşu ülkeyle aramızı açarak nifak sokmakta bir başka deyişle düşmanlık tohumları ekmektedir. Hem Osmanlıyı ve genç Cumhuriyeti onun lideri olan Mustafa Kemal'i soy kırımcı olarak suçlamaktadırlar. 1915 - 1923 olaylarının kimler tarafından nasıl yapıldığı gerçek tarihçiler tarafından açıklanmış her iki toplumda da kayıpların olduğu kabul edilmekle beraber bunun soy kırımla ilgisi bulunmamaktadır. Gerçek soy kırımın Emperyalistleri arkasına alarak Ermenilerin Osmanlı Devletine baş kaldırmaları sonucunda Türklerin hunharca katledildiğidir. Çok yakın zamanda Türklere ait oldukları tespit edilen Erzurum ve Kars'ta toplu mezarların ortaya çıkması bunun gerçek kanıtıdır. Gerçek tarihi ile yüzleşmek istemeyen Ermenistan bu kez emperyalistleri de arkasına alarak aynı oyunu oynamaktadır. 1915-1923 olaylarını soy kırım tasarısı olarak karar alan ABD'nin kendi ülkesinde kızıl derilileri nasıl kestiklerinin hesabını vermemekle beraber soykırımın kendileri tarafından çok iyi işlendiğini bilmeleri gerekmektedir."

"ATATÜRK'ÜN YOLU"
"Kızıl derilere soykırım uygulayan ABD'nin bizlere karşı alınan bu kararın çifte standartlıktan başka bir şey değildir. ABD'nin ülkemizi stratejik ortağı olarak söylemesi hiçbir zaman gerçek değil tam bir iki yüzlülüktür. ABD ve AB ülkemizin dostudur diyenler onların yerli işbirlikçileridir. Artık gerçek ortadadır. ABD ve AB hiçbir zaman Türkiye'nin dostu değildir. Ülkelerarası her zaman dostluk yok çıkar ilişkileri vardır. Her ikisinin de ortak amacı ülkemizi sömürmek ve BOP kapsamında büyük Ermenistan ve büyük Kürdistan'ı kurma amaçları yatmaktadır. Bu amaçları halkımızı korkutmadan yerli iş birlikçileriyle yerli kalemşorlarıyla, medyasıyla yedire yedire, sindire sindire yaptırmalarıdır. Yurdunu, vatanını seven ve Atatürk'ün yolundan giden herkes bu emperyalist kirli oyunlara karşı dik durmaya ve gereğini yapmaya (demokratik tepkisini) davet ediyoruz. ABD'nin almış olduğu bu kara karşı meclisimizin de ABD'nin Kızılderililere karşı soy kırım kararı almalarını talep etmekteyiz. ABD ile olan ilişkilerini kesmeli Türkiye ABD ye karşı kozlarını kullanmalı (İncirliği kapatmalı Afganistan Lübnan ve diğer yerlerden askerlerimiz geri çağrılmalı vb tavırlar gösterilmeli), onurumuzla oynanmasına izin verdirmemeliyiz. Artık herkes dostunu ve düşmanını görerek hareket etmelidir diyoruz. Çözümün ise emperyalizmi dışlayan, Atatürk'ün yolundan giden ulusal çıkar ve menfaatlerden taviz vermeyen yönetim anlayışında yatmakta, bu yoldaki gönül birlikteliğini destekleyenlerdedir."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.