'CUMHURİYETİN İÇİNİ OYUYORLAR'

Tarih: 2012-01-20 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, cumhuriyet, Atatürk ilke ve devrimlerine karşı tavır almasına tepki göstererek, AKP hükümetinin artık toplumu baskı ve yıldırmaya yönelik politikalardan vazgeçmesi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Tümer Peker, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, cumhuriyet, Atatürk ilke ve devrimlerine karşı tavır almasına tepki göstererek, AKP hükümetinin artık toplumu baskı ve yıldırmaya yönelik politikalardan vazgeçmesi gerektiğini ifade etti.Milli Eğitim Bakanlığı'nın eşgüdüm içinde cumhuriyetin içini oymaya devam ettiğini ifade eden Peker, açıklamasında şunları söyledi:"Milli Eğitim Bakanlığı'nda gün geçmiyor ki, cumhuriyet, Atatürk ilkelerini ve devrimlerine karşı uygulamalar açıklanmasın. Okullarda bulunan öğretmen açıklarına çare bulması gereken Bakanlık sanki görevi değilmiş gibi duyarsız kalıyor. En son Milli Eğitim Müsteşarı Emin Zararsız imzası ile Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen genelgede, '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın çeşitli mazeretler yaratılarak, kutlamaların yalnızca okullarda yapılmasını istedi. Yıllardan beri kutlanan bu bayramın yasaklanmasının tek anlamı AKP hükümetinin ve bakanlarının cumhuriyet ve Atatürk'le ilgili tarihten bu yana ne varsa yasaklama yoluna girmişlerdir. Yakında '23 Nisan Çocuk Bayramı' törenlerini de yasaklarlarsa, şaşırmayalım. Diyanet İşleri Başkanlığı da, sanki Milli Eğitim Bakanlığı ile eşgüdüm içinde cumhuriyetin içini oymaya devam ediyor. İlkönce Meleleri (Molla) Diyanet'te iş başı yaptıracaklarını açıkladılar, daha sonrada okulların sömestr tatilinde ilk ve orta öğretim öğrenci ve öğretmenlerini indirimli Umre'ye götürmek için girişimde bulundular. AKP hükümeti, artık toplumu baskı ve yıldırmaya yönelik politikalardan vazgeçmelidir. Öte yandan, yıllardan bu yana Zonguldak'ta görev yapan SGK İl Müdürü Muharrem Demirci ve Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin'in görevden alınmasının mantığını da anlamakta zorlanıyorum.
Bu gidişin sorumluları tarih önünde hesap vereceklerdir. CHP iktidarı da tüm bu olumsuz gidişe son verecektir."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.