'DAHA UZATMAYIN'

Tarih: 2010-03-05 00:00:00

Ereğli Belediye Meclisinin Mart ayı ikinci toplantısı Halil Posbıyık Başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Ereğli Belediye Başkanı Halil Pos bıyık meclisin resmi oturumuna geçmeden önce meclis üyelerine hitaben yaptığı kon

Ereğli Belediye Meclisinin Mart ayı ikinci toplantısı Halil Posbıyık Başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Ereğli Belediye Başkanı Halil Pos bıyık meclisin resmi oturumuna geçmeden önce meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında, yapımı düşünülen hastanenin Devlet Demir Yolları arazisine değil Ereğli'nin genişleye bilmesi için Kepez'den sonra herhangi bir noktaya yapılabileceğini belirtti. Adliye binasının dahi DDY'dan kiralanan araziye yapılmasını içine sindiremediğini belirten Posbıyık, yaptığı konuşmasında, "Ereğli'nin büyümesini, gelişmesini isteyen, gelişmesine de hız katmak isteyenlerin iyi düşünmesi gerekir. Bizden sonraki nesile iyi bir Ereğli bırakmak için aynı noktalarda birleşmemiz lazım. Bunun aksini savunmak mümkün değil. Hastane için Kepez güzergahından sonraki bir yer yapılmalı. Bedava hiç kimseye yer vermiyorlar. Sağlık Bakanlığı bu parayı cebinden vermiyor bizden topladığı vergilerle veriyor. Bedavaya yer verseler Atatürk Kültür Merkezini bize verirler. Biz yeniden Ereğli'ye yakışır bir Atatürk Kültür Merkezi yapmak istiyoruz mevcut yer hazinenin yeri, tahsis etmediği için de yıkıp güzel bir yer yapamıyoruz.

OYALAMAYIN
Sağlık Bakanlığı burada hastane yapılması şart diyorsa yok yer bulun yok bunu bulun oraya gidin buraya gidin gibi laflarla oyalamasına gerek yok. Yapmayacaklarsa yapmıyoruz desinler. Şimdi çıkıp Halil Posbıyık bunu engelledi diyecekler. Ben günah keçisi olmaya razıyım, Ereğli'nin geleceği için. İlave olarak şunu da söyleyeyim Adliye binasının o alana yapılacak olmasını ben içime sindiremiyorum. Ereğli'nin geleceğini düşünmek istiyorsak Ereğli'nin önünü açmalıyız. Hastanenin yeri belli olmuştur, madem ısrarla Osmantepe olmasın diyorsunuz o zaman gelin yerinizi alın ve hastaneyi yapın. Daha fazla bu işi uzatmayın. Laf, vaad dinlemekten bıktık usandık" dedi.

MADDELER GÖRÜŞÜLDÜ
Meclisin resmi bölümünde ise gündemde yeralan maddeler görüşüldü. Bu maddeler arasında Bankalarla yapılacak olan protokollerin görüşülmesi, gelir tarifesinde değişiklik yapılması, özel halk otobüslerinin çalıştırılmasına ilişkin yönetmelik ile iş sözleşmelerinin görüşülmesi, oyun park alanlarına isim verilmesi yeraldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

cevap :

sayın çetin ceviz hastane yapımını sayın posbıyık engellemiyo engelliyen sayın erol şahin ve fazlı erdoğan ve akp dir sen beynini çalıştırarakmı konuşuyon.sayın fazlı bey bakın köylüler yerlerini para karşı veriyorlarmış köprü için şimdi ne diyeceksiniz.ne diyeceğinizi biliyom akp olarakbin dereden su getireceksiniz hadi bakalım doğru söyleyip söylemediğinizi köylü orda samimiysen bu işte bekliyoruz sayın milletvekilin sonucu

murat acar :

hastanenin yeri güğzel eksiklikleri warsa ilave yapın ddy arasine yapın bi kaç eğitim fakülteside ereğli ekonomisi bi iyilessin.

Sevcan Alacan :

sayın başkanım yapacak olan çıkar yapardı bunlar yaklaşan milletvekilliği seçimleri öncesi bana göre bir geçiştirme politikası 3 yıldır kandilli ereğli arasındaki yolu tamamlayamadılar yazık hastanenin lafı olur mu sağlığın lafı olur mu asıl önemli olan bu halkınsesisinin çıkmaması yazık.

Sevcan Alacan :

kısır çekişmeler ereğli ye kaybettirmiştir sayın ereğli belediye başkanını sevin veya sevmeyin doğruları söylüyor. gerçektende bu ereğlide tso, erdemir, muhtarlar derneği, türk metal sendikası gibi kurum ve kuruluşlar neden sessiz. zihniyeti değiştirmek lazım. ama bizim vatandaşımız maalesef bu konuda daha duyarsız başkanım teşekkür ederim.

TOKİ SAKİNLERİ :

SAYIN FAZLI BEY TOKİDEN OKUL İÇİN KÖPRÜ YAPIMI OLAYINI MUHTARLARA YER SAHİPLERİYLE GÖRÜŞÜN KÖPRÜYÜ YAPALIM DEMİŞLERDİ. YER SAHŞPLERİ PARA KARŞILIĞINDA YERLERİNİ İSTİMLAK ETTİRMEK İSTİYOR NE OLUCAK ŞİMDİK FAZLI BEYİNDE İSTEDİĞİ BU DEĞİLMİ YER VERMEDİNİZ YAPAMIYORUZ DİYECEK KÖPRÜYÜ VALLA BİZ BURDAN FAZLI BEYE SESLENMEK İSTİYORUZ BAHANE NE OLURSA OLSUN BU OKULA TOKİDEN BAĞLANTI YAPILMASI GEREKİYOR BURDAN KURTULUŞU DÜŞÜNMEYİN BİLE BİZLER TOKİ SAKİNLERİ OLARAK BU OLAYIN TAKİBİNDEYİZ BENCE BİR AN EVVEL MUHTAR VE YERSAHİPLERİYLE GÖRÜŞÜP OKUL AÇILINCAYA KADAR NAPILABİLİR BUNU DÜŞÜNMEYE BAŞLAYINIZ....

çetin ceviz :

sayın posbıyık sende bir karar ver hastaneyi sindiremiyorsun, adliyeyi sindiremiyorsun. Ne olacak bu ddy arazisi. Sen sindirene kadar bu fırsatlar kaçıp gidecek. Bırak devlet kendi arazisine ne yaparsa yapsın..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.