'DANIŞTAY KARARI BEKLENİYOR'

Tarih: 2010-06-04 00:00:00

Alaplı'da Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Vekili Sali Koçak, bir yerel gazetede çıkan "Ereğli Birlik Alaplı ve Ereğli halkının hizmetinde" başlıklı haberdeki Alaplı ile ilgili açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.Alaplı Özel Halk Otobüsler

Alaplı'da Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Vekili Sali Koçak, bir yerel gazetede çıkan "Ereğli Birlik Alaplı ve Ereğli halkının hizmetinde" başlıklı haberdeki Alaplı ile ilgili açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Alaplı Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkan Vekili Sali Koçak, yerel bir gazetede çıkan "Ereğli Birlik Alaplı ve Ereğli halkının hizmetinde" başlıklı haberde Ereğli Birlik firmasının Alaplı ve Ereğli arası yolcu taşımacılığına başlayacağına yönelik açıklamalara açıklık getirdi. Bu konudaki davanın Danıştay tarafından görüşüldüğünü ve henüz dava ile ilgili olarak bir kararın açıklanmadığını ve sonucun beklendiğini kaydeden Koçak, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Söz konusu haberle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Koçak, "Ereğli'de bir yerel gazetede çıkan 'Ereğli Birlik Alaplı ve Ereğli halkının hizmetinde' başlıklı haberdeki Alaplı ile ilgili açıklamalar gerçeği yansıtmamış duyumlara dayandırılan bir haberdir. Çünkü bu haber çıktığı gün Danıştay internet dava takip sitesin deki araştırmalarımız da davanın halı hazırda sonuçlanmadığını internet sayfasından aldığımız belge ile ispatlıyoruz. Söz konusu gazetenin sahibi ile haberin yayınlandığı gün yaptığımız telefon görüşmesinde mahkeme sonucunu Danıştay'da ki bazı dostlarından aldığını bir sonraki telefon görüşmesinde ise bilgileri İl Emniyet Müdürlüğü'nden aldığını ifade etmiştir. Yaptığımız bu telefon görüşmelerini şahitlerle ispatlayabiliriz. Bir işletmeci ve vatandaş olarak düşünüyoruz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hukuka olan güven ve saygısını bu kadar basit düşünmeye hakları olmadığını. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti hukuk devletidir. Türk hukukunun ciddiyetini, gizliliğini ve ayrıca şu anda yapmış olduğu gazetecilik mesleğinin ciddiyetini böyle ayaklar altına almaya hakkı yoktur. Duyumlarla ve yalan yanlış haberlerle insanları ve toplumu karşı karşıya getirip bir karmaşanın içine sürükleyeceğini düşünmüyor mu acaba? Yapmış olduğu asılsız haberden dolayı kendileri hakkında toplum psikolojisini bozduğundan, insanları bir kaos'un içine sürüklediğinden ve Türkiye Cumhuriyeti hukukunun ciddiyetini ve güvenilirliğini sarstığından dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunup gerekli yasal işlemleri başlatacağız" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.