'DARBE ANAYASASIYLA İDARE EDİLİYORUZ'

Tarih: 2010-08-11 00:00:00

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Alaplı Belediyesi AKP Meclis üyesi Emine Çift, "Demokratik olma iddiasındaki bir Türkiye bu gün hala darbe anayasasıyla idare ediliyor olmanın acizliği içerisindedir" dedi. AKP MKYK üyesi ve Alaplı Belediyesi AKP

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Alaplı Belediyesi AKP Meclis üyesi Emine Çift, "Demokratik olma iddiasındaki bir Türkiye bu gün hala darbe anayasasıyla idare ediliyor olmanın acizliği içerisindedir" dedi.

AKP MKYK üyesi ve Alaplı Belediyesi AKP Meclis üyesi Emine Çift, Alaplı İlçesinde referandum toplantısında yaptığı konuşmada, "Yıllarca yüksek yargıda bulunduklar koltuklarda ilgili yüksek yargı makamlarının her açılışında mutlaka vurgu yaptıkları anayasa değişikliği ile ilgili düzenlemelerin kısmi de olsa gerçekleştiriyoruz" dedi. Demokratik olma iddiasındaki bir Türkiye bu gün hala darbe anayasasıyla idare ediliyor olmanın acizliği içerisinde olduğunu öne süren Çift, "87 yıllık Cumhuriyet tarihinde elimize önemli bir fırsat geçmiştir" dedi.
Çift konuşmasında şunları söyledi;
"80 darbesini fazlasıyla yaşamış arkadaşlarımız var. Burada O dönemde neler olup bittiğini sizler daha iyi biliyorsunuz ben o zamanlar daha çok küçüktüm anlayamayacak yaştaydım. Ama büyüdüğümde durum pek değişmedi ben üniversitede böyle bir anayasaya sahip olmanın sonuçlarını çok güzel yaşadım. Öyle bir şey ki bir toplum mühendisliği sonucu olarak bir darbe ön görülmüş ve yapılmış. Ancak sonrasında bunu dahim olabilmesi adına da bir anayasayla bu darbe ve sonuçları sabitlenmiş. Ondan sonra küçük çocuklar bile o darbe ve sonrasını bedelini fazlasıyla ödedi. Ve ödemeyi de devam ediyorlar.22 maddelik bir anayasa paketinden bahsediyoruz. Şapkadan tavşan çıkarmıyoruz yeni bir şeyden bahsetmiyoruz. Bu güne kadar tüm partilerin programında yer alan yüksek yargıdaki bu gün hararetle pakete itiraz eden ama yıllarca yüksek yargıda bulunduklar koltuklarda ilgili yüksek yargı makamlarının her açılışında mutlaka vurgu yaptıkları anayasa değişikliği ile ilgili düzenlemelerin kısmide olsa gerçekleştiriyoruz. Yeni bir şey değil bu, gerçekleştiriyoruz derken evet biz bir adım attık. Ama bu demek değildir ki biz yapıyoruz. Başbakanımızda ifade ediyor. Bu siyaset üstü bir konudur. Siyasetin direk konusu değildir. Partilerle alakalı bir konu değildir. Siyaset üstüdür. Adı darbe anayasası olan bir anayasayı tek başına bu ismi taşıyor olması bile değiştirmeyi gerektirir. Demokratik olma iddiasındaki bir Türkiye bu gün hala darbe anayasasıyla idare ediliyor olmanın acizliği içerisindedir. Elimize 87 yıllık Cumhuriyet tarihinde önemli bir fırsat geçmiştir. Başında darbe olan bir anayasayı değiştirme fırsatı, bir milatla karşı karşıyayız. Ve bunu başaracağımıza da inanıyoruz. Daha demokratik bir Türkiye için, yaşadığımız sıkıntıların çocuklarımıza da yaşatmamamız gerekir.
Bu ay öyle bir ay oldu ki takvim öyle bir isabet etikti hemen akabinde ve arkasında anayasa referandumu var. Bu ay daha demokratik bir Türkiye'nin artık arifesi konumunda özel bir ramazan ayı geçireceğiz ben inanıyorum ki. Bu sever yaptığımız daha iyi ve daha güzel ülke dualarımız Ramazanın hemen ertesi günü gerçekleşecektir."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Metin Bursalı :

Kdz Ereğliliyim ve gurur duyuyorum. Ailem Ereğlinin çok köklü ailesindendir. Akepe dediğiniz parti, anayasa paketini neden çıkatrıyor? Kendilerini ve yANDaşlarını kurtarmak ve korumak için. Yargıdan kendini alıkoymak için. Ortaya atılan iddialara ve tutuklanan vatan evlatlarına bir bakın, araştırın. Hepsi zamanında şerefli işler yapmış komutanlarımız. Ya şimdi "TERÖRİST" damgası yemişlerdir. Tutuklanan bütün komutanlarımız bir zamanlar ülkemizin laik düzenini korumak için bir takım kararlara imza atmış kişiler, hayatlarını feda etmeye AND içmiş komutanlarımız. Ya şimdi ne oldu? Anayasa referANDumu mu... 1980 anayasasını darbe anayasası olarak lanse ederek oy toplamaya çalışıyorlar. Unutmayın arkadaşlar bu halk bu anayasayı %90 lara varan bir oyla kabul etti. Şimdi ne oldu? Darbecileri zamanında yargılasaydınız, birtek darbeciler için anayasa değişikliğine gitseydiniz. YANDaşlarının yolsuzlukların başka türlü örtemezler, halkı kullanarak yANDaşlarına yardımcı olurlar ancak.

adamın biri :

AKP seksen darbesinin generallerinin çocuğudur. 80 darbesi dediğiniz yerde milli görüşçü zihniyet neredeydi hapisanelerdemi üzerinden tanklarmı geçiyordu sekiz yıldır iktidar olan Akepe evrenin davasının zaman aşımına uğramasınımı bekledi? darbe yapanlar ortalıkta geziyor e- muhtıracılara milyarlık zırhlı arabalar alınıyor anayasada sadece yolsuzlukları örtme yasaları olarak hazırlanmış, kimin ne çektiğini Türkiye biliyor, gaspedilen genç olduğunuza göre sizin geleceğiniz, biraz bakarsanız bu anlayışın Türkiyeyi eyaletlere ayırma bölme anlayışı olduğunu görürsün mutlaka senin dedenin babası falANDa istiklal savaşında bu topraklar için kanını dökmüştür bari onlardan bira utanç duymak lazım recep beyin böyle bir sorunu yok o zaten potemyalı.

B.DOĞANAY :

... EMİNE HANIM ACABA SİZ SAVUNDUĞUNUZ ANAYASA DEĞİŞİKLİK PEKETİNDEKİ MADDELERİ OKUDUNUZ.MU ?. HERHALDE ELİNİZİ BİR NOT TUTULDU O NOTU OKUYARAK BUNLARI SÖYLÜYORSUNUZ. HEP AYNI ŞEYİ YAPIYORSUNUZ. DİNİ İSTİSMAR EDİP HEM İNSANLARI VE HEMDE KENDİNİZİ KandIRARAK GÜNAH İŞLİYORSUNUZ. AMA SİZİN İÇİN FARKETMEZ. SİZ GÜNAH NEDİR BİLMEZSİNİZ Kİ !!!!.BARİ MÜBAREK RAMAZANI VE ORUCU AĞZINIZA ALMAYIN YAKIŞMIYOR SİZE...

GERÇEK DEMOKRATİK TÜRKİYE İÇİN :

EVET SAYIN EMİNE HANIM 87 YILLIK CUMHURİYET TARİHİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ELİNİZE BİR FIRSAT GEÇTİ ARTIK ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMAK YERİNE BİR ŞEYLER YAPMALISINIZ AMA DUA EDİN SAYGIDEĞER ATAMIZ ANITKABİRDEN ÇIKARSA HEPİNİZİ ÖNÜNE KATAR GİBİ ZANNEDİYORUM

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.