'DELİKANLI SÖZÜ' YERİNE GETİRİLİYOR

Tarih: 2011-12-01 00:00:00

* Kandilli ile Köseağzı arasında 2007 yılından bu yana bitirilemeyen yolun tamamlanması için AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın delikanlı sözü ile başlatılan çalışmalar asfalt aşamasına kadar geldi. * Önümüzdeki sezon yolun asfalt yapılması için

* Kandilli ile Köseağzı arasında 2007 yılından bu yana bitirilemeyen yolun tamamlanması için AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın delikanlı sözü ile başlatılan çalışmalar asfalt aşamasına kadar geldi.

* Önümüzdeki sezon yolun asfalt yapılması için açılan ihale ile yola dökülüp serilecek olan malzemelerin satın alınması işlemi tamamlandı. İhaleyi kazanan İsmet Yılmaz'ın şirketi, önümüzdeki aydan itibaren yol güzergâhına malzemenin çekimine başlıyor. Önümüzdeki yaz asfaltlanması beklenen yeni Kandilli yolu beldenin ulaşım sorununu büyük oranda çözüme kavuşturacak.

Kdz. Ereğli'nin kömür üretime dayalı ekonomiye bağlı ve kentin en önemli beldesi Kandilli; Kandilli-Kdz. Ereğli arasındaki yolun, Kandilli-Köseağzı arasındaki yeni yol güzergâhının devreye girmesi ile ulaşım konusunda büyük oranda rahatlama yaşayacak.
2007 yılında yapımına başlanan ve üzerinden bir milletvekili genel seçimi de geçiren Kandilli yolunun yapımına hız verilmemesi üzerine, AKP Zonguldak Milletvekili Prof Dr. Ercan Candan Size delikanlı sözü bu yol derhal tamamlanacak demişti. Milletvekili Candan'ın verdiği söz çerçevesinde kesintisiz devam edilen yol çalışmaları tamamlanmış ve ana yolun Köseağzı'na iniş bölümünde de düzenlemeler sona ermişti. Bu yolun asflat önceki  stablize olabilmesi için açılan ihale ile yol zeminine dökülüp serilecek olan malzemenin satın alınması presüdürü de tamamlandı. Açılan ihaleyi Kdz. Ereğli ve Alaplı bölgesinde taş ocağı ve hazır beton tesisleri bulunan İsmet Yılmaz'ın kazandığı öğrenilirken, Özel İdare'nin kamyonları önümüzdeki aydan itibaren Kandilli yolunun malzemesini taşıyarak yükümlülüklerini yerine getirecekler. Bu yolun stabilizesinin tamamlanmasının ardından, asfalt çalışmaları başlatılacak. Asfalt için de gerekli olan mıcırın satın alındığı ve asfalt altı malzemenin serilip sıkıştırılması tamamlanınca, asfalta hazır hale getirilen yolun asfaltlanmasına başlanacak. Önümüzdeki yaz sezonunda asfaltlanması tamamlanacak olan yol ile Kandilli Köseağzı arasındaki ulaşım büyük oranda rahatlayacak. Kdz. Ereğli Belediyesi sınırları içinde bulunan Köseağzı ile ilçe arasında da yeni bir yol projesinin düşünüldüğü ve bu konuda çalışmalar yürütüldüğü öğrenildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ahmet Erdem :

Yorum yazan arkadaşlarımız yazılarında güzel Türkçe'mize biraz daha özen gösterirlerse yazıları daha anlaşılır olacaktır. Sayın Kartal'ın tespitleri çok ilgi çekici. Ayrıca, yol yapılması yanısıra yapılan yolun kullanılabilmesi için bakımlarının yapılması da çok önemli. Altyapısı yeterli olmayan bu tür yollar kısa sürede delik deşik oluyor ve milli servet olan arabalarımızı heba ediyor.

hamdi :

sayın vekilim sizin klavuzunuz yanlış.10000kişiye hitap eden yol profösöre yakışır bir yol olmalı.günümüz tekniginiğine uygun kıskananları çatlatmalı.biz partilileri mahçup etmeyeceğinize eminiz.kANDillide meyve veren ağaç taşlanır.it ürür kervan yürür.doğru eleştiriye evet.bazıları seneryo yazıyor biz figüran olmayız.köse ağzında santrele karşıyz.durmak yok yola devam.saygılar....

aslan kartal :

acaba neden ben dogruları yazınca yorumlarım yayınlanmıyor pinokyo biri yorum yazmış yolla alakası yok onu yayınlıyorsunuz benimkini neden yayınlamıyorsunuz

aslan kartal :

evet yolun ne menfezleri yapıldı nede su kanalları nede taş duvarları yapıldı yol tam anlamıyla genişletilmedi köse agzına inen yer dik ve dar oldu taş duvarı bile yapılmadı kusura kimse bakmasın bu yol hema için yapılıyor bundan üç dört ay önce nuybaş ve ercan cANDan balıköyü köse ağzı girişinde bir saat araba içinda baş başa ne görüştü acaba bu yol yoksa termik santıral içinmi yarım yamalak yapılıyor hani viyadük yapılacaktı neden direk köse agzına dogru kaydı bu proje acaba yol demir yolundan gidecekti iptal oldu şimdide ttk demir yolu ve köse agzına yakın bir yerlere kuyu ihalesi yaptı ve beş senede bitecek ve çıkan kömür eski tren yolundan taşınacak yani termik santıral çok yakın buna kimse engel olamaz artık çünkü bu işe devlette el attı saygılar

Pinokyo :

Evet çok haklısınız. Correfouer alışveriş merkezinde bu sorun var. Fakat Miogroeus, Ouzmeuar ve Marchhetium alış veriş merkezlerinde aynı sorun yok :))))

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.