'DESTEK BEKLİYORUZ'

Tarih: 2011-12-08 00:00:00

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Karadeniz Muhtarlar Federasyonunun kurulacağını ve kendisinin bu federasyona başkanlık edeceğini açıkladı. Nas, Karadeniz Muhtarlar Federasyonu'nun Zonguldak'a hizmet getirme konusunda ve muhtarların özl
Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Karadeniz Muhtarlar Federasyonunun kurulacağını ve kendisinin bu federasyona başkanlık edeceğini açıkladı. Nas, Karadeniz Muhtarlar Federasyonu'nun Zonguldak'a hizmet getirme konusunda ve muhtarların özlük haklarının geri geleceği gibi birçok konuda gelişmeler yaşanacağını ifade etti. Bundan sonraki süreçte sorumluluklarının çoğalacağını ve çok işlerinin olduğunu belirten Nas, şunları söyledi:
"Biz federasyonu öncelikle Zonguldak ili kapsamında düşünmüştük. İlçe başkanlarıyla bir araya gelerek, kurumsal bir yapı oluşturmak istemiştik. Arkadaşlarımız tüzüklerini ona göre hazırlamışlardı. Sonradan böyle bir gelişme oldu ve Karadeniz illerinin dernek başkanlarından böyle bir istek geldi. Benim başkanlığımda ve Zonguldak'ta olmak kaydıyla 'Karadeniz Muhtarlar Federasyonu'nu kurmak istediklerini söylediler. Bu süreci başlatan, bu öneriyi getiren Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Akdeniz oldu. Kendisi Karadeniz'e kıyısı olan diğer illerle görüşmüş. Bu sadece Karadeniz'de değil, diğer bölgelerde de kurulacak. Her ilin kendine has özellikleri var. Bizim TTK'mız, kamusal yapılaşmalarımız, Giresun'da fındık üretimi, Rize'de çay üretimi gibi özellikleri var. Bunun yanında her ilin kendine göre sıkıntıları da var. Bunları dile getirmek ve orada toplu olarak konuların üstüne basacağız. Güçlerimizi birleştireceğiz. Bu oluşumu İçişleri Bakanı çok sıcak karşıladı. Bu oluşum, muhtarlarımızın özlük haklarının verilmesi manasında çok önemli olacak. Tüzüğümüz hazırlandı, en kısa zamanda tüzük şekillenecek. Ankara'da görüşmelerimizi yapacağız. Arkadaşların beni seçmesinin sebebi ise, arkadaşlarımız henüz çok genç, ben onlara göre daha tecrübeliyim. Nihayetinde bu işe 25 senemi verdim. Benim bilgim dışında haberim olmadan böyle karar almışlar. Burada muhtar arkadaşlarımızın yeniden yapılanması söz konusu, çok güzel gelişmeler olacağına inanıyorum. Federasyonla ilgili oldukça ümitliyim. Bizden sonra gelen arkadaşlarımızın önünü açmak adına da mutluyum.
Biz de bu görevden kaçamadık. Karadeniz'in illerine gideceğiz, görüşmeler yapacağız, çok işimiz var. Milletvekillerinden destek isteyeceğiz. Bizim işimiz siyasetçilerle, iktidarı, muhalefeti fark etmez."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.