'DESTEK HİBE ŞEKLİNDE SAĞLANIYOR'

Tarih: 2013-01-27 00:00:00

'Girişimcilerimiz Yetişiyor, KOBİ'lerimiz Güçleniyor' projesi tamamlandı. BAKKA Proje İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hakkı Yavuz Toplu, KOBİ ve sosyal kuruluşlara yönelik hibe desteğinin sürdüğünü belirterek, Amacımız bölgemizde bir şeyler yapmak K

'Girişimcilerimiz Yetişiyor, KOBİ'lerimiz Güçleniyor' projesi tamamlandı. BAKKA Proje İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hakkı Yavuz Toplu, KOBİ ve sosyal kuruluşlara yönelik hibe desteğinin sürdüğünü belirterek, Amacımız bölgemizde bir şeyler yapmak Kobi'lere gerekse bölgesindeki Kobi'lere girişimci yetiştirmek isteyen yöneticilere eğitim imkanlarına finansal destek sağlamaktır dedi.

 

MÜSİAD Ereğli Şubesi tarafından düzenlenen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) desteklediği, Girişimcilerimiz Yetişiyor, KOBİ'lerimiz Güçleniyor isimli projenin kapanışı için tören düzenlendi. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende konuşan MÜSİAD Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, 7 Eylül 2012 tarihinde başlayan ve 19 Ocak 2013 tarihinde sona eren 29 kursiyerin katılımı ile 21 farklı konuda gerçekleştirilen eğitim programına katılan kursiyerlere teşekkür etti.

KOORDİNASYONLU ÇALIŞIYOR

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Proje İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Hakkı Yavuz Toplu sertifika töreninde yaptığı konuşmasında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Türkiye'de 26 kalkınma ajansı kurulduğunu ve bunlardan bir tanesinin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı olduğunu belirten Toplu, Bartın, Karabük ve Zonguldak İl'lerinde yaptığı çalışmalar ile ajansın kendisinden söz ettirmeyi başardığına dikkati çekti. Kalkınma Ajansı'nın Kalkınma Bakanlığının koordinasyonunda çalışan bir kamu kuruluşu olduğunu vurgulayan Toplu konuşmasında şunları söyledi:

8.5 MİLYON TL MALİ DESTEK

İlk olarak 2010 yılında Mart ayında kurulduktan sonra KOBİ'lere yönelik bir program başlattı bu kapsamda 3 İl'imizde 37 adet projeye yaklaşık 8.5 milyon TL'lik bir mali destek sağlandı. Bu destekler ile 560 kişiye bir istihdam sağlandı. 2011 Yılında ise gerek KOBİ'ler için gerekse sosyal kuruluşlara yönelik bir mali destek programı başlattık. Bu kapsamda 2011 yılında KOBİ'lerde 44 firma ile sözleşme imzalandı. Bu projeler 2012 yılının Nisan ve Mayıs ayında sözleşmeleri imzalandı ve şuan itibariyle projeler devam ediyor, Mart 2013 yılında sona erecek. Hedeflediğimiz 551 kişi hali hazırda şuandaki süreçte bu istihdamın 230 kişisini gerçekleştirmiş durumdayız.

34 PROJE İMZALANDI

2012 Yılında 34 adet proje ile sözleşme imzalandı. Toplam 2 milyon 758 bin TL'lik bir hibenin dağıtılması ön görülmektedir. Zonguldak'tan 10, Karabük'den 15, Bartın'dan da 9 adet kamu kuruluşu ve sivil toplum kuruluşu ile sözleşme imzalandı. Bu sözleşmeler kapsamında 1189 kişiye yaklaşık 9 bin saat eğitim ön görülmekte ve bu planlanan eğitim saatlerine Mart ayı itibariyle ulaşılması hedeflenmektedir. Zonguldak ilinde sosyal mali destek programı kapsamında yeterli başvurunun olduğunu düşünüyoruz. Bunun haricinde hale hazırda 2013 yılında başvurusu devam eden Kobi'lere ve kamu kuruluşlarına yönelik 2 adet mali destek programı bulunmaktadır.

HİBE ŞEKLİNDE DESTEK

Amacımız bölgemizde bir şeyler yapmak isteyen yeni yatırımlar yapmak isteyen gerek kar amacı güden Kobi'ler gerekse bölgesindeki Kobi'lere girişimcilik yetiştirmek isteyen yöneticilere eğitim imkanlarını, eğitim ihtiyaçlarını gerçekleştirmek isteyen tüm sivil toplum kuruluşlarına amaçlarını gerçekleştirirken finansal destek sağlamak. Bizim finansal desteğimizin en önemli özelliği bu desteğin hibe şeklinde olması, karşılıksız olarak yapılmasıdır.

Eğitime konuşmacı olarak katılan isimlere ve kursu tamamlayan kursiyerlere plaket ve kurs bitirme belgesi verildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Kemal Kurtul :

Programımıza gerek katılarak gerekse haber yaparak göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.