'DOĞAYA SAYGILIYIZ'

Tarih: 2010-02-25 00:00:00

Hattat Holding Hema Endüstri A.Ş. Kurumsal İletişim Departmanı Yetkilisi Gökçe Yanmaz, Hattat Holding bünyesinde bulunan 17 şirketin tamamının da çevreye ve doğaya saygılı bir politikayı benimseyerek yatırımların ve çalışmaların da tamamının bu doğrultu b

Hattat Holding Hema Endüstri A.Ş. Kurumsal İletişim Departmanı Yetkilisi Gökçe Yanmaz, Hattat Holding bünyesinde bulunan 17 şirketin tamamının da çevreye ve doğaya saygılı bir politikayı benimseyerek yatırımların ve çalışmaların da tamamının bu doğrultu bünyesinde gerçekleştirildiğini söyledi.
Holding bünyesinde yapılan çalışmaların tamamının çevre ve doğanın dengesini bozmadan yapıldığına ve yapılan yatırımların başlangıcında öncelikle doğa ve çevre göz önünde bulundurularak projelerin belirlendiğini belirten Gökçe Yanmaz, "Sağlıklı yaşam ve sağlıklı üretimin en önemli koşullarından biri doğal çevreye zarar vermeden, onunla uyumlu yaşayabilmektir. Nasıl ki şu ana kadar Çerkezköy de bulunan 11 fabrikamızın bu şekilde yatırımlarını gerçekleştirdiysek Amasra'da bulunan taşkömürü ve elektrik santrallerimizi de bu doğrultudan vazgeçmeden yapacağız" dedi.
Amasra'da Hema Endüstri A.Ş. 'nin kurmayı düşündüğü elektrik santralinin nasıl çevreci bir santral olacağını açıklayan Yanmaz, taş kömürünün nasıl çevre dostu bir kömür olduğunu şu şekilde açıkladı:
"Biliyorsunuz ki Türkiye'nin bir çok yerinde linyit kömürü bulunmaktadır. Fakat çevreci olarak nitelendirdiğimiz taşkömürü sadece Zonguldak ve Amasra'da vardır. Öncelikle bu iki kömürün birbiri ile karıştırmamamız gerekiyor. Linyit kömüründe kükürt oranı yüzde 5 iken taşkömüründe bu oran binde 3 ile 8 arasında seyretmektedir. Hattat Holding çevreye zarar vermeye değil, aksine çevreci olarak nitelendirilen taşkömürüne gelmiştir. Burada bulunmasının ana nedeni de budur."
Kişilerin tamamen bilgi kirliliğinden dolayı yanlış yorumlar yaptıklarını belirten Gökçe Yanmaz, "Bu noktada tamamen bilgi kirliliğinden dolayı aslı olmayan söylemler vardır. Bu söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim tek amacımız insanlara doğru bilgiler aktarıp onların daha geniş bir açıdan bakmalarını sağlamaktır" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

yunus emre güneş :

sayın gökçe yanmazın önerileri ve söyledikleri çevreye ve doğaya saygılı bir politika içerdiğine biz okuyanların fikirlerini etkileyip bizi tatmin ettiğine inanıyoruz

ismini vermek istemiyor :

çevreye ve doğaya saygı duyacağınıza kalptan inanıyorum.bu santral dünyada her yerde var ama ucube insanlar yok biz millet olarak abartmayı çok seviyoruz.başarılarınızın devamını dilerim arkanızda değil yanınızdayım.

Tarık Tarcan :

Tabii canım Bartın' ın kara kaşı kara gözü için geldiniz.Hiç kar etmek değildir düşünceniz.Doğaya zararlı değilmişmiş.Aksine ciğerlerimiz bayram edecekmişmiş.Bu arada yorumcularda hema Yı çok severmişmiş.Hatta bu yüzden termik santralın dibinden yaşamaya karar vermişlermiş

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.