'EK ÖDEMELER EMEKLİLİĞE DAHİL EDİLMELİ'

Tarih: 2013-01-24 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu ve beraberinde Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendika başkanları, 2013 yılında da fazla çalışma ücretlerinin devamının sağlanması gerektiğini söyledi. Türkiye Kamu-Sen İl Tems
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu ve beraberinde Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendika başkanları, 2013 yılında da fazla çalışma ücretlerinin devamının sağlanması gerektiğini söyledi.
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu sendika binasında yaptığı açıklamada, 2013 yılında da fazla çalışma ücretlerinin devamının sağlanmasını ve ek ödemelerin emekliliğe dahil edilmesi gerektiğini belirtti. Bacıoğlu, Yeni yılla birlikte vergilerde, harçlarda ve birçok kalemde enflasyon oranının çok üzerinde artışlar, zamlar yaparken kamu görevlilerinin gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturan fazla çalışma ücretleri kaldırılmıştı. Kamu çalışanları fazla çalışma uygulaması ve bunun karşılığında ödenen fazla çalışma ücretine güvenerek ileriye dönük borçlandı, bankalardan kredi kullandı. Şimdiyse kara kara borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünüyor. Fazla çalışma ücretlerinin kaldırılması, çalışanların hayat standartlarında ve alım gücünde ciddi bir azalmaya yol açmıştır. Kamu görevlilerinin aylıklarına ilave olarak ek ödeme, döner sermaye, fon gibi çeşitli adlar altında yapılan ödemeler emekli aylığının hesaplanmasında dikkate alınmamaktadır. Ülkemizde kamu görevlilerinin çalışırken aldıkları ücretlerle emekli aylıkları arasında uçurum yapılmıştır. Günümüz hayat şartlarında kamu çalışanları emekli olduklarında uğrayacakları gelir kaybını göze alabilmeleri mümkün değildir. Kamu çalışanları geçmiş derdiyle karşı karşıya bırakılmakta, çalışmaya mahkum edilmektedir. Emekliler ise, hayatlarını idame ettirebilmek için zorunlu olarak ikinci bir işte çalışmak zorunda bırakılmaktadır. Ek ödemelerin emekli aylığına dahil edilmemesi çalışanların emekli olması önünde en büyük engeldir. Emeklilik süreci çalışanların gelirinde yüzde 50 civarında azalmaya neden olmakta, on binlerce kamu çalışanı emeklilik hakkını kullanamamaktadır. Ek ödemelerin yeni bir düzenlemeyle bir an önce emeklilik maaşına dahil edilmesi birçok kamu çalışanının emekli olmasını sağlayacağı gibi bu nedenle de işsiz gençlerimize istihdam alanı sağlanacaktır. 2013 yılında fazla çalışma ücretlerinin devamının sağlanması ve ek ödemelerin emekliliğe dahil edilmesi hususunu bir kez daha söylüyoruz. Kamu çalışanlarının haklarının korunması noktasında her türlü kanuni ve demokratik haklarımızı kullanacağız dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.