'EKONOMİYE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ'

Tarih: 2011-10-27 00:00:00

GMİS Karadon Şube Başkanı Neşat Cebeci, sorunların çözülmesini istedi.Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Karadon Şube Başkanı Neşat Cebeci, basın açıklaması yaparak TTK yöneticilerinden üretim ile ilgili sorunlara biran önce çözüm bulunmasını istedi. K
GMİS Karadon Şube Başkanı Neşat Cebeci, sorunların çözülmesini istedi.Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Karadon Şube Başkanı Neşat Cebeci, basın açıklaması yaparak TTK yöneticilerinden üretim ile ilgili sorunlara biran önce çözüm bulunmasını istedi. Karadon Şube Temsilcilerinin de hazır bulunduğu açıklamasında basın açıklamasında Cebeci, Bugün Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Karadon Şubesi olarak Olağan Temsilciler Kurulu toplantısını yaptık. İşyerlerindeki sorunların çözümleri ile ilgili yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Dünya piyasalarında taşkömürü fiyatı 300 doları aştı. Türkiye yılda 23 milyon ton taşkömürü tüketiyor. Sadece Zonguldak'ta bulunan taşkömürünü TTK ve özel sektör olarak yılda 3 milyon ton üretebiliyoruz. Yılda en az 2 milyar dolarımız taşkömürü için dışarıya gidiyor. Bu dönemde hem dış ticaret açığında hem de cari açık rakamlarında rekor kırıyoruz. Biz taşkömürü üretmek ve ülkemiz ekonomisine katkı vermek istiyoruz. Türkiye Taşkömürü Kurumu her an kömür üretimini artırabilir durumdadır. Biz Karadon Müessesi çalışanları olarak tüm gücümüzle kömür kazıyoruz. Çalıştığımız yerlerde tahkimatını yaparak güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Ancak başta lavuar olmak üzere kuyu ve nakliyattaki güncel sorunlar nedeniyle yer altında kazdığımız kömürü yer üstüne çıkartıp tüketiciye ulaştıramıyoruz. Yaklaşık 6 aydır Çatalağzı lavuarında kömür yıkamada yaşanan sorunlar basit nakliyat sorunları nedeniyle kazılan kömür ayak içinde silolarda ve vagonlarda bekliyor.
Bu durum üretmek isteyen, katkı vermek isteyen herkesin moralini bozuyor. Bunlar çözülemeyecek sorunlar değildir.
Piyasada altın değerinde bulunan kömürü şimdi üretmeyeceğiz de ne zaman üreteceğiz. Müessese yöneticileri ve genel müdürlük düzeyinde bu sorunlara acil çözüm üretilmesini bekliyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.