'EMEKÇİLERE DESTEK VERMELİYİZ'

Tarih: 2009-11-23 00:00:00

Emek Partisi Zonguldak İl Başkanı Ateş Türeli, KESK ve Türkiye Kamu-Sen'in 25 Kasım'daki bir günlük iş bırakma eylemine destek istedi. Türeli yazılı açıklamasında şöyle dedi."25 Kasım'da kamu emekçilerini desteklemek, hükümetin saldırılarına sessiz kalmay

Emek Partisi Zonguldak İl Başkanı Ateş Türeli, KESK ve Türkiye Kamu-Sen'in 25 Kasım'daki bir günlük iş bırakma eylemine destek istedi. Türeli yazılı açıklamasında şöyle dedi.
"25 Kasım'da kamu emekçilerini desteklemek, hükümetin saldırılarına sessiz kalmayacağımızın gösterilmesi, aynı zamanda, iş, ekmek ve özgürlük taleplerimiz için güçlü bir emekçi tutumu sergilenmesi anlamına gelecektir. Kamu emekçilerinin 25 Kasım grevinin başarısı aynı zamanda çocuklarımızın daha iyi eğitim alması, hastalarımıza daha iyi bakılması tüm diğer hizmetlerimizin daha insanca bir düzeye çıkarılması demektir. Onun içindir ki kamu emekçilerinin grevine halkımız her tür desteği vermelidir. İşçiysek işyerimizde, esnafsak dükkânımızda, ev kadınıysak evimizde, mahallemizde, öğrenciysek okullarımızda, hasta ve hasta yakınıysak hastanemizde, o gün devlet dairelerinde işi olan biriysek orada, hayatın her alanında, kamu emekçilerine destek vermeliyiz. 25 Kasım Grevi'ni KESK ve Kamu-Sen yönetici ve üyeleri el ele vererek gerçekleştiriyorlar. Greve katılmayan Memur-Sen'in üyesi olan kamu emekçileri, sendikasız kamu emekçileri ve hangi sendikaya üye olursa olsun tüm emekçilerin bu greve katılması, dayanışmada bulunması bir sorumluluktur.  Kamu emekçileri grev kırıcılarına fırsat vermemeli, greve katılmalıdır. Emek Partisi olarak, işyerlerinde, mahallelerde, işçi, işsiz, genç, kadın, tüm halkımızın parasız sağlık, parasız eğitim, parasız ulaşım, barınma hakkı gibi taleplerimizle kamu emekçilerinin yanında olacağız.  25 Kasım kamu emekçileri grevini desteklemek için her çabayı göstereceğiz. Parasız ve demokratik bir eğitim ve parasız sağlık hakkı için, daha iyi kamu hizmeti için, kamu emekçilerinin grevine destek için, mücadeleye, dayanışmaya, tüm halkımızı duyarlı davranmaya, kamu emekçileriyle omuz omuza vermeye çağırıyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.