'EREĞLİ CESARETLENMELİ'

Tarih: 2010-02-23 00:00:00

Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, Ereğli TSO'nun girişimlerini, "artık neticelendirin, harekete geçin" sözleri ile değerlendirirken gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu. SİYASETÇİLERE DÜZEN: Ereğli geleceği, vizyonu, misyonuyla gelecekten umutlar vad

Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık, Ereğli TSO'nun girişimlerini, "artık neticelendirin, harekete geçin" sözleri ile değerlendirirken gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu.

SİYASETÇİLERE DÜZEN: Ereğli geleceği, vizyonu, misyonuyla gelecekten umutlar vadeden bir kent. Kent şuan yok edilme durumuna doğru gidiyor. Ereğli'de yatırımlar istediğimiz gibi yapılmıyor, siyasetçilerin bunda kabahati var. Bu siyasetçileri bir düzene sokmamız lazım.

ANKARA'YA GİDELİM: Ereğli'nin önceliklerini sıralamak lazım. Sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve milletvekillerinin de desteği ile hangi bakanlıksa kapısına gidilmesi gerekiyor. Tek çıkar yol bu. Önceden yapılan bu tür uygulamada başarı elde edilmiştir.

EYLEM ÖNERİSİ: Bütün sivil toplum örgütleri, köylerden, kentlerden işsizleri toplayalım hep beraber Alaplı'ya kadar yürüyelim. Hükümet Ereğli'ye yüzünü dön, şeklinde pankartlar hazırlayarak demokratik bir şekilde yürüyelim. Zonguldak emeğin başkenti demişiz ama bu birliktelik olup hakkımızı isteme noktasında kayıplarımız var. Bir araya gelemiyoruz. Varlığımızı gösterelim, gerisi zaten gelecektir.

ÇÖP REZİLLİĞİ: Zonguldak'ta tüm ilçeler ve beldeler çöplerini Bakacakkadı'ya gönderiyor hepsi için ara istasyonu yaptılar. Alaplı ve Ereğli ilçeleri ile beldelerinin çöpleri için bir şey yok, ihaleye çıkılmadı. Köyler çöplük içerisinde kimseden ses seda yok. Ereğli'de yaşayıp da sorunu bilenler kavga mutlaka eder, Ereğli'nin hakkını yiyorlar"

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Genç ve yönetim kurulu üyeleri, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı makamında ziyaret ederek, gerçekleştirdikleri ziyaretler hakkında bilgiler verdi. Ekonomik krizi konuşmak istemediklerini belirten TSO Başkanı Genç, "Sivil toplum örgütleri ile başlattığımız bu projenin sonuna geldik. Sizleri de ziyaret ederek belli şeyleri paylaştıktan sonra sahamıza dönelim. Ereğli'de ekonomik kriz var demek istemiyoruz artık. Bundan sonra neler yapabiliriz bunları konuşmak istiyoruz. Herkesin elini taşın altına koyması gerekir" dedi.

UMUT KESİLMİŞ BİR KENT DEĞİL
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da, ilk olarak ilçede bir eylem düzenleyerek Alaplı'ya kadar yürüyüş gerçekleştirilmesini önerdi. Uzun zamandır bunu planladığını belirten Başkan Posbıyık, "Biz TSO'nun gayretli çalışmalarını takip ediyoruz. Bunun fiiliyata dönüşmesi gerekir diye düşünüyorum. Bu altyapıyı da yaptığınıza inanıyorum. Bunu artık neticelendirmemiz lazım. Ereğli henüz umut kesilmiş bir kent değil. Ereğli geleceğiyle, vizyonuyla, misyonuyla gelecekten umutlar vadeden bir kent. Kent şuan yok edilme durumuna doğru gidiyor. Avrupa'daki armatör oradaki bankadan kredi alacak ki burada gemi siparişi versin. Bu direk Ereğli'den kaynaklanan bir şey değil.

SİYASETÇİLER DÜZENE SOKULMALI
Ereğli'de yatırımlar istediğimiz gibi yapılmıyor, siyasetçilerin bunda kabahati var. Bu siyasetçileri bir düzene sokmamız lazım. Ereğli'nin birlik beraberlik içerisinde olup, dedikodulardan sıyrılıp, tek vücut haline gelip mutlak süratle vizyon sergilemesi gerekir. Sessiz durarak hiçbir şeyin kazanılmadığı artık tüm dünyada görülüyor. Sesini çıkaran kentler, köyler, vilayetler büyüyecek ama sessiz duran kentle, köyler ve vilayetler geriye doğru gitmek mecburiyetinde. Kdz. Ereğli'nin en büyük eksikliği sessiz ve sakin durması.

KÜFÜR EDENİ BARINDIRMAYIN
Toplantı yapsak dahi toplantı ahlakına uymayan insanları oraya almamamız lazım sivil toplum örgütü temsilcisi olsa da, küfür eden insanın oraya girmemesi lazım. Burada bütün sivil toplum kuruluşlarını toplayıp bir kurul oluşturulmalı ve bu kurulla birlikte Ereğli'nin önceliklerini sıralamak lazım. Bir araba tutularak sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve siyasi partilerin ilçe başkanları ile hangi bakanlıksa kapısına gidilmesi gerekiyor, milletvekillerinin de desteğini almamız lazım. Tek çıkar yol bu. Önceden yapılan bu tür uygulamada başarı elde edilmiştir.

EYLEM YAPMAYA KORKUYORUZ
Demokratik kurallar içerisinde ilk olarak burada bir eylem yapalım. Ben bunu uzun zamandır düşünüyorum. Bütün sivil toplum örgütleri, köylerden, kentlerden işsizleri toplayalım hep beraber Alaplı'ya kadar yürüyelim. Hükümet Ereğli'ye yüzünü dön, şeklinde pankartlar hazırlayarak demokratik bir şekilde yürüyelim. Zonguldak emeğin başkenti demişiz ama bu birliktelik olup hakkımızı isteme noktasında kayıplarımız var. Bir araya gelemiyoruz. Varlığımızı gösterelim, gerisi zaten gelecektir. Şuanda eylem yapmaya korkuyoruz. Erdemir'in özelleşmesi noktasında yaptığımız eylemlerde insan bulamıyorduk. Eylem yaptığımızda da birileri çıkıp bize gülüyordu.

SES ÇIKINCA DÜZELİR
Karadeniz Ereğli'de hakkını arayan insanları bir araya getirince Ereğli'de sorunlar bitecek ve herkes kendine çeki düzen verecektir. Böylelikle sorunun çözüleceğine inanıyorum. Ereğli yüreğini cesaretini kaybetti. Bizim tekrar Ereğli'yi bir araya getirmemiz motive etmemiz lazım. 50 Bin nüfusu vardı Düzce'nin 120 bin oldu. Düzce belli bir noktaya geldi ama Ereğli yerinde sayıyor. Teşvik yok bu hiçbir şey yapılmıyor bu bölgede.

ÇÖP REZİLLİĞİ
Zonguldak'ta tüm ilçeler ve beldeler çöplerini Bakacakkadı'ya gönderiyor hepsi için ara istasyonu yaptılar. Alaplı ve Ereğli ilçeleri ile beldelerinin çöpleri için bir şey yok, ihaleye çıkılmadı. Ereğli Belediyesi halen daha ara istasyonu yapmadığı için çöplerini Kemer'e döküyor. Sabahtan beri Özel İdare ile görüşüyorum. Köyler çöp içerisinde kimseden ses seda yok, teslimiyetçilik var Ereğli'de. Aynı kulvarın içerisine ben kendimi de koyuyorum.
Bunları söyleyince kavga ediyorsun diyorlar kavga etmemek mümkün değil. Ereğli'de yaşayıp da sorunu bilenler kavga mutlaka eder, kavga etmemek mümkün değil çünkü Ereğli'nin hakkını hep yiyorlar."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

karizmatik :

POSBIYIK NEYİN SAVAŞINI VERMEK İSTİYOR ACABA MİLLET VEKİLLİĞİ KOLTUĞUNU GARANTİYE ALMAK İSTİYOR AMA NAFİLE .BU YÜRÜYÜŞE KENDİSİNİN İŞTEN ATTIĞI İŞÇİLERİDE DAVET EDİYORMU

karizmatikmiş :

yorufma bak ya neyin savaşını veriyor mu ereğlinin kurtuluşunun savaşını, ayıptır ya çok ayıptır ama valla billa ayıptır, bu yapılan resmen bilgisizliktir, karizmatik bu kadar çok biliyorsan çık meydana konuş ismini de vererek yalandan atıp tutmakla bu işler olmuyor işten atılanlar diyorsun delikanlıysan erdemir'den işten atılanları savun

Haklının sesi :

posbıyığın düzenlediği bir yürüyüşe siz onun işten attığı biri olarak katılırmıydınız. teşekkür ederiz bizi işten attığın için bizde seni böyle bir günde yalnız bırakmadıkmı desin işten atılanlar. O işten atılan insanlar nerede nasıl şekilde posbıyık ile hesaplaşacaklarını çok iyi biliyorlar. Posbıyık seçimden önce zaten ben karakaplı defterimle kin ve nefretimle geliyorum dedi böylede yaptı. nerede sevgi barış nerede insanlık. Şimdi neyin mücadelesini kiminle verecek. her gün gazetelerde okuyoruz Posbıyık yalnızlığında boğuluyor diye. Ancak dışarıdan insanlar ziyaretine gidiyor birde zoraki Personel karşılaması. İsterlerse karşılamasınlar. Buyursun eylemini yandaşları ile yapsın.Bizler ereğli için gerektiği yerde gerektiği gibi sesimizi duyururuz.

KARİZMATİK :

SAYGI DEĞER ARKADAŞIM YORUMUN GERİSİNİ SİLDİKLERİ İÇİNM ANLAYAMAMIŞSIN TABİKİ BİZDE SİZİNLE AYNI KONUMDAYIZ BENİM İSTEDİĞİM KENDİSİİŞTEN ÇIKARDIĞI 70 KİŞİYİ NİYE ÇIKARMIŞ ÖNCE ONUN AÇIKLAMASINI YAPSIN.BU HALK HER ŞEYİ ONUN İSTEDİĞİ GİBİMİ YAPACAK.SENDİKALAR ÇIKSIN MEYDANA BİZLER HEP BERABER OMUZ OMUZA MÜCADELEMİZİ YAPALIM.KENDİSİDE İŞÇİ DÜŞMANI OLDUĞU İÇİN O NİYE KATILIYORMUŞ .ANLATMAK İSTEDİĞİM O.

cesur Ereğli :

Artık Hizmet istiyoruz .cesaret gösterisi değil.İnsanların ekmeğiyle oynadınız.Kimse posbıyıkın peşinde gitmez artık .personel haricinde. onlarda iş korkusuna gider.Bırakın Bu İşleri Hizmet yapın Hizzzzzzzzmeeeettttttttt.

posbıyıgı sevmeyen biriyim mehmet topcu :

sayın eregli liler arkadaşlar buraya yazıp tutanlar sıkıyorsa meydana çıkın da konuşun internetin başından yazması kolay kimisavunuyorsunuz yada kimleri suçluyorsunuz sizler ne biliyorsunuzki evinizde 1 çocugunuza ders veremiyorsunuz burada konuşuyorsunuz ayıptır sonra okadar biliyorsanız buyurun çıkın ortaya aday olun olanlarıda gördük eregli halkının seçmiş oldugu insanı sizler karalayamasınız siz alın elinize kalem kagıt onları karalayınnondan sonra cesaretinizi gösterin benim partim olmaz olamazda fakat bir mevki sahibi insanada hakaret et meyinn cesaretini gösterip isminizi bile yazamıyorsunuz bu kadar seviyesiz olmayınki aileniz size yoksaki saygı bile göstermeyecektir akıllı olun mantıklı olun kim kimi iş den atmış bende size yanlış yapsam ne kadar beni savunursunuz bil mek isterdimm biliyorsan konuşki ilham alsınlar bilmiyorsan suski adam sansınlar sizi heygidi eregli halkı nelele kalmışş

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.