'EREĞLİ İPOTEK ALTINDA'

Tarih: 2011-10-18 00:00:00

Kdz.Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve THK Kdz.Ereğli Şube Başkanı Likoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar. EKONOMİK KRİZ: Lokomotif sektör demir çelik çökünce diğer sektörlerde bundan etkilendi ve Ereğli'den göç başladı. Kdz Ereğli bankalara ipoteklidir, 50 bi

Kdz.Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve THK Kdz.Ereğli Şube Başkanı Likoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar.

EKONOMİK KRİZ: Lokomotif sektör demir çelik çökünce diğer sektörlerde bundan etkilendi ve Ereğli'den göç başladı. Kdz Ereğli bankalara ipoteklidir, 50 binin üzerinde de icra dosyası bulunmaktadır. Kdz. Ereğli'de yaşanan ve halen tüm hızı ile devam eden krizin sonlanması için hiç bir çalışma yapılmamış ve alternatif ek girdiler sağlanamamıştır. Kdz. Ereğli'de sıcak para akışı olmadığından esnaf tüccar işadamı büyük bir sıkıntı yaşamaktadır. Kdz Ereğli TSO Karadeniz'in ve bölgenin en büyük odalarından biridir. Sorun varsa çözüm yeri burasıdır, alternatif Oda'lar yaratmaya çalışarak bir yere varılamaz. İlgili kişi kurum ve kuruluşların muhatap alması gereken yer Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası'dır.

ALTERNATİF ÇAĞRISI: İlk başta Kdz Ereğli'de olmayan birliktelik kültürünü yaratmalıyız. Kısır çekişmelere ve kavgalara son vermeliyiz, sevgiyi barışı dostluğu gerçek manada egemen kılmalıyız. Yerel iktidar yani belediye yönetimi, milletvekilimiz, siyasiler TSO ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek önce Ereğli demeliler. Ereğli'nin önceliklerinin belirlenmesi, öncelikler sıralanarak süratle çözümleri hep birlikte hareket ederek gerçekleştirmemiz lazım. Artık Erdemir ve TTK'dan çok fazla bir beklenti içerisinde olmamak gerekir ve yeni alternatifler oluşturmalıyız.

AKLİ SELİME DAVET: Kdz Ereğli geldiği nokta itibari ile her zamankinden daha çok birlik beraberliğe huzura sevgiye barışa ihtiyacı var. Kişisel hırs ve çekişmeler kurumsal hale gelmemelidir. Kurumlar arası kavga ve çekişmeler son derece yanlış, bu hareketler Kdz. Ereğli ve ekonomisine zarar veren hareketlerdir. Biran önce bu sürecin son bulmasını istiyoruz. Biz Ereğli'de kişisel ve kurumsal kavga, çekişme istemiyoruz.

TOPTAN'A ELEŞTİRİ: TSO'da 3 yıldır görev yapıyorum yıllardır Zonguldak milletvekilliği  bakanlık ve meclis başkanlığı yapmış Zonguldak'ın ağabeyi Köksal Toptan'ı hiç görmedim.12 Haziran milletvekilliği seçimlerinde yeniden aday olan Köksal Toptan'ı ne seçim öncesi ne de seçim sürecinde ne de seçimden sonra görme imkanım olmadı. Kdz Ereğli TSO'yu bir kere ziyaret etme zahmetinde bulunmadılar. Zonguldak ve Kdz.Ereğli'ye herhangi bir şey vereceğine inanmıyorum.

 

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Hava Kurumu Kdz.Ereğli Şube Başkanı Muhammet Likoğlu, bölgenin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu, kavga yerine işbirliği ile sorunların çözülebileceği vurgusunu yaptı. Gazeteniz Önder'in merkez bürosunu ziyaret eden Likoğlu, Organize Sanayi Bölgesi'nden tersaneler bölgesine, Kdz.Ereğli'nin son dönemlerde yaşadığı kavgalara kadar detayları ile açıklamada bulunduğu konuşmasında, AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan'ı da eleştirdi. Yaşanan ekonomik krizin ardından bölgenin bankalara ipotekli haline geldiğine dikkati çeken Likoğlu, kişisel çıkarların bir kenara bırakılıp Kdz.Ereğli'nin geleceği düşünülerek biraraya gelinmesini, sorunların belirlenmesinin ardından da bu sorunların çözümü için mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. Likoğlu'nun yaptığı açıklamalar şu şekilde:

EKONOMİK SÜREÇ

Erdemir'in 2006 yılında özelleştirilmesi ile başlayan ve 2008 yılında dünyada meydana gelen global krizi hatırlatmak isterim. Ülkemizi ve dolayısı ile sektörel bazda Kdz Ereğli'yi büyük ölçüde etkilemiştir. Krizde en çok etkilenenler sektörler arasında demir çelik, denizcilik ve tersanelerdir. İlçemiz ekonomisi krize hazırlıksız yakalandı. Demir çelik sektöründeki fiyat dalgalanmaları aşırı düşüşle noktalanırken, dövizdeki dalgalanmalar krizi tetikledi. Bu yapı içerisindeki sektördeki yanlış yönlendirmeler işin tuzu biberi oldu. Sonuç 600 civarında sac tüccarı, sanayici ve nakliyeciyi bitme noktasına geldi ve bitti. Dolayısı ile finans sektörü bankalarda tüccardan desteğini çekince bu duruma sürüklendi. Lokomotif sektör demir çelik çökünce diğer sektörlerde bundan etkilendi ve Ereğli'den göç başladı. Kdz Ereğli bankalara ipoteklidir, 50 binin üzerinde de icra dosyası bulunmaktadır. Kdz. Ereğli'de yaşanan ve halen tüm hızı ile devam eden krizin sonlanması için hiç bir çalışma yapılmamış ve alternatif ek girdiler sağlanamamıştır. Kdz. Ereğli'de sıcak para akışı olmadığından esnaf tüccar işadamı büyük bir sıkıntı yaşamaktadır.

BEN DEĞİL BİZ SLOGANI

İLE HAREKET EDİYORUZ

Kdz Ereğli TSO Yönetimi 2009 yılında olağanüstü bir zamanda ve şartlarda oluşturulabilen bu yönetim, Ben değil biz sloganı ile göreve gelmiş iyi niyetle çalışmalarına başlamıştır. Sizinde söylediğiniz gibi birçok etkinlikler ve çalışmalar yapmıştır. Bunların birçoğu kamuoyu tarafından bilinmemektedir, şov aracı yapılmak istenmemiştir, pazarlaması yapılmamıştır. Ben TSO'yu ve geçmiş yönetimleri yakından bilen biri olarak söyleyebilirim ki, geçmişe göre çok şeyler yapılmıştır. Ancak yeterli midir? Sorarsanız kesinlikle hayır! Bence çok daha iyi şeyler yapılabilir. Yapılan etkinliklere ve çalışmalara destek vermiyorsanız, ilgi duymuyorsanız, alakasız yerlerde arayış içinde iseniz, günlük ve üç kuruşluk işler menfaatler için ona buna yalamalık ve yalakalık peşinde iseniz olaylara toplumsal bakamazsınız. TSO olarak yapılmak istenen bir çok güzel çalışma ve aktiviteler birileri tarafından sabote edilmiş ya da edilmeye çalışılıyorsa birlik beraberlik yoksa olması gereken daha bir çok etkinlik yapılamıyor. Talep olmayan yerde arzda olmuyor, kim TSO'dan birşey talep etmiş ise ve sıkıntısını dile getirmiş ise muhakkak ilgilenilmiş çözüm bulunmuştur. Şahsen ben herkesin sorununu sorun edinmiş ve yardımcı olmaya çalışmışımdır, elimden gelenin çok ötesinde yardımcı olmuşumdur ve olmaya da devam ediyorum. Kdz. Ereğli'de sosyal, ekonomik, ticari, siyasal ve kültürel olarak birliktelik yoktur. Bu bir kültür işidir maalesef Ereğli'de gerçekleşemiyor sıkıntı buradadır. Kdz Ereğli TSO'nun 3 bin 500 civarında üyesi bulunmaktadır. Bir tane çok ortaklı sermaye şirketi yoktur. Kdz Ereğli TSO Karadeniz'in ve bölgenin en büyük odalarından biridir. Sorun varsa çözüm yeri burasıdır, alternatif Oda'lar yaratmaya çalışarak bir yere varılamaz. İlgili kişi kurum ve kuruluşların muhatap alması gereken yer Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası'dır. Kdz Ereğli TSO bölgede, TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde en çok birlik üyesi ve delegesi olan Oda'dır. Büyük küçük tüm üyelerinin ve Kdz Ereğli'nin sorunlarının çözüm yeri burasıdır. Yeter ki  ne istediğimizi bilelim samimiyet içerisinde olalım başka küçük hesaplar peşinde olmayalım.

EKONOMİNİN ÇIKIŞ NOKTASI

İlk başta Kdz Ereğli'de olmayan birliktelik kültürünü yaratmalıyız. Kısır çekişmelere ve kavgalara son vermeliyiz, sevgiyi barışı dostluğu gerçek manada egemen kılmalıyız. Yerel iktidar yani belediye yönetimi, milletvekilimiz, siyasiler TSO ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek önce Ereğli demeliler. Ereğli'nin önceliklerinin belirlenmesi, öncelikler sıralanarak süratle çözümleri hep birlikte hareket ederek gerçekleştirmemiz lazım. Artık Erdemir ve TTK'dan çok fazla bir beklenti içerisinde olmamak gerekir ve yeni alternatifler oluşturmalıyız. Öncelikle Ereğli'nin, yatırımcı, sanayici ve işadamlarının önünün açılması öncelik olmalıdır. Sektörel ve bölgesel teşvikler mutlaka ama mutlaka alınmalıdır. Tersanelere devletimiz tarafından iş temin edilmeli, sosyal devlet gereğini yapmalıdır. Mevcut OSB yeni ve ciddi yatırımcılarla tamamlanarak ikinci OSB yeri belirlenmeli, meslek yüksek okulları fakülteler açılarak öğrenci sayımızı muhakkak artırmalıyız. Kdz Ereğli'nin İl olması sağlanarak üniversite kentine dönüştürülmelidir. Üniversiteler bacasız fabrikalar gibidir. Ekonomiye çok büyük katkıları vardır. Bir çok yer üniversitelerin sağladığı ekonomi ile gelişmiştir. Nüfusumuzu arttırmalıyız bugün Ereğli'nin nüfusu 250-300 bin olmalıydı, olamadı. 100 Bin nüfusu yakalamak için köylerimizi Ereğli'ye dahil ettik suni artış değil gerçek ve nitelikli nüfusu arttırmalıyız. Sosyal kültürel ekonomik olarak kendini kanıtlamış şekilde Kdz.Ereğli İl olmalıdır. Başka bir çıkış yolu görünmemektedir.

KAVGA İSTEMİYORUZ

Kdz Ereğli geldiği nokta itibari ile her zamankinden daha çok birlik beraberliğe huzura sevgiye barışa ihtiyacı var. Kişisel hırs ve çekişmeler kurumsal hale gelmemelidir. Kurumlar arası kavga ve çekişmeler son derece yanlış, bu hareketler Kdz. Ereğli ve ekonomisine zarar veren hareketlerdir. Biran önce bu sürecin son bulmasını istiyoruz. Biz Ereğli'de kişisel ve kurumsal kavga, çekişme istemiyoruz. Herkesin akli selim sağduyu ile sorumluluğunun bilincinde hareket ederek taraflardan gerekli yapıcı adımların atılmasını bekliyoruz. Yetkili olmak başka bir şey yetkiyi kullanmak başka bir şey, yıllarca birikmiş sorunları biranda çözmek zordur. Son günlerde çok sık dile getirilen konu belediye tarafından kapatılan ve mühürlenen işyerlerinin durumu. Ruhsat sorunlarının yasal hale getirilmesi noktasında daha hassas davranılmalı, gereken zaman süre verilerek yardımcı olunmalıdır. Tüm sorunlar karşılıklı hoşgörü ve diyalogla çözülebilir. Bize düşen bir görev varsa biz buna hazırız.

TERSANELERİN DURUMU

Tersaneler bölgesinin biran önce yeniden faaliyete geçmesi en büyük arzumuzdur. Dünyada devam eden ekonomik kriz gemi sektörünü ve deniz taşımacılığını etkilemiştir. Ülkemizde gemi siparişlerinin iptali ve yeni siparişlerin gelmemesi yurt dışında gemi maliyetlerinin çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Tersanelerimiz rekabet edememektedir. Bu şartlarda yurt içinden ve yurt dışından gemi siparişi gelmesi olanaksız hale geldiğinden iş devletimize düşmektedir. Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde kurulacak bir oluşumla kriz sona erene kadar tersanelere kapasiteleri noktasında gemi siparişi verilmelidir. Bu şekilde tersaneler iş, çalışanlarda tekrar işlerine dönebileceklerdir. Sosyal devlet olmanın gereği de budur diye düşünüyorum. Tersanecilerimiz kredi ya da hibe istemiyor, iş istiyor. Bu konuyu ilgililere her defasında ilettik iletmeye de devam edeceğiz.

OSB'NİN DURUMU

Kdz Ereğli OSB'nin alt yapı çalışmaları tamamlanma aşamasındadır. Yatırım yapmak isteyen müteşebbis için herhangi bir sorun söz konusu değil internet telefon doğalgaz elektrik hepsi mevcuttur. En büyük sorunu yol sorunu idi asfalt çalışmaları devam ediyor en kısa zamanda bitirilecektir. Şuan için bir sorun görünmemektedir. Ciddi ve istihdam yaratacak çeşitliliği olan yatırımcılara ihtiyacımız vardır. Yatırım yapmak isteyen müteşebbislere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

OSB YOLUNUN ASFALT SÜRECİ

Organize Sanayi Bölgesi ve bağlantı yolu geçen yıl Sanayi bakanlığı tarafından ödeneği sağlanarak bakanlık tarafından 01.11.2010 tarihinde ihale edilmiş yüklenici firma belirlenmiştir. Müteahhit firma ile yapılan görüşmede yolun alt zemininde sorun olduğu daha sağlam alt zemin üzerine asfalt dökülmesi uygun olacağı konusunda hem fikir olunmuş. OSB yönetimi tarafından ihale edilerek yolun alt zemini yaptırılmıştır. OSB yönetimi ile müteahhit firma arasında diyalog noksanlığı yaşanmış, ilgililer yanlış bilgilendirilerek yanlış anlamalara neden olmuştur. Tarafımızdan ilgili firma yetkilileri ile görüşülmüş sorun çözülmüş asfalt çalışması hızlı bir şekilde devam etmektedir. Şu anda hiç bir sorun yoktur. Sorun çözülüp müteahhit firma tarafından asfalt çalışması başladıktan sonra bazı kişiler ve basın alakalı alakasız eksik bilgilerle beyanlarda bulunmuş kamuoyunun kafası karıştırılmak istenmiştir. Asfalt çalışması ile ilgili herhangi bir sorun yoktur. İnşallah en kısa sürede bitirilir. OSB ve bağlantı yollarının tamamlanması ile birlikte yatırımcılarımızda yatırımlarına hız verecek ve yeni yatırımcılarında yer talepleri artacaktır.

HALİM METE'NİN GİRİŞİMİ

TOBB Başkan Yardımcımız Sayın Halim Mete zaman zaman Kdz. Ereğli'ye gelerek sorunlarımızla yakından ilgilenmektedir. Bu konuda Ereğli'de var olan kantar sorununun çözümü  konusunda Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı ve Genel Müdürlüğüne beraberce girişimlerimiz oldu. Ayrıca Kdz Ereğli'nin kısa vadede ve ucuz maliyetle ihtiyacı olan 10-15 bin tonluk gemilerin yanaşabileceği liman sorununa çözüm için Ulaştırma Bakanlığı DLH Genel Müdürlüğü ile yine beraber girişimlerimiz oldu, yakında Ereğli'ye gelinerek ilgili çalışmalar yapılacaktır.

LİMAN EKSİKLİĞİ

Kdz. Ereğli'nin kendisine ait limanının olmayışı Ereğli'ye ve OSB'ye dışarıdan gelecek yatırımcıyı ve yatırımları etkilemektedir. Kdz Ereğli'nin ihtiyacı olan 10-15 bin tonluk gemilerin yanaşabileceği kısa vadede ve düşük maliyet ile hayata geçebilecek bir limana ihtiyacı vardır. Bu konuda TSO olarak çalışmalar devam etmektedir. DLH yetkilileri ile görüşmeler yapılmış olup en kısa zamanda Ereğli'ye gelinerek çalışmalar yapılacaktır. Aslında Kdz Ereğli'nin liman ihtiyacı Erdemir tarafından görüşülerek sağlanabilir diye düşünüyorum. Erdemir yetkilileri ile TSO olarak yapılacak bir protokol ile 3.şahıslara uygun şartlarla hizmet alınabilir. Nitekim Erdemir üst yönetiminin TSO ziyaretinde bu konu genel olarak görüşülmüştür.

EREĞLİ'DE DEVLET YATIRIMLARI

Kdz. Ereğli hak ettiği yatırımları alamamıştır. Zonguldak İlinde en çok vergi beyan eden ve beyan edilen vergilerin toplamının %75'inden fazlası Kdz. Ereğli tarafından beyan edilmekte ve Kdz. Ereğli tarafından ödenmektedir. Sağladığımız katma değere baktığımızda aldığımız hizmetler hiç noktasındadır. Bunun sebebi sahipsizliktir. Kdz Ereğli gerçeğinde bir araya gelemeyişimizden kaynaklanmaktadır. Geçen yıl kısa sürelide olsa milletvekili ve belediye başkanımız bir araya gelerek TSO'nun da desteği ile Devlet Demir Yolları arazisi Ereğli'ye kazandırıldı. Yeni Adliye Sarayı ihalesi yapılma aşamasına geldi. Yine TSO'nun girişimi sonucunda yeni  hastane yeri sorunu çözüldü ve hastane ihalesi yapıldı, müteahhit firma çalışmalara başladı. Demek ki bir araya gelindiğinde güzel şeyler olabiliyor. Sorun birlik beraberlik içerişinde olamayışımızdan kaynaklanıyor, kişisel siyasi çıkar ve menfaatler değil Ereğli için bir arada olmalıyız.

VEKİLLERE ÇAĞRI

Zonguldak'ta 'milletvekilleri var mı?' diye sorarsanız aslında daha iyi olur. TSO'da 3 yıldır görev yapıyorum yıllardır Zonguldak milletvekilliği  bakanlık ve meclis başkanlığı yapmış Zonguldak'ın ağabeyi Köksal Toptan'ı hiç görmedim.12 Haziran milletvekilliği seçimlerinde yeniden aday olan Köksal Toptan'ı ne seçim öncesi ne de seçim sürecinde ne de seçimden sonra görme imkanım olmadı. Kdz Ereğli TSO'yu bir kere ziyaret etme zahmetinde bulunmadılar. Zonguldak ve Kdz.Ereğli'ye herhangi bir şey vereceğine inanmıyorum. Sayın Mehmet Haberal Zonguldak halkı tarafından milletvekili seçildi ancak Silivri'de cezaevinde, kendisine ne çağrım olabilir ki  geçmiş olsun demekten başka bu demokrasi ayıbının biran önce son bulmasını diliyorum. Seçilmiş milletvekilinin olması gereken yer TBMM'dir. Ülkesine ve milletine hizmet edebilmenin önü açılmalıdır. Zonguldak halkı seçmiş olduğu vekilinden hizmet bekliyor. Kdz Ereğli bölgemizden Zonguldak milletvekili seçilen Ercan Candan  akademik durumu ve çok yoğun görevleri olması nedeni ile Türkiye Milletvekili olduğundan Zonguldak ve Ereğli'ye yeterince vakit ayıramayacağından doğrusu fazlaca bir beklentim yok. Milletvekili  Ercan Bey'in biran önce Kdz Ereğli'ye gelerek yerel iktidar olan belediye, TSO ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek Kdz Ereğli'nin sorunlarını ve  nelerin yapılması noktasında önceliklerini sıralayarak birlik beraberlik içerisinde çalışma başlatmalıdır. Ajandasında çantasında nelerin olduğunu bilemiyoruz. Zonguldak tarihinde böyle siyasi bir durum yaşamış değil. Eskiden her dönem bakan çıkaran Zonguldak'ın şimdi bakan yardımcısı da yok.

ATANMIŞ VE SEÇİLMİŞLER

İster seçilmiş olsun ister atanmış olsun siyasilerin ve yöneticilerin elbette iyi insan dürüst insan olmaları esastır. Bu durumda olmaları övünülecek bir durum değildir. Yönetenler iyi yönetici liyakat sahibi iş bitirici elini taşın altına koyan, insiyatif kullanabilen, korkak ürkek olmayan vizyon sahibi olmalı. Yetkili olmak başka bir şey yetkiyi kullanmak başka bir şeydir.

ERDEMİR ZİYARETİ

Erdemir üst yönetiminin Kdz Ereğli TSO'yu ziyareti gecikmiş bir ziyaret olmakla beraber Kdz Ereğli için atılmış bir adımdır, Erdemir Kdz Ereğli TSO'nun en büyük üyesidir. Erdemir Ereğlisiz Ereğli Erdemirsiz düşünülemez et tırnak değil çok ötesi bir durumdadır. Kdz. Ereğli TSO Karadeniz'in ve bölgenin en büyük Ticaret ve Sanayi Odalarından biridir. Erdemir'in bu ziyareti Odamız üyeleri ve Kdz. Ereğli halkı tarafından önemsenmiş ve ilgi uyandırmıştır. Bu tür ziyaretler ve işbirlikleri artarak devam etmelidir. Erdemir'de Ereğli'ye karşı sosyal sorumluluğunun bilincinde hareket etmelidir. Erdemir her ne kadar özelleşmiş olsa da milli bir kuruluştur. Halkımız bunu böle bilir ve Erdemir'e her zamanda sahip çıkmıştır ve sahiplenmektedir. Bundan böyle Erdemir tarafından Ereğli'ye ve Ticaret ve Sanayi Odasına daha çok önem verileceğine, sac tüccarları Sanayici ve tedarikçi üyelerimize gereken yönlendirme ve kolaylıklar sağlanacaktır diye inanıyorum. Erdemir üst yönetiminin TSO ziyaretini genel olarak olumlu bir görüşme olarak değerlendiriyorum. Karşılıklı görüşmelerin de devamını diliyorum.

 

EREĞLİ'NİN İL OLMA ŞANSI

 

Kdz Ereğli 34 İl'den büyük ilçeler arasındadır. Sosyal ekonomik kültürel gelişimini tamamlamış kendini kanıtlamış İl olmayı çoktan hak etmiş büyük bir ilçedir. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarına siyasilere özelliklede milletvekilimize büyük görev düşmektedir. İl olacak İlçeler arasında Kdz. Ereğli muhakkak yerini almalıdır. İl olması konusunda çalışmalar yapılmalı hazır hale getirilmelidir. Kdz. Ereğli'nin geleceği ve kurtuluşu İl olmaktan geçer. Kdz Ereğli'nin İl olması konusu sivil toplum kuruluşları siyasi partilerimiz ve basın tarafından seslendirilmelidir.

SİVRİ AÇIKLAMALAR

TEK MAHKEMESİ VAR

Evet mahkemelik oldum dava devam ediyor. Hiç kimse ile şahsi bir meselem yoktur. 46 yaşındayım ilk defa savcı hakim karşısına Kdz Ereğli meselesi yüzünden çıktım, hiç önemli değil önemli olan Ereğli'nin geleceğidir. Dava devam ediyor bu konuda fazla bilgi veremeyeceğim. Benim meselem Kdz Ereğli meselesidir. Kdz. Ereğli'nin geleceği için her türlü mücadeleye hazırım. Ereğli'nin geleceği bir davadır, bu davaya kim ihanet etmek istiyorsa mevkisi konumu ne olursa olsun sonuna kadar  mücadeleye hazırım. Kdz. Ereğli'nin geleceğine zarar vermek isteyenlerle mücadelem devam edecektir. Benim şahsımla alakalı hiç bir çıkar ve menfaatim yoktur. İnandığım doğruları hiç kimseden korkmadan çekinmeden söylerim. Şahsi çıkar ve küçük menfaatler sağlamak için kişi kurum ve kuruluşlara yalamalık ve yalakalık yapmak Kdz Ereğli'ye ve Ereğli davasına yapılabilecek en büyük ihanettir. Mevkisi ve konumu ne olursa olsun herkes haddini ve yerini iyi bilmelidir.

MÜCADELEYE DEVAM

Tüm bu olumsuzluklara rağmen moralimizi yüksek tutmalıyız. Birlik beraberlik içerisinde olmalıyız ''Ben değil biz'' anlayışı ile hareket etmeliyiz. Asla küçük ve ucuz düşünmemeliyiz. Günlük ve küçük menfaatler için hiç kimseye eğilmemeliyiz, inandığımız uğurda her zaman dik durmalıyız. Haklı olduğumuz konularda ve Ereğli'nin geleceği için sesimizi her zaman çıkarmalıyız. Yöneticilerimizi seçerken çok seçici olmalıyız korkak ürkek beceriksiz liyakatsız vizyonsuz işe yaramaz sadece iyi insandır diyerek kapıcı bile seçmemeliyiz. Toplum; aklı arkadan gelenlerle değil, aklı önde gidenlerle işbirliği, dayanışma ve güçbirliği içerisinde olmalıdır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

remzi şen :

SAYIN BAŞKAN EREĞLİ İPOTEK ALTINDA DEĞİL DİREK İCRADAN SATIŞA ÇIKMIŞ ALLAH ÇABALARINIZI BOŞA ÇIKARMASIN MÜCADELENİZ DAİM OLSUN NE SÖYLEYİM ARTIK İŞ BİZİM ELİMİZDEN ÇIKMIŞ DİĞERLERİDE ALIYOR ARPAYI OTURUYOR KENARA

ereğli :

ereğlinin sizin gibi idalist , ve sorunları tanıyan liderlere ihtiyacı var.Yolunuz açık olsun sayın başkan

muhtar :

muhammet abi. şu sizden önceki dönem ile ilgili bakanlık ve müfettiş raporlarını açıklasanıza. odanın paralarını nasıl kulanılmış. kimler ne fatura kesmiş. bunları söylemekten korkulur mu.

adamın biri :

aklıbaşında herkes Ereğli için bir gayret içinde olmalı.. Ereğliyi Tartışmaya açmak elbette tebrik edilecek bir olay..elbette kurumsallaşmış her kuruluş bu tartışmanın içinde olmalıdır.. dilerim geniş açılımlı kurumların , demokratik kitle örgütlerinin içinde olduğu bir platformda Ereğli tartışılabilir ve yeni açılımlar konuşulabilir.. (bu konu öylesine hafife alınacak bir konu asla olmamalı...)

ereğli :

Sn Likoğlu siz TSO başkanımı oldunuz haberimiz olmadı.TSO başkanı ne işe yarar bu şehirde Mehmet Bey'in hiçmi ereğli hakkında bilgi ve görüşü olmaz.Ereğli göç vermeye başladı beyler,atanmışlar seçilmişler elele vermeli ereğliiçin çalışmalılar.....Haydi herkes göreve...

muhammet likoğlu :

sibel abla ben daha önce bunları yayınlattım sana geç gelmiş olabilir yinede ilgilendiğin için teşekkür ederim ablacığım benim:)

emran gerçek :

sibel hanım likoğluna haksızlık etme bu konuları mertce herzaman bir tek o gündeme getiriyor

süleyman karlı :

hakkı taner sana cevap var okuduysan sayın başkan ne diyor aklı arkadan gelenlerle işimiz yok diyor sen onlardan birisin anlaşılan okusan anlardın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.