'EREĞLİ'YE KATKI SAĞLAYACAĞIZ'

Tarih: 2012-11-28 00:00:00

Kdz.Ereğlililer Derneği'nin olağan genel kurulu Site Kulüpte yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Derneğin kurucuları arasında yer alan Amelebirliği Başkanı Hasan Yılmaz'ın da yer aldığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Kdz.Ereğlililer Derneği'nin olağan genel kurulu Site Kulüpte yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Derneğin kurucuları arasında yer alan Amelebirliği Başkanı Hasan Yılmaz'ın da yer aldığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

KASTIM ÇÖZÜME DUYARLI DERNEKLER

Bulunduğumuz yeri daha yaşanabilir hale getirmek hiç kuşkusuz hepimizin görevi olmalı sözleri ile konuşmasına başlayan Dernek Başkanı Noyan Keskin, bireysel düşünceler ile başarının yakalanamayacağını söyledi. Keskin konuşmasında, İşte sivil toplum kuruluşlarının da amacı birlik ve beraberlik olgusu içerisinde daha fazla ses getirecek çözümler yaratmaktır. Bir yerleşim yerinde refah ve düzeyden izlenimler elde etmek istiyorsak o bölgede ki derneklerin çokluğuna bakmakta fayda var. Tabii ki de çok dernekten kastım çözüme duyarlı dernekler, tabela derneklerini asla bu olayın içinde değerlendirmiyorum.

EREĞLİ'Yİ SEVEN HERKESİ KUCAKLIYORUZ

Derneğimizin adı Kdz.Ereğlililer Derneği. Derneğimiz sadece Ereğlililerin değil Ereğli'yi seven ve Ereğli'de yaşayan herkesin katkı sağlayacağı bir dernek olma yolunda ilerleyecektir. Derneğimizin fikir üreten herkesi kucaklaması gerektiğine inanıyorum. Farklı fikirler zenginlik yaratır. Farklı fikirlerin yaratacağı olumlu tepkiler çevremizde yaşanan sorunlarda alternatif çözümleri de beraberinde getirir.  İşte bu düşünceler ışığında derneğimiz amaçları doğrultusunda hareket ederek, Kdz.Ereğlimize faydalı olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir dedi.

DERNEK YENİ YÖNETİMİ

Divan Başkanlığını Cihat Kalafat, divan üyeliklerini Kamuran Ayyıldız, İsmail İşgören'in yaptığı kongrede yeni dernek yönetimi şu isimlerden oluştu: Noyan Keskin, Osman Yavuz, Suat Önder, Ali Yanık, Mustafa Dursun, Hüseyin Soyarslan, Şaban Çetinkaya, İrfan Yazıcıoğlu, Mehmet Küçtekin, Nazan Yüzgeç, Ayhan Atay, Tülin Ersoy ve Ozan Albayrak.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

EREĞLİLİ :

Sayın Nejdet yakupoğlu çok güzel yorum yazmışınız saç tüççarlrıyla ilgil bu ereğliyi bu duruma getirenler onlardır demir çeliğin yan mamulleri ereğlide işlenmiyor doğrudur tek sorumlusuda onlardır çünkü mamul nekadar uzağa giderse onlar nakliyeden kazanıyordu ereğliyi düşünen yoktu çoğunluğu ikinci eve bakıyordu o seneler doktorun biri vergi rekortmeni oldu bilenler her şeyi biliyor onun için ereğliye ihanet ettikleri için onlara acımıyorum zaten dürüsleri kurtardı. bunlar kimseyi tanımazken onları şimdi derneklermi kurtaracak allah yardımcıları olsun.

mithat :

bölgesel dernekler iyi ve kötü günde haberleşme ve dayanışma anlamında olmalıdır ve doğaldır. ancak bu tür dernekleri yerel yönetimin siyasi çıkar uğruna desteklemesi, teşvik etmesi ise bir kentin dokusuna yapılabilecek en büyük yanlıştır. haberdeki derneğin yöresel kültürün tanıtımı ve sosyo ekonomik gelişmeye katkı anlamında doğru işlere imza atacağını kadroyu tanıdığınızda çok iyi anlamak mümkündür. her biri kültürlü ve seviyeli bir yönetim kadrosunu farklı bir uslupla suçlamak haksızlık ve yanlış bir bakışını ortaya koymaktır. doğru değildir. haksızlıktır.

nejdet yılmaz yakupoğlu :

BÖLGESEL DERNEKLERve buna sıcak bakanlar, ereğliye çokda iyilikyapmış sayılmayacaklardır tarih önünde.şovenizm ve mikro milliyetcilik, birazda böyle birşeydir.burada bir araya gelenlere bakıldığında,her kesimden arkadaşlar var.çeşitli meslek gruplarından, emeklilerden, aydınlardanvs. gibi. ereğliler için şimdiye kadar hangi projeleri ürettiniz.bol paralı arkadaşların uğraştıkları işe bak sen. "alıp satma işi" daha kolay değilmi. ÜRETİME YÖNELSENİZE görelim. ereğliyi sevmek imalata ve üretime yönelik işler yapmaktır. tirliyonluk villarda oturmak. milyarları fazz getirisine yatırmak ereğliyisevmak sayılmaz, bunu böyle bilin."DÜNYA GÖRÜŞLERİNE VE MESLEK ÖRGÜTLERİNE ÜYE OLMAKDAN KORKUYORMUSUNUZ"dernek kurmakla kimden, kimlerden korunuyorsunuz.erdemir yanınızda, soba,boru, çivi, kazma kürek kayseriden geliyor.bu bu kente yaşayan hepimiz için ayıp sayılıyor.ereğliyi burada yaşayan her haysiyetleiinsan seviyordur.sevmiyorum diyen, defolsun gitsın.yöresel dernekcilere başarılar dilemiyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.