'FAAL TERSANE KALMAYACAK'

Tarih: 2011-01-01 00:00:00

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem’in IMEAK Deniz Ticaret Odası’nın Olağan Meclis toplantısında yaptığı konuşma, “Deniz Ticareti Dergisi”nde yayımlandı.Erdem bu konuşmasında; bölgenin yaşadığı sıkıntıları şu sözlerle dile getirdi: “Bat
Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem’in IMEAK Deniz Ticaret Odası’nın Olağan Meclis toplantısında yaptığı konuşma, “Deniz Ticareti Dergisi”nde yayımlandı.
Erdem bu konuşmasında; bölgenin yaşadığı sıkıntıları şu sözlerle dile getirdi:
“Batı Karadeniz Bölgesi faaliyetleri ve gemi hareketleri hakkında bilgi veren Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, yeni atanan Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay başkanlığında Karadeniz Ereğli, Zonguldak ve Bartın’da denizcilik eğitimi veren okulların ihtiyaçlarını ve ekonomik olarak programa neler alınması gerektiği üzerine bir çalışma yaptıklarını aktardı. 15 Ekim’de Karadeniz Bölge Komutanlığı’na atanan Amiral Sadi Ünsal’ı ziyaret ettiklerini dile getiren Erdem, bölgedeki tersaneler hakkında bilgi verdi. Erdem, 2009 yılı başlarında tersanelerde görev yapan işçi sayısının 1400’ten 500 kişiye düştüğünü söyledi. 2010 yılında faaliyette olan 10 tersaneden 6’sının faaliyetlerini durdurduğunu belirten İrfan Erdem, faaliyetlerine devam eden 4 tersanenin yıl sonunda faaliyetlerine son vereceğini savundu. 2009 yılında bölge limanlarına gelen gemi sayısının 2094 olduğunu hatırlatan İrfan Erdem, gemi sayısının 1803’e indiğini ifade etti. İrfan Erdem, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünden müsaadesi olmadığı sürece, bu limanlara işletme izni verilmeyeceğini dile getirdi. Zonguldak Limanı’nda yaşanan sıkıntıdan da bahseden Erdem, konu ile ilgili Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli’den bilgi istedi.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.