'GÖREVİMİZİ YAPARIZ'

Tarih: 2011-04-14 00:00:00

AKP’nin 2. sıradan aday gösterdiği Prof.Dr.Ercan Candan, halkın görev vermesi durumunda bu görevi başarı ile yerine getireceğini söyledi. AKP Zonguldak Milletvekili adayı Prof.Dr. Ercan Candan, 2. sıradan aday gösterilmesi ile ilgili konuştu. Gazeteniz Ö

AKP’nin 2. sıradan aday gösterdiği Prof.Dr.Ercan Candan, halkın görev vermesi durumunda bu görevi başarı ile yerine getireceğini söyledi.

AKP Zonguldak Milletvekili adayı Prof.Dr. Ercan Candan, 2. sıradan aday gösterilmesi ile ilgili konuştu. Gazeteniz Önder’e açıklamada bulunan Ercan Candan yoğun bir tempo içerisine girdiğini de belirterek, “Hizmet için geldik, inşallah halkımızda görev verirse bizde layıkı ile bu görevi yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

ERCAN CANDAN KİMDİR?
1967 Kdz. Ereğli Hamzafakıhlı köyü, Çolaklar mahallesinde doğdu. Evli ve üç çocuk babası olan Prof. Dr. Ercan CANDAN ilk, orta ve lise öğrenimini Kdz. Ereğli’de tamamladı, 1988 yılında Gazi Üniversitesinden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktorasını Sheffield Üniversitesi’nde (İngiltere) 1998 yılında Malzeme Mühendisliği alanında tamamladı. 2000 yılında Metalürji Mühendisliği alanında Doçent, 2006 yılında Malzeme Bilimi alanında Profesör unvanı aldı. 40’ı Uluslararası, 11’i Ulusal olmak üzere toplam 51 bilimsel yayını ve bu yayınlarına 100’ün üzerinde uluslararası atıfta bulundu. Bilimsel çalışmalarından 1 adet patenti var. 1999 yılında Cambridge Autobiography (İngiltere) tarafından hazırlanan “20. Yüzyılın Başarılı İnsanları” (Outstanding People of 20th Century) kitabında yer aldı. Akademik hayatında Ana bilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, dekan yardımcılığı, dekan vekilliği ve rektör yardımcılığı görevlerini yaptı. Prof. Dr. Ercan CANDAN ayrıca Kdz. Ereğlililer Derneği Kurucu Üyesidir, Kdz. Ereğli ile Ukrayna Alchevsk kentlerinin kardeş şehir oluşumunda aktif rol aldı. Portekiz, İngiltere ve Ukrayna’daki çeşitli üniversitelerden öğretim üyelerini davet edip Karabük Üniversitesi’nde seminerler ve dersler vermesini sağladı.Türkiye Cumhuriyetinin teknik yardım kapsamında Afrika’da (Gambiya) yaptırdığı Dökümhanenin işletim problemlerinin çözümü için çeşitli zamanlarda gitmiş (1999-2010 arasında 4 defa), Gambiyalı kursiyere Karabük’te dökümcülük kursu ve Gambiyalı öğrencilerin Karabük Üniversitesi’nde lisans eğitimi almalarını sağladı. 2001 yılından itibaren her iki yılda bir Kdz. Ereğli, Zonguldak ve Karabük’te düzenlenen Demir-Çelik Kongresinin yürütücü üyeliğini yapmaktadır, İngiltere Leicester Üniversitesi Makine Mühendisliği ile ortak araştırma projelerini yürüttü. Karabük Demir-Çelik Fabrikaları ve Ereğli Demir-Çelik Fabrikalarına araştırma projeleri yaptı.

ZONGULDAK’IN SAHİBİ YOK DEMİŞTİ
Aday adaylığı sürecinde gazeteniz Önder’in merkez bürosunu ziyaret eden Candan yaptığı açıklamasında: Ben bu bölgenin insanıyım, bu bölgenin insanı olduğum için de milletvekili aday adayı oldum. Benim ne maddi ne manevi bir beklentim yok. Bulunduğum pozisyondan daha zor bir durumda bulunacağımı çok iyi biliyorum. Esas istediğimiz bu bölgenin sahipsizliğine sahip olmak. Bu bölgenin sahipsiz olduğunu düşünüyorum. Eğer sahibi olmuş olsaydı Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm bölgelerine baktığınızda bu bölgede yapılan çalışmaları görürdünüz, demir çelik olmamış olsaydı bu bölgenin hali perişandı. Bu bölgeye sahip çıkmamız gerekiyor. Üretmiyorsanız boş gezmeye mahkumsunuzdur, üretmiyorsanız gücünüz de yoktur. Kâr eden katma değer üreten projeler üretilmeli. Bunlardan bir tanesi de paslanmaz çelik üretimidir. Geçen yıl dışarıya 1 milyar dolara yakın paslanmaz çelik için para ödedik bu çok ciddi bir rakamdır. Erdemir’den ayrı olarak paslanmaz çelik tesisleri kurulmalı” demişti.

31 ADAY VAR
Mevcut 3 milletvekilinin başarılı olup olmadığını sorusuna ise Candan, “Başarılı olup olamadıklarını halkın takdirine bırakıyoruz. Başarılı olmuş olsalardı 31 tane aday adayı çıkmazdı, bunu da sormak gerekir. Bu bölgenin ciddi bir potansiyeli var en büyük potansiyellerden biri demir çelik sektörü.
Bu bölgeden bizim yapabileceğimiz demir çelik yan sanayisi ve üretimi gerçekleştirilmeli, iktidarın desteği ile özel sektörümüz yabancı yatırımcıları bu bölgeye ikna etmek gerekiyor. İstihdam odaklı yatırımlar yapılmalıdır” sözleri ile yanıt vermişti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ibo :

böyle zonguldak cocuğu varken neden adaylık ömrünü tamamlamış rizeli ilk sıradan aday gösteriliyor

FERDİ ÇELEBİ :

BİR BÜYÜĞÜM DEMİŞTİ Kİ "BU ZONGULDAK ÇOK DELİKANLI ADAM YETİŞTİRİR,AMA ZONGULDAĞIN İNSANI KENDİ DELİKANLILARINI ÇABUK HARCAR"SAYIN ERCAN CANDAN HOCA'YA EREĞLİ'LİLER OLARAK TAM DESTEK VERMELİYİZ.ESKİDEN BERİ YAPTIĞIMIZI YAPMAYALIM,BİRBİRİMİZE, KÖSTEK OLMAK YERİNE DESTEK OLALIM Kİ.İÇİMİZDEN ÇIKMIŞ ADAM GİBİ ADAM ERCAN CANDAN'A SAHİP ÇIKALIM.(AKP ZATEN %50 GİBİ BİR OY ORANINA SAHİP BİZ BUNU EREĞLİ İÇİN % 100 YAPMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR)

FERDİ ÇELEBİ :

EREĞLİ'NİN YETİŞTİRDİĞİ NADİR İNSANLARDAN BİRİ OLARAK ERCAN CANDAN HOCAMIZA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE TÜM ÇALIŞMALARINDA YARDIMCI OLMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR.DEĞERLİ EREĞLİ HALKI BİR BÜYÜĞÜM DEMİŞTİKİ "

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.