'HAKKIMIZI İSTİYORUZ'

Tarih: 2012-04-23 00:00:00

Kandilli Belediyesi'nin hizmet binasının bulunduğu alanın kendilerine ait olduğunu belirten Ömer Yıldız, Kandilli Belediyesi kaçak, ruhsatı olmayan bina da hizmet vermektedir. Tapu kayıtlarında belediyenin böyle bir hizmet binası yoktur, emlak vergisini ö

Kandilli Belediyesi'nin hizmet binasının bulunduğu alanın kendilerine ait olduğunu belirten Ömer Yıldız, Kandilli Belediyesi kaçak, ruhsatı olmayan bina da hizmet vermektedir. Tapu kayıtlarında belediyenin böyle bir hizmet binası yoktur, emlak vergisini ödediğimiz yerlerimizi işgal etmiştir dedi.

Orman Bölge Müdürlüğü'nün 4 kişilik bir komisyon kurduğunu belirten Yıldız, konuyu Vali Erol Ayyıldız'a anlattıklarını, Ziraat Bankası Kandilli Şubesi hizmet binasının da aralarında bulunduğu yaklaşık 10 işyerinin mağdur edildiğini vurgulayarak, Hak sahiplerine hakları verilmelidir dedi.

Kandilli Belediyesi Hastane Caddesi üzerinde 2 bin 500 m2'lik babasından kalan arazi bulunduğunu söz konusu alanın 1995 yılında mahkeme kararı ile orman olarak kayıt altına alındığını ve bu yüzden mahkeme sürecinin devam ettiğini belirten Ömer Yıldız, Madem burası orman belediye bizden neden emlak vergisini, temizlik vergisini alıyor ve neden orman olarak gözüken bir yerde belediyenin hizmet binası var? dedi. Söz konusu alanın orman olarak gözükmesinden ötürü Ziraat Bankası Kandilli Şubesi'nin de aralarında bulunduğu alandan 10 işyerinin kayıtlarda dahi gözükmediğini, buradaki vatandaşların mağdur edildiğini belirten Yıldız, konuyu Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız'a ilettiklerini çözümü için ise herhangi bir adım atılmadığını belirtti. Orman Bölge Müdürlüğü'nün 13 Mart 2012 tarihinde kendilerine yazı gönderdiğini ve söz konusu alan için oluşturulan 4 kişilik komisyona yerin kendilerine ait olduğunu gösterir tüm resmi belgeleri teslim ettiğini belirten Yıldız, hak sahiplerine yerlerin teslim edilmesini istedi.

BELEDİYENİN HİZMET BİNASI KAÇAK
Kandilli Beldesinde oturmaktayım, Merkez Mahallesi Hastane Caddesi No 2'de rahmetli babamızdan kalan 2 bin 500 m2 arsamızın tapu kayıtlarımızda mevcut olan yerimize 1993 yılında kaçak bir şekilde bina yapmıştır. Şu anki mevcut binası hiçbir tapu kayıtlarında kadastro ölçü planlarında hiçbir şekilde de gözükmemektedir. 1990'lı yıllarda Hastane Caddesi üzerindeki Erdinç Ulukaya'ya ait binada kirada yeralmıştır. 2005 Yılında Başkent Elektrik söz konusu alan üzerinde trafo binası yapmak için kamulaştırma yapmıştır, mal sahibi olarak bizi görmüştür, kamulaştırma bedelini de tarafımıza banka hesabına yatırmıştır. 1995 Yılında söz konusu alan 2B'ye çıkartılmış, alan orman olarak geçmiş, kadastro çalışmaları halen devam etmektedir.

EMLAK VERGİSİ ÖDÜYORUZ
Söz konusu alan için Kandilli Belediyesi bizden emlak vergisi almaktadır. Annem emlak vergisini süt satarak ödemektedir. Bize 'peki madem sizin yerinizdi belediye hizmet binası yapılırken neden müdahale etmediniz diye soruyorlar. 1988 yılından buyana dava babamın üzerine devam ediyor. Babam rahmetli oldu ağabeyime kaldı o da rahmetli oldu şimdi bana geldi. Yer davalık olduğu için müdahalede bulunamadık.

KİMLER GÖZ YUMDU
Belediyenin binası yapılırken kimler göz yumdu bunu incelemek gerekir. Söz konusu olan yerin üzerine bir kamu kuruluşu da nasıl olurda tapusuz, ruhsatsız bir şekilde bina yapabilir. Şuan ki kaçak olan kamu kuruluşu hizmet binasında yaşayan insanlar vardır. Allah korusun bir felaket olsa o insanların hakkını kim soracak? Yetkililere bunların hepsini anlattık, gerekli belgeleri de verdik.

ESNAF MAĞDUR EDİLDİ
Belediyenin olduğu yerin karşısında bulunan 10 tane esnafımız da mağdur edilmiştir. Söz konusu alan orman olarak gözükmektedir. Ziraat Bankası hizmet binası, esnaf dükkanları bu alandadır. Yetkililerden yardım bekliyoruz sorunumuzun biran önce çözülmesini hak sahiplerine haklarının teslim edilmesini bekliyoruz. Kadastro ekibi çalışmasını güncellemelidir.

VALİYE SORUNU ANLATTIK
Mağdur vatandaşlar olarak Zonguldak Valimizin yanına çıktık. Kendisine teşekkür ediyoruz çok duyarlı davrandı, yapılması ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi ancak aradan geçen sürede ne Kandilli'ye geldi ne de bir güncelleme yapıldı. Hakkı olana hakkı verilsin. Belediye kaçak olan hizmet binasından kaçak binaları zabıtasını gönderip mühürlüyor da zilliyeti bizde olan emlak vergisini bizim ödediğimiz yerde nasıl kaçak olarak duruyor? sözleri ile konuştu.

KOMİSYON ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Nizamettin Ören imzası ile Orman Genel Müdürlüğü ve yerin sahibi olan Fatma Yıldız'a gönderilen resmi yazıda ise, Söz konusu 702 parsel ve 62 nolu parsellerle birlikte 42 adet taşınmazın 1995 yılında 2/B uygulaması ile orman sınırları dışına çıkarıldığı, Zonguldak Kadastro Müdürlüğü tarafından buralarda gerekli çalışmanın yapılabilmesi amacıyla Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünün, Orman Kadastro Komisyonlarının Yönetim, İdari, Teknik İşleri ve Denetimleri ile Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatının yapacağı işler hakkındaki talimatın 51. Maddesine göre iş ve işlemleri yapmak üzere 4 kişilik komisyon oluşturulmuş ve komisyon çalışmalarına devam etmektedir görüşlerine yer verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

T.T.K :

KANDİLLİ BELEDİYE BAŞKAN ADALARI ADAYIZ DİYE ORTALIĞA ÇIKIYORLAR BELEDİYE BİNASI KAÇAK BİR BİNA OLDUĞUNU GÖRMEZDEN GELİYORLAR MART AYINDAN SONRA VAY HALİNE YENİ BELEDİYE BAŞKANI BİNASI MÜHÜRLENMESE BARİ BUSAFER PARTİ BELEDİYESİ OLUYOR İŞ ÇOK FARKI OLACAK BİZDEN SÖYLEMESİ O ALİ HAKLIYMIŞ BUARADA....

meclis üyesi :

gerçekten yıldız haklıymış bizlerede yalan söylediler kandilli belediyesinde dönen dala vereleri bilseydiniz varya gerçekten yolsuzluk yapılmış vicdanım sızladığından itifa ediyorum kandilli belediye binası kaçak yapıdır.arazinin sahibide yıldız ailesi dir kapatılmaya çalışılıyor ama nereye kadar!!!!!!!!!!!

vatandaş :

azmin zaferi helal olsun sana be yıldız gerçekten belediye bina kaçak yapıymış vaybe birde başkanlık yapıyorlar.kandilliyi kimler yönetmiş haklı davanda yolun açık olsun yıldız...

mağdur belde halkı :

evet resmen kandilli belediyesi kaçak binamış!!!!!!!!!! ama yetkiyi kullanır uygulamayı kendi belde vatandaşlarına gelir insaatını mühürletir vatandaşın kaçak yapısı oluyorda bu kanun aynı kaçak yapı olduğu tescilenmiş olan kandilli belediye binasına neden uygulanmıyor.??? merak ettim araştırma yaptık ruhsatı , tapu olmayan bina mühürlenip boşatılması gerekirmiş sn. kaymakama özellikle duyurulur...

erdinç :

gazteniz kandilli merkeze 42 adet 2b parsellerin sorununu çözme konusunda gereken hasasiyeti bir kere daha göstemesinivatandaşın sesi oldunuz.orman 2b komusyonu geliyormuş yazılar verilmiş ama nezaman?? belde esnafları olarak istemekteyiz. ilçe ve bölge orman müdürlüklerinden öğrenip okurlarınızla paylaşın lütfen kandilli belediyesi yok, muhtarla ryok, meclis üyeleri yok sanki ölü toprağı serpmişler üslerine...teşekkürler gazetenize mağdur vatandaşın yanında her zaman..

esnaf :

evet orman komusyonu kandilli merkeze geliyor. kandilli belediyesi istemiyor gelmesini ama kara büyük yerden verilmiş. helallan sana ömer yıldız tek başına komuyonu getiriyorsun seni böyle bilmezdik.harbi helal.baskılara raman boyun eymedi resmi dairelerle resmen savaştı biz buna uzaktan takip ettik o çoçuğun yanında olmamız gerekirdi olamadık görüşmelerde resmi daireler ömer yıldız olmasaydı kandilliye komuyon gelme ihtimali bile yoktu. heryeri aya kaldırdıkandilli belediyesi zaten gelmesini istemiyor diyorlar mağdur vatandaşlar daha olayı anlamışdeğiller ömer yıldıza dua etsinlerdiyor vallahi helal sana önder gazetesi kdz. içe orman bölge müdürlüğünden öğrenip ukurlarınızla paylaşın haberi yapan ve duyuran sizsiniz teşkl.

ali :

kardeşim gökçeler belediyesi kapandı kandilliye dahil oldu bu kandillideki belediye başkan adayları yok şunu yokbunu aday yapalım deriken herkez düşmüş adaylık peşine men faat peşine kimse diyormu veya düşünüyormu kardeşim alo... kandilli belediye binası tapsuz kaçak bina neyapacaksınız kaçak belediye binasında kaçak binadamı hizmete talipsiniz. ilonce adaylar oturacak koltuğun binasını yasal hale getirin oçuk haklı çıktı gidin resmi dairlere sorun kandilli belediye binası imara aykırı bina ruhsatı bile yokmuş mali idareler bu gün istese yıkar belediye binası diye kapatmaya çalışıyorlar kandilli belediye başkan adayları talip olduğunuz belediyenin binası kaçak otur oturmaz mühürlenirse saşmayın o çouğun arakısı sağlammış benden söylemesi..

t.s.o :

bravo ankara gide gele kandilli beldesine komusyonu gettirttin azmin zaferi dik durşun bir örneyi.. belediye başkanı,meclis üyeler,mutarların yapamadığını bu çocuk yaptı önün açık olsun doğruymuşsun.önder alilesi bu işin sonucunu okurlarınızla paylaşın..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.