'HAYATIN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARI'

Tarih: 2010-03-08 00:00:00

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak, Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Toplumun gelişmesindeki en

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak, Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Toplumun gelişmesindeki en önemli etkenin kadın olduğunu belirten Başkan Eşref, "Çağdaş toplumların en önemli özelliği, demokrasi kültürünün yerleşmesi, insan hak ve özgürlüklerinin hiçbir şekilde kısıtlanmaması ayrıca her alanda kadın erkek eşitliğinin tam olarak sağlanması ile mümkündür. Kadınlar her zaman hayatın vazgeçilemez unsurlarından biri olmuş, günlük hayatın devamında da büyük sorumluluklar almasına karşın, tüm toplumlarda ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel anlamda erkeklerin egemen olması neticesinde toplumsal yaşamda hak ettikleri yeri alamamıştır. Bu eşitsizliğin ortadan kaldırılması yönünde 1857 yılında başlayan mücadeleye karşın ne yazık ki bugün de kadınların hak arama çabaları, eşitlik isteği halen devam etmektedir. Tüm bu mücadelenin en yakın gelecekte artık sonuç vermesi umut ve dileğiyle tüm kadınlarımızın gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Emine USLU :

Hayatın vazgeçilmez unsurları olduğumuz söylenir.. Ama her alanda en son değerlendirmeye alınan kadınlardır. Bugün , kadınlar açısından çok farklı , kadın haklarının kazanılmasında nerelerden başlandığının ve bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için de özel bir gün. Bir çok gelişmiş ülkede kadın hakları çok ilerlemeler göstermiş olsa da, ülkemizde ve gelişmekte olan ülkelerde kadın hakları ne yazık ki istenen seviyelerden oldukça uzakta. Dünya genelinde kadın haklarında son yıllarda meydana gelen artış dahi bir çok gerçeği değiştirebilecek nitelikte değildir. Dünyadaki en fakir insanların büyük bir çoğunluğu kadın, dünyadaki eğitim almamış insanların büyük çoğunluğu yine kadınlar. Kadınlar bugün ülkemizde de erkeklere göre %25 -%50 oranında daha az ücretle çalıştırılmaktadırlar. Kadınların her alanda sosyal yaşantıya katılımları, demokrasiye kazandıracağı güç ve ivme açısından çok önemli. Toplumumuzun bütün kurumlarında kadınların eşit haklarla yer alması dilegiyle.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.