'HERŞEY YARI YARIYA'

Tarih: 2010-05-12 00:00:00

Gümeli'yi ziyaret eden AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, gündem de olan 6 km'lik Gümeli yolunu değerlendirdi. Erdoğan, 250 bin TL'si hükümetten, 250 TL'si sizden açıklamasında bulundu. Gümeli'de düzenlenen Hıdrellez şenlikleri öncesi Gümeli Beled

Gümeli'yi ziyaret eden AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, gündem de olan 6 km'lik Gümeli yolunu değerlendirdi. Erdoğan, 250 bin TL'si hükümetten, 250 TL'si sizden açıklamasında bulundu.

Gümeli'de düzenlenen Hıdrellez şenlikleri öncesi Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam'ı makamında ziyaret eden Ak Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Gümeli yolu hakkında bilgiler verdi. Erdoğan, 'iş adamları, beldede yaşayan insanlar, hükümet ve belediye imkanlarıyla bu yolu yapacağız' dedi. Gümeli Beldesine spor salonu sözü veren Erdoğan, yüzde 30 sizden yüzde 70'i hükümetten olmak üzere beldeye kapalı spor salonuna kavuşturmak istediklerini belirtti.

BU YOLU BERABER YAPALIM.
6 km'lik Gümeli yolunu bölge insanları, iş adamları, hükümet ve Belediye imkanlarıyla hep beraber yapmayı öneren AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Mutfakta birlikte pişirdiğimizi sofrada da birlikte tatmazı gerektiğini dile getirdi. Erdoğan "Bu güzel beldenin güzel insanlarıyla birlikte olmak yürüklerimiz gönüllerimizi kalplerimizi birleştirmek bütünleştirmek tabi ki onunla beraber yolu da yapmak, yol ki medeniyettir. Su ki medeniyettir. Bunu da hakkıyla yerine getirmek hepimizin asli görevidir. Bunun için gerek Kaymakamımız gerekse, siyasi partilerimizin talepleri var. Ben iktidarıyla muhalefetiyle bu konuya duyarlılık gösteren herkesi tebrik ediyorum. İş adamıyla buradan yaşayan insanlarıyla belediye imkanlarıyla, hükümet imkanlarıyla Devletimizin ve vatandaşımızın el birliği ile bu yolumuzun alt yapı giderini alt yapı ile olan eksiklerini elbette öncelikle bu heyelan bölgelerini biraz düzeltmemiz lazım. Bu heyelan kısmı ve altyapı kısmı belediye ve bu bölgedeki insanlarımızın iş adamlarımızın katkısıyla biraz destek alacağız. İl genel meclisi, özel idare imkanlarıyla bir kenarından tutacağız. Bir kenarından biz tutarken bir kenarından da sizler tutacaksınız. Bu yolu birlikte kurtaracağız. Mutfakta birlikte pişirdiğimizi sofrada da birlikte bunun lezzetini tadına birlikte alacağız" dedi.

YARISI SİZDEN YARISI BİZDEN
6 km'lik yolun maliyeti 500 bin TL olduğunu ifade eden Erdoğan, "200 Bin TL'si Beldeden 250 Bin TL'si hükümetten, olacağını ben açıklıyorum. İl Genel Meclis üyelerimiz, Kaymakamımız ve Valimizle bu konuyu konuşup orta noktasını bularak yolu birlikte yapacağız. Alaplı'ya köy hizmetleri için gelen para 550 bin TL bu paraya bu yolu yapmamız çok zor. Olursa nasıl olur, 2,5 km yapılır 2,5 km kalır. Biz bunu istemiyoruz" dedi.

KAPALI SPOR
SALONU YAPALIM
Yüzde 30'u sizden, yüzde 70'i Hükümetten olmak üzere Beldeye spor salonu yapmak istediklerini belirten Erdoğan, "Belediye Başkanıma şunu ilan etmek istiyorum. Yüzde 30'u belediyeden yüzde 70'i hükümetten olmak üzere beldeye kapalı spor salonu yapmak istiyoruz. Gençlik ve Spor müdürlüğünden bu sene Zonguldak için 5 beldemiz için bir söz aldık. Başkanımız projesini getirsin, yüzde 30'u belediye desteği ile yüzde 70'i hükümet desteği ile Beldeye spor salonuna kavuşturalım. Gençlik spor müdürlüğü Zonguldak iline spor salonu için 5 belde tahsis etti. 4 beldemize spor salonu yapılacak. Ama bir tane beldemiz boşta kaldı. Onu da Gümeli Beldesine inşa etmek istiyoruz"

BUROŞÜRLERLE
YAYLALARIMIZI TANITALIM
Ben Gümeli yaylalarını önemsiyorum. Bu yaylalarda dostlarımızla birlikte can olduk, yoldaş olduk oranın suyunu havasını ve insanının güzelliğini biliyoruz. Ama o yaylaları görebilmek için bu yolu en kısa zamanda yapıp bitirmemiz lazım, onu bitirdikten sonra yaylaları da turizme açık olma imkanı olur. Gümeli yaylalarını Kültür Bakanımızla görüşmüştük. Valimizin de bu konuda çalışmaları var. inşallah broşürlerimiz ile buraların tanıtımıyla o güzellikleri daha iyi bir şekilde tanıtırsanız bu gölgede veya Türkiye'mizin neresinde olursa olsun.o yaylamız temiz havasını turizme acık hale getirir. Türkiye'den birçok insanımızı buraya taşırız.

GÜMELİYE MESAJ
Alaplı ile Gümeli arasında gönüllerde vize olmansın istemediklerini ifade eden Erdoğan, "Biz ana damarı kendisiyle bağlayacağız. Gönül'den gelen, kalpten gelen, yürekten gelen sözler kulaklardan geçerken ona vize uygulamayacaksınız. Biz vizesiz bütün uluslar arası yolları acıyoruz. Pasaportların üzerine vize koymadan dünyanın bir çok ülkesine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı giderken, Alaplı ile Gümeli arasında gönüler de vize olmasını istemiyoruz. Gönül ve kulak kapısını ana hat olarak açmak istiyoruz.Bunu da taktirini bu bölgenin halkına bırakıyorum."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.