'HİZMET İÇİN VARIZ'

Tarih: 2011-05-27 00:00:00

CHP Zonguldak Milletvekili adayı Prof.Dr.Mehmet Haberal’ın oğlu Kemal Haberal, 5. sıra adayı Avukat Ünal Demirtaş, milletvekili aday adayı Yaşar Balcı ve kalabalık partili topluluğu Kdz.Ereğli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu, vatandaşlar ile görüşüp parti

CHP Zonguldak Milletvekili adayı Prof.Dr.Mehmet Haberal’ın oğlu Kemal Haberal, 5. sıra adayı Avukat Ünal Demirtaş, milletvekili aday adayı Yaşar Balcı ve kalabalık partili topluluğu Kdz.Ereğli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu, vatandaşlar ile görüşüp partinin seçim çalışmaları hakkında bilgi aktardı, destek istedi. Kaymakamlık, İlçe Emniyet, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Kdz.Ereğli Türk Metal Sendikası’nı ziyaret eden CHP’liler gösterilen ilgiye teşekkür etti.

 

HABERAL: Seçim çalışmalarımıza hız verdik. İnsanlarımız ile iç içeyiz, sorunlarını dinliyor, neler yapabileceğimizi karşılıklı istişare ediyoruz. Kavgasız, gürültüsüz, herkesin birbirine saygılı olduğu bir seçim çalışması sürdürüyoruz. Kimse Mehmet Haberal milletvekili olduktan sonra biz ona nasıl ulaşacağız diye bir endişeye kapılmasın. Hiç kimse, “Daha önce ben Mehmet Haberal’ın yanına gittim görüşemeden döndüm” diyemez. Biz verdiğimiz sözleri her zaman tuttuk.

 

DEMİRTAŞ: İşçi ailesinin evladıyım ve meslek hayatımızı da işçilik ile sürdürüyoruz. Çalışma hayatımızdaki sıkıntıları çok iyi biliyoruz. CHP’nin özellikle bu yeni anlayışından sonra işçi sınıfına yönelik çok güzel projeleri var.  Örgütlü bir toplumdan yanayız. Taşeronlaşmanın sendikalaşmanın en büyük engel olduğunu düşünüyoruz. Gün bölgemizi ve ülkemizi yeniden ayağa kaldırma günüdür.

 

 

TÜRK METAL SENDİKASI: Milletvekili adayı Ünal Demirtaş içimizden birisi, herkesin tanıdığı bir insan. Prof.Dr.Mehmet Haberal, Türkiye’nin tanıdığı bir insan, bu insanların mecliste bizde olmasını isteriz. Çalışmalarınızda başarılar dileriz, inşallah mecliste de görürüz. Bölgemizin sorunlarını bilen insanlar mecliste olsun, en azından telefon açtığımızda o telefonu kaldıran bir milletvekili olmasını isteriz.

 

KDZ.EREĞLİ TSO: Sorunların çözümünü birlik ve beraberlik içerisinde sağlayacağımıza inanıyoruz. Prof.Dr.Mehmet Haberal ve Avukat Ünal Demirtaş’a başarılar diliyoruz. Biz bölgemizin kalkınmasına her zaman destek vermeye hazırız.

 

DENİZ TİCARET ODASI: Cemil Topuzlu’nun oğlu ile komşuluk yaptım. Dünyanın en büyük cerrahlarından bir tanesi. Bir Mehmet Haberal, Cemil Topuz’lu kaç senede yetişiyor. Bu ülke eski evleri koruyor, eski ağaçları da koruyor gerekirse para veriyor, peki yetiştirdiği insanları 60-70’den sonra kimi koruyor, anca anıt mezar yaptırılıyor, böyle bir mantık olmaz. Mehmet Haberal bölgemizin için Türkiye için çok önemli bir isim.

 

 

CHP Zonguldak 1. sıra milletvekili adayı Prof.Dr.Mehmet Haberal’ın oğlu Kemal Haberal, CHP Zonguldak 5. sıra milletvekili adayı Avukat Ünal Demirtaş, milletvekili aday adayı Yaşar Balcı ve beraberinde kalabalık partili topluluğu ile Kdz.Ereğli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu, vatandaşlar ile görüştü, gündemi değerlendirdi. CHP’liler ilk olarak Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Milletvekili adayı Ünal Demirtaş, “Ereğli önceleri asayiş yönünden birtakım sıkıntılar oluyordu. Son alınan tedbirlerle daha güvenli bir kent haline geldi. Bunda Koçak’ın da çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Kendisini kutluyorum” dedi.

 

HUZURLU BİR İLÇE HEDEFİ

Ereğli Emniyet Müdürü Niyazi Koçak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yaklaşan seçimlerden dolayı emniyet müdürlüğü olarak temel görevimiz ilçede huzurlu bir ortam yaratarak, seçimin güvenli bir şekilde sonuçlanmasıdır. Tedbirlerimizi aldık, çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Temennimiz 13 Haziran sabahına huzurlu ve güvenli bir şekilde girmektir. Nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” sözleri ile konuşurken Kemal Haberal’da kendilerini kabul etmelerinden dolayı Koçak’a teşekkür etti başarılar diledi

 

İLGİ GÖRDÜLER

CHP’li heyet Emniyet Müdürü Niyazi Koçak’ın ardından CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığına giderek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu partide vatandaşlar ile görüştüler. Esnafı da ziyaret eden ve CHP’lilere ilginin yüksek olduğu gözlendi.

 

TÜRK METAL ZİYARETİ

Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanlığını da ziyaret eden CHP’li heyet destek istedi. Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ve Şube Yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Kemal Haberal, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

“HALKIMIZ İLE İÇ İÇEYİZ”

Haberal, “Son derece seviyeli bir seçim çalışması sürdürüyoruz. Alaplı tarafında da çalışmalarımıza hız verdik. İnsanlarımız ile iç içeyiz, sorunlarını dinliyoruz, neler yapabileceğimizi karşılıklı istişare ediyoruz. Kavgasız, gürültüsüz, herkes birbirine saygılı bir seçim çalışması sürüyor. Tüm adaylarımıza da başarılar diliyoruz. Gülüç’te Türk Metal Sendikası güzel bir otel yapmış, bu şehre ciddi katkısı olacaktır. Zonguldak’ın güçlü bir sesi olmak istiyoruz. Sayın Prof.Dr.Mehmet Haberal mecliste sıradan bir milletvekili olmayacaktır. Herkesimin desteğini istiyoruz” sözleri ile konuştu.

 

“İŞÇİ ÇOCUĞUYUM”

CHP Zonguldak 5. sıra milletvekili adayı Ünal Demirtaş’da işçi ailesinin çocuğu olarak işçi sınıfına yönelik mesleki çalışmalarını sürdürdüğünü, bölgenin ve Türkiye’nin kalkınmasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara gelmesinin şart olduğunu söyledi. Erdemir’de geçtiğimiz günlerde vefat eden işçiye başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan CHP Zonguldak 5. sıra milletvekili adayı Ünal Demirtaş, “Önümüzde seçim var sandık var. Çalışmalarımızı tüm hızımız ile sürdürüyoruz. Ben kendim de bir maden işçisinin çocuğuyum, 2 kardeşim de halen işçi. Meslek hayatımda işçi davaları üzerine devam ediyor. İşçi ailesi ile birlikte meslek hayatımızı da işçilik ile sürdürüyoruz. Çalışma hayatımızdaki sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin özellikle bu yeni anlayışından sonra da işçi sınıfına yönelik çok güzel projeleri var.

 

“GÜÇLÜ SENDİKADAN YANAYIZ”

Biz örgütlü bir toplumdan yanayız, güçlü bir sendikadan yanayız. Türk Metal Sendikası’nın gücünü de biliyoruz. İşçilerine sahip çıkması bizleri de sevindiriyor. Geçtiğimiz süreçte sözleşme dönemi geçirildi. Çalışma barışının sağlanması anlamında hayırlı olsun güzel bir sözleşme imzalandı. Taşeronlaşmanın sendikalaşmanın en büyük engel olduğunu düşünüyoruz. Metal sektöründe değil pek çok sektörde taşeronlaşma örgütlü toplumun önündeki en büyük engeldir. Genel Başkanımızın sözü var inşallah taşeronlaşmayı kaldıracağız” dedi.

 

“MECLİSTE OLMASINI İSTERİZ”

Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında, “Bizim siyasi platformda olan arkadaşlar ile sıkıntılarımız olmadı. Ünal Demirtaş, içimizden biri herkesin tanıdığı bir insan, Prof.Dr.Mehmet Haberal, Türkiye’nin tanıdığı bir insan, bu insanların mecliste bizde olmasını isteriz. Bizim her türlü siyasi görüşe sahip üyelerimiz var. Bizim için sıkıntı yok. Çalışmalarınızda başarılar dileriz, inşallah mecliste de görürüz. Bölgemizin sorunlarını bilen insanlar mecliste olsun, en azından telefon açtığımızda o telefonu kaldıran bir milletvekili olmasını isteriz, bizim telefonumuzu açmazlarsa onlardan da rahatsız oluruz” görüşlerine yer verdi.

 

“ENDİŞEYE KİMSE KAPILMASIN”

Daha sonra Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden CHP’lileri TSO Meclis Başkanı Zeki Us, Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Kemal Haberal burada yaptığı konuşmasında, “Kimse yarın Sayın Mehmet Haberal milletvekili olduktan sonra biz ona nasıl ulaşacağız diye bir endişeye kapılmasın. Hiç kimse ben Mehmet Haberal’ın yanına gittim görüşemeden döndüm diyemez. Biz verdiğimiz sözleri her zaman tuttuk. Bu geçmişte de öyleydi bugün de öyledir” dedi.

 

“BİRLİKTE HAREKET EDELİM”

Avukat Ünal Demirtaş’da Kdz.Ereğli’de sorunların çözümünde birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye her zaman hazır olduklarını, üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu da yerine getireceklerine vurgu yaptı. Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Zeki Us’da, “Bölgemizin gelişmesi sorunların çözümü için Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman hazırız. Amacımız kalıcı eserler bırakılmasıdır. Ziyaretinizden son derece memnun olduk” sözleri ile konuştu. Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

“HABERAL İLE GURUR

DUYABİLİRSİNİZ”

CHP’li heyet daha sonra Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odasını ziyaret etti, Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Erdem ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü. Başkan İrfan Erdem yaptığı konuşmasında, “Babanız ile gurur duyabilirsiniz, Türk bilim hayatına çok şey katmıştır. Türkiye’yi yurt dışında tanıtmıştır, bu çok önemli bir şeydir. Türkiye kaç tane Haberal yetiştirmiştir. Cemil Topuzlu’nun oğlu ile komşuluk yaptım. Dünyanın en büyük cerrahlarından bir tanesi. Bir Mehmet Haberal, Cemil Topuz’lu kaç senede yetişiyor. Bu ülke eski evleri koruyor, eski ağaçları da koruyor gerekirse para veriyor, peki yetiştirdiği insanları 60-70’den sonra kimi koruyor, anca anıt mezar yaptırılıyor böyle bir mantık olmaz. Sayın Haberal mecliste yaptığı yeminin ardından ilk konuşmasında Türkiye’de yeni bir sayfanın açılmasını isteyecek. Çünkü kavgaya ihtiyaç yok, kim kavga etmiş ise siyasette kaybetmiştir” dedi.

 

“SAYGILI BİR SEÇİM

ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYORUZ”

Mehmet Haberal’ın oğlu Kemal Haberal’da Erdem’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Deniz Ticaret Odalarına gereken önemin verilmesi gerektiğini ancak yeteri kadar destek verilmediğini belirttiği sözlerine Erdem, “Denizi denizci olmayanlar idare ediyor” ile yanıt verdi. Haberal konuşmasında, “Biz seviyeli, saygılı bir seçim çalışmaları yürütüyoruz. Mehmet Haberal’ın ailesi olarak bize yakışan budur. Kimse ile kavga etmiyoruz her insanımıza saygılıyız, her insanımızın desteğine de ihtiyacımız var. Amacımız bölgemiz için ülkemiz için yeni bir heyecan oluşturmak. Bölgemizin sorunlarının çözümünde her zaman varız” kaydetti.

 

RAPORLAR HAZIRLANDI

Avukat Ünal Demirtaş’da Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem’in bölgenin sorunlarının çözümünde üzerine düşen sorumluluğu her zaman yerine getirdiğini belirterek, “İrfan Erdem tarafından hazırlanan bölge raporlarını sürekli takip ediyorum. Bölgemizde sorunların çözümünde, kamuoyu oluşturulmasında önemli bir görev üstlenmiştir, bölgemiz için de şanstır. Kendisine bu çalışmalarından ötürü de teşekkür ediyorum” dedi.

CHP’li heyet daha sonra Kdz.Ereğli Kaymakamlığını ziyaret etti Kaymakam İbrahim Çay ile bir süre görüşüp gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Kdz. Ereğli TSO'daki ziyarete CHP örgütünün dışında, milletvekili aday adaylarından Yaşar Balcı da katıldıb

Kemal Haberal Ünal Demirtaş ve CHP'liler TSO da sıcak ilgi gördü

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem'i de ziyaret eden Haberal ile Demirtaş, Erdem'in bilgi birikimi ve vizyonundan da yararlandılar.

Haberal ile Demirtaş Kdz. Ereğli ilçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak'a makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Türk Metal Sendikası Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ile diğer yöneticilerle görüşen Haberal ile Demirtaş sendikanın bazı sıkıntılarını öğrendiler.

Haberal ile Demirtaş Gazetemizin Merkez Bürosunu da ziyaret ederek Sorumlu Müdürümüz Mustafa Kemal Bektaş ile görüştüler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.