'HİZMET İÇİN VARIZ'

Tarih: 2012-05-08 00:00:00

AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, tersaneler bölgesi, Kandilli-Kdz.Ereğli karayolu, akıllı hastane inşaatında incelemelerde bulundu. TERSANELER: Seçimler olalı 9 ay oldu en büyük yoğunluğumuzu tersaneler bölgesi için harcadık. Afrika ile oradaki b

AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, tersaneler bölgesi, Kandilli-Kdz.Ereğli karayolu, akıllı hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

TERSANELER: Seçimler olalı 9 ay oldu en büyük yoğunluğumuzu tersaneler bölgesi için harcadık. Afrika ile oradaki bazı ülkelere genelde bizim yaptığımız bin 500 tane balıkçı teknesine ihtiyaç var. Bin 500 değil 500 tanesi burayı ihya etmeye yetiyor zaten, inşallah büyükelçiyi getirdiğimizde kendisini ikna etmeye çalışacağız.

KANDİLLİ-EREĞLİ YOLU: Seçim öncesi bu yol güzergahı ile ilgili sözümüz vardı ulaşıma şuan itibari ile yol tamamen açıldı. Yağışlar nedeniyle bazı bölümlerde yaşanan heyelanlar kaldırıldı, alt yapı malzemelerinin de serilmesi ile bölge halkının önemli bir sorununu çözüme kavuşturmuş olacağız.

AKILLI HASTANE: Bizim gözbebeğimiz olan hastane inşaatının biran önce bitirilmesini istiyoruz. Hızla çalışmalar sürüyor. İnşallah belirlenen süreden önce bitirileceğini yetkililer söyledi sevindik. Şuan yapılan hastane mevcut hastanenin 2 kat daha büyüğü olacak. Bu da büyük bir rahatlığa neden olacak. Ereğli modern bir hastaneye kavuşuyor.

ÖĞRETMENEVİ: İlçe Milli Eğitim Müdürü, Öğretmenevi Müdürü ve ben Genel Müdürü Bakanlıkta ziyaret ettik, oradan belli yardımlar istedik. Belli bir miktar malzeme gönderiliyor, bir katı olsun düzenlenecek şekilde onaylar verildi yaklaşık 1-1.5 ay içerisinde faaliyete geçmiş olacak.

ÇEVRE YOLU: Ereğli'ye bir çevre yapılması söz konusu, bunun projesi çizildi sanıyorum 2013 yılı içerisinde ihalesi yapılacak. Çevre yolunun içerisinde daha önce Bölge Müdürümüzü buraya getirdik, incelemelerde bulunuldu. Hastanenin girişine bağlantı yolu yapıyoruz. Hiç trafik ışığına takılmadan hastaneye gelen araçların ambulansların rahat girmesi için alt geçit yapılacak. Devrek yol ayrımına da yeni düzenleme yapılacak.

 

AKP Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Kdz.Ereğli'de çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu. İlk olarak Gülüç ve Gökçeler Belediye Başkanları, AKP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Adem Öztürk ve partililer ile tersaneler bölgesinde bulunan Ereğli Gemi'ye giderek yetkililerden bilgi aldı, tersaneler bölgesinin yeniden faaliyete geçebilmesi için üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiğini söyledi.

 

BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ TERSANELER

Afrika ülkelerinin ihtiyacı olan bin 500 adet balıkçı tekneleri için önümüzdeki günlerde Kdz.Ereğli tersaneler bölgesinde büyükelçinin incelemelerde bulunacağını da belirten Candan açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Tersaneler bizim birinci önceliğimizdir. Seçim geçeli 9 ay oldu, hakikaten çalışma eforumun çok büyük oranını bu tersaneler için harcadık, halen de harcamaya devam ediyoruz, uğraşıyoruz. Bir çözüm yolu bir çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz. Buraların faaliyete yeniden geçmesi insanların evine yeniden ekmek götürmesi için uğraş veriyoruz. Şuana kadar ufak tefek gelişmeler var.

 

BÜYÜKELÇİ'Yİ İKNA ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Bizim 9 aylık sürede uğraş alanlarımızın en büyük kısmını tersaneler bölgesi oluşturdu. 9 Ay geçti, 9 ay çok uzun bir süre değil ama evine ekmek götüremeyenler için 9 saat bile çok önemli. Büyükelçi'yi buraya getireceğiz, balıkçı teknelerini göstereceğiz. Afrika ile oradaki bazı ülkelere genelde bizim yaptığımız bin 500 tane balıkçı teknesine ihtiyaç var. Bin 500 değil 500 tanesi burayı ihya etmeye yetiyor zaten, inşallah büyükelçiyi getirdiğimizde kendisini ikna etmeye çalışacağız dedi.

 

CANDAN HEYETLE İNCELEDİ

Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan dün de Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Özel İdare Şantiye Şefi Kaan Güçer, AKP İlçe Başkanı Adem Öztürk, İlçe Yöneticileri, Kdz.Ereğlililer Derneği Başkanı Hasan Yılmaz ile yapımı devam eden Kandilli-Kdz.Ereğli arasındaki karayolunda incelemelerde bulundu. Yol güzergahının büyük bir bölümünü gezen Milletvekili Candan, Türkiye Taşkömürleri Kurumu'nun önümüzdeki günlerde faaliyete sokmaya hazırlandığı yeni kuyu projesinin yerinde de incelemeler yaptı. Daha sonra Gökçeler Belediyesi'ne geçen Milletvekili Candan ve Kaymakam Çay, Belediye Başkanı Bekir Çolak'ı makamında ziyaret etti bir süre gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Candan daha sonra Kaynarca'da yapımı devam eden hastane inşaatındaki çalışmalar hakkında firma yetkililerinden ve Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Muharrem Erdem'den bilgi aldı. İncelemenin ardından Candan gündeme ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

 

KANDİLLİ YOLUNDA İNCELEME

Doğu Timor yurt dışı ziyaretinin ardından Ereğli'ye gelelim dedik geçtiğimiz hafta gelememiştik. Ereğli'de yapılan yatırımları yerinde görüyoruz. Kandilli-Ereğli arasındaki karayolunda son yağışların ardından heyelan olmuştu, çalışmalar şuan itibari ile devam ediyor.

 

2 KAT DAHA BÜYÜK HASTANE

Bizim gözbebeğimiz olan hastane inşaatının biran önce bitirilmesini istiyoruz. Hızla çalışmalar sürüyor. İnşallah belirlenen süreden önce bitirileceğini yetkililer söyledi sevindik. Şuan yapılan hastane mevcut hastanenin 2 kat daha büyüğü olacak. Bu da büyük bir rahatlığa neden olacak. Ereğli modern bir hastaneye kavuşuyor. Bizde buranın biran evvel sağlıklı bir şekilde bitmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Noksanlıklar veya üzerimize düşen ne varsa bunların takipçisi oluyoruz. Bizim için önemli olan Ereğli'ye yapılan yatırımların biran önce halkımızın hizmetine sunulmasıdır. Bunun için seçildik, takibini sürdürüyor, görevimizi yapıyoruz.

 

ÖĞRETMENEVİNE MALZEME GELİYOR

Bunun haricinde Öğretmenevi ile ilgili sürekli 'öğretmenevi ile ilgili bir şey yapılmıyor' diye söyleniyor. Öyle bir şey yok geçtiğimiz günlerde İlçe Milli Eğitim Müdürü, Öğretmenevi Müdürü ve ben Genel Müdürü Bakanlıkta ziyaret ettik, oradan belli yardımlar istedik. Bunların kendi öğretmenevi ile ilgili özelleştirmesi konusunda kendi girişimleri var ama bunun ötesinde buranın faaliyete geçebilmesi için ısrarcı olduk. Geçtiğimiz günlerde bana faks çektiler belli bir miktar malzeme gönderiliyor, bir katı olsun düzenlenecek şekilde malzemeler gönderiliyor, onayları verildi. 1-1.5 ay içerisinde faaliyete geçmiş olacak.

 

EREĞLİ'YE ÇEVRE YOLU

Ereğli'ye bir çevre yapılması söz konusu, bunun projesi çizildi sanıyorum 2013 yılı içerisinde ihalesi yapılacak. Çevre yolunun içerisinde daha önce Bölge Müdürümüzü buraya getirdik, incelemelerde bulunuldu. Hastanenin girişine bağlantı yolu yapıyoruz. Hiç trafik ışığına takılmadan hastaneye gelen araçların ambulansların rahat girmesi için alt geçit yapılacak. Devrek yol ayrımına Karayolları Genel Müdürü ile görüştük sanıyorum 1 ay önce zemin etüdü çalışmaları yapıldı, oraya bir by-pass yapıyoruz trafik ışıklarından kurtarıp oradaki yoğunluğu da kaldıracağız. 2013 Yılı içerisinde de orası yapılması hedefleniyor.

 

KENT ORMANI

Orman Bölge Müdürü ile görüştük yer arıyoruz. Özellikle basındaki arkadaşlarımızda bilirler gözlemleri iyidir. Elimizde iki kriterimiz var biri orman olacak, içerisinde piknik yapılabilecek bir ikincisi de içerisinde su olacak. Böyle bir yer bulursak hemen başlayacağız.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.