'HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK'

Tarih: 2011-06-16 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen'in 18 Mart 2011 tarihli yazısıyla Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğüne 2011 seçim seçim sürecinde mesai saatleri dışında hafta sonu dahil çalıştıklarının karşılığı olarak ek ücret verilmesi yönünde yazılı ve
Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen'in 18 Mart 2011 tarihli yazısıyla Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğüne 2011 seçim seçim sürecinde mesai saatleri dışında hafta sonu dahil çalıştıklarının karşılığı olarak ek ücret verilmesi yönünde yazılı ve sözlü talebi Nüfus ve vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan imzasıyla 29 Mart 2011 tarih yazı ile Nüfus çalışanlarının hafta sonları da dahil 3 ay süre ile çalıştırılacağı duyurulması üzerine aynı gün sendika yönetim kurulunun Genel Müdürü makamında ziyaret ederek konu ile ilgili talebi birkez daha kendilerine iletildiğini belirten Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: Sayın Genel Müdür, söz konusu ziyarette çalışanların mağdur edilmeyeceğini 3 aylık ek ödeme için gerekli çalışmaların yapıldığını, en yüksek miktarda ödeme yapılabilmesi için gayret sarf edeceklerini ifade etmişti.  29 Nisan 2011 tarihinde yapılan Kurum İdari Kurul toplantısında, konu tekrar gündeme getirilmiş ve yapılan çalışma ile ilgili bilgi istenmiş. Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünce, Bakanlığa iletildiği Bakanlığında konuyla ilgili Maliye Bakanlığının görüşünün istendiği ifade edilmiştir. Takip edilen süreçte Maliye Bakanlığının uygun görüşünün geldiği ve Kararnamenin Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün talebi doğrultusunda hazırlanarak Bakanlar Kuruluna sunulduğu bilgisi alınmıştı. Bu bilgililer sendikamızın İnternet sayfasında çalışanlara duyurulmuştu. Sendikamız Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatının 3 ay boyunca yaptıkları yoğun çalışmalarının karşılığını Hükümet yetkililerinden talep etmiş ve takipçisi olmuştur.  Ancak 27 Nisan 2011 tarih ve 1811 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının, 11 Haziran 2011 tarih 27961 sayılı Resmi Gazetede yayımlanması ile 3 ay boyunca gece gündüz Cumartesi, Pazar dahil çalıştırılan personele yalnızca 15.05.2011-14.06.2011 tarihleri için 375 sayılı Kararname kapsamında %53 oranında ek ödeme yapılması kararlaştırılmıştır. Ağızlardan hakkı hukuku düşürmeyenlerin emeğin karşılığını nasıl gasp ettiklerini çalışanlar ve milletin görmesi gerektiği açıkça ortadadır. Bu emek hırsızlığını tarih kaydedecektir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Merkez ve taşra teşkilatı çalışanlarının emeklerinin Hükümet tarafından verilmediğini ve Bakanlığın konuya sahip çıkmadığı ortadadır. Sendikamız 3 ay boyunca çalıştırılan Nüfus personelinin haklarının sonuna kadar takipçisi olacak diğer iki ay içinde ödeme yapılması hususunda gerekli temaslarda bulunacak. Konu ile ilgili eylem ve hukuki süreç başlatılacaktır.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.