'İHMALDEN KİMLER SORUMLU?'

Tarih: 2012-05-16 00:00:00

Emek Partisi Zonguldak İl Başkanı Ateş Türeli, Emek Partisi Eski Genel Başkanı ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel'in, 15 kişinin ölümüne yol açan Çaycuma köprüsünü ve Çaycuma Anadolu Lisesi eski binasını Meclis gündemine taşıdığını açıkladı. A
Emek Partisi Zonguldak İl Başkanı Ateş Türeli, Emek Partisi Eski Genel Başkanı ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel'in, 15 kişinin ölümüne yol açan Çaycuma köprüsünü ve Çaycuma Anadolu Lisesi eski binasını Meclis gündemine taşıdığını açıkladı. Ateş Türeli, Emek Partisi Eski Genel Başkanı ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel'in Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a 15 kişinin ölümüne yol açan, Filyos Çayı üstündeki 61 yıllık Çaycuma Köprüsü'nün yıkılmasının nedenleri araştırılmış mıdır? Betonları çürümediği halde, yıllardır birçok büyük sele direnmiş köprü ayakları, son yıllarda şeddelerle korunmaya da alındığı halde, sular bu şeddeleri delip, köprüleri nasıl yıkabiliyor? Bu facianın sebepleri içinde, bölgede yapılan HES inşaatlarının suyun akışında yarattığı tahribatın olduğunu düşünüyor musunuz? sorularını yönelttiğini belirtti.
Ateş Türeli,  konunun basına ve meclise taşınmasının ardından geçtiğimiz günlerde yıkımı gerçekleştirilen Çaycuma Anadolu Lisesi eski binasıyla ilgili olarak da Levent Tüzel tarafından, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a sorular yöneltildiğini belirtti. Levent Tüzel, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından konunun Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde defalarca gündeme getirildiği halde, beş yıldır niçin yıkılmadığını sorarak, Adı geçen okul binasının yerine daha donanımlı, fiziki şartlar ve teknik donanım bakımından daha elverişli Çaycuma Anadolu Lisesi ne zaman yapılacaktır? sorularını yöneltti. Tüzel, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a da benzer soruları yönelterek, binanın yıkılsın kararına rağmen beş yıldır niçin yıkılmadığını, ihmalden kimlerin sorumlu olduğuna yanıt isteyerek, Bu ihmalde sorumluluğu olanlara yönelik bir yaptırımınız oldu mu? diye sordu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.