'İMARSIZ KAZIYA KİM İZİN VERDİ?'

Tarih: 2010-07-09 00:00:00

Zonguldak Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı ikinci birleşimi, dün Belediye Nikâh Salonu'nda gerçekleştirildi.Belediye Başkanı İsmail Eşref'in tatilde olduğu için vekâleten görevi üstlenen Gürbüz Kamber'in işinden dolayı katılamadığı meclise, Muharrem Akdemi

Zonguldak Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı ikinci birleşimi, dün Belediye Nikâh Salonu'nda gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı İsmail Eşref'in tatilde olduğu için vekâleten görevi üstlenen Gürbüz Kamber'in işinden dolayı katılamadığı meclise, Muharrem Akdemir başkanlık yaptı.
Toplam 31 Belediye Meclis üyesinin oluşturduğu meclisin Temmuz ayı ikinci toplantısına 7 üye katılmazken, sadece 2 üyenin mazeret dilekçesi sunması dikkatleri çekti.
Toplam 7 gündem maddeli oturumda, yoklama ve açılışın ardından, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nün 24.06.2010 tarih ve 659 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğü ile Belediye arasında yapılacak olan protokol ile ilgili Belediye Başkanı'na yetki verilmesi hakkında Türlü İşler Komisyonu Raporu okundu. Rapor 9 ret oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.
"ZONGULDAK'IN HAYRINA OLAN
MADDELERE DESTEK VERİRİZ"
Ardından gündemin 3'üncü maddesinin oylanmasına geçildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün, Çınartepe Mahallesi'nde tapunun 128 ada, 38 parsel, 128 ada, 36 parselde Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri olarak düzenlenmesi konulu imar planı tadilatı hakkındaki İmar Komisyonu raporu okundu. AKP Belediye Meclis Üyesi Abdullah Karagüzel, bu maddenin Zonguldak'ın hayrına olduğunu belirterek seve seve destek vereceklerini belirtti. CHP'li Belediye Meclis Üyesi Turgut Aydın ise AKP'nin desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Madde oylamanın ardından oy birliğiyle kabul edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 01.07.2010 tarih ve 518 sayılı Belediye Meclisi'nin 01.06.2010 tarih ve 82 ile 84 sayılı meclis kararına 11 Belediye Meclis üyesi tarafından yapılan itiraz hakkındaki İmar Komisyon raporu okundu. Raporların oylanması öncesinde bir konuşma yapan AKP'li Belediye Meclis Üyesi Abdullah Karagüzel, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yanında yapılan kazı çalışmasının kim tarafından yürütüldüğünü merak ettiğini belirterek, bu kazıya nasıl izin verildiğini ve konuyu mahkemeye taşıyacaklarını belirtti. CHP Meclis üyeleri ise, daha önce ruhsatsız başlayan kazı işlerinde daha sonra ruhsat alındığına dikkat çekerek, ruhsat işlemlerinin önümüzdeki günlerde çözüleceğini iddia ettiler.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün, Zonguldak Belediyesi Lavuar Alanı ve Çevresi Koruma, Planlama, Kentsel Tasarım, Mimarlık ve Peyzaj Düzenleme Projesi Yarışması sonucunda birinci seçilen projeye ait üst ölçek kararlara uyumlu 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu hakkındaki İmar Komisyon bilgi raporu okundu. Gündemin son maddesinde ise, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün, Terakki Mahallesi Cumhuriyet Caddesi, tapunun 16 pafta, 261 ada, 89, 91 ve 92 parsel üzerinde bulunan imar planında "Sosyal Kültürel Tesis Alanı" doğrultusunda "Halk Eğitim Merkezi ve Eğitim Alanı" olarak düzenlenmesi konulu imar planı tadilatı hakkındaki İmar Komisyonu bilgi raporu okundu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.