'İNSANLIK ALEMİNE SAHİP ÇIKALIM'

Tarih: 2010-02-08 00:00:00

Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi, Cumartesi günü 2010 Yılı Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Derneğin Şube binasında yapılan Genel Kurul'a; MHP İl Başkanı Mustafa Korkutan, Türk Ocakğı Başkanı Erol Şeref, Bakkallar ve Tekel Bayiler Odası ve K

Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi, Cumartesi günü 2010 Yılı Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Derneğin Şube binasında yapılan Genel Kurul'a; MHP İl Başkanı Mustafa Korkutan, Türk Ocakğı Başkanı Erol Şeref, Bakkallar ve Tekel Bayiler Odası ve Kilimli Kızılay Derneği Başkanı Şükür Küçükali, Kilimli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Orhan Gülay, T.Kızılay Derneği üyeleri katıldı. Genel Kurula tek liste ile gidildi ve Genel Merkez tarafından atanan Nihat Aygün, seçimle Başkan seçildi. Genel Kurul'da Divan Başkalığını Türk Ocağı Başkanı Erol Şeref üstlendi. Gündem maddeleri gereğince T.Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi'nin mevcut Başkanı Nihat Aygün bir konuşma yaptı.
Aygün, Kızılaycıları gönüllü çalışan insanlar olarak tanımlayarak konuşmasına şöyle devam etti;

AYGÜN; "SİYASİ AYIRIM YAPMADAN YARDIM YAPMAYI SEVEN İNSANLARIZ"

"Dil, din, ırk, mezhep ve siyasi ayırım yapmadan insanlarımıza yardım yapmayı seven insanlarız. Bizler her zaman isteriz ki maddi imkanlarımız daha güçlü olsun da, tüm kardeşlerimize sahip çıkalım; onun için diyorum ki bizlere tüm yardım seven insanlarımız sahip çıksın. Biz de tüm insanlık alemine sahip çıkalım. Biz Kızılay olarak çalışmalarımızı gösteriş için yapmıyoruz. Burası gönüllü bir kuruluştur. Kimseden karşılık beklemeyip, insanlığın hizmetinde olan bir kuruluş olup, gücünü kendi çalışanlarımızın kendi vicdanından alıyor. Günümüze kadar bu makamlarda görevlerini layığı ile yapmış olan tüm Kızılay'cılara teşekkür ederiz.

ENVER CEVAHİR UNUTULMADI

Yönetim Kurulu'nda görev alıp vefat eden, Ali İhsan Bıyık, Halit Aygün ve Enver Cevahir dostlarımızı rahmetle anıyoruz. Fahri gönüllü Kızılaycılar olarak toplumun takdirini, saygısını ve Cenab-ı Allah'ın rızasını kazanmak tek amacımızdır."
Konuşmaların ardından 2007-2008-2009 yıllarına ait çalışma raporu okundu ve seçime geçildi. Tek liste ile seçime gidilen Genel Kurulda Nihat Aygün'ün başkanlığında Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Murat Uzun, Fevzi Şen, Erol Şeref, Mehmet Atalı, Murat İlikhan, Sevgi Aşkar, Mustafa Dinç ve Muammer Karagöz.
Denetim Kurulu ise, Erkan Aygün, Genel Merkez Üst Kurul Delegeleri Fevzi Şen ve Erkan Aygün olarak belirlendi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.