'İNTİBAK YASASI'NI BEKLİYORUZ'

Tarih: 2011-12-23 00:00:00

Saadet Partisi (SP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Yönetim Kurulu üyeleri Recep Horozoğlu ve Celal Kapukıran ile birlikte, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Zonguldak Şubesi'ni ziyaret etti. SP'lileri, Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Terzioğlu, dern
Saadet Partisi (SP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Yönetim Kurulu üyeleri Recep Horozoğlu ve Celal Kapukıran ile birlikte, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Zonguldak Şubesi'ni ziyaret etti. SP'lileri, Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Terzioğlu, dernek binasında ağırladı.
Ziyarette konuşan SP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Çetin, şunları söyledi;
Emekliler, en büyük sorunları olan İntibak Yasası'nın biran önce çıkarılmasını bekliyor. Seçimden 6 ay geçmesine rağmen hala ortada hiçbir şey yok. AKP'li vekiller, meydanlardaki seçim çalışmalarında emeklilere İntibak Yasası'nın sözünü vermişlerdi. Özellikle AKP'li vekil Özcan Ulupınar, her gittiği yerde İntibak Yasası'ndan bahsetti ve konuştu. Emeklilerimiz buna inanarak oy vermişler ve oyların büyük çoğunluğunu ise emeklilerden almışlardı. AKP'den önce Saadet Partisi'nin İntibak Yasası çalışmaları vardı. Zonguldak genelinde 200 bine yakın emeklimiz var. 'Nasıl olsa biz meydanlarda İntibak Yasası'nı konuştuk, oyumuzu da' aldık diyorlar. 'Artık bir dahaki seçimde yine konuşur ve oyumuzu alırız' diyorlar. Siz dernek ve emekliler olarak duyarlı olsanız, cevap verilir AKP iktidarına. Biz emeklilerimize gidiyoruz, 'en çok sizin zamanınızda zam aldık' diyorlar ve 'Allah razı olsun' diyorlar. Ama bu işler 'Allah razı olsun' ile olmuyor, siyasiler oy ile geliyor. Onun için oy vermeleri lazım. 10 hükümet geçmesine rağmen en son 54'üncü hükümet, yani bizim dönemimizde iyi zam aldı emeklilerimiz. Biz emeklilerimiz ile alakalı bir komisyon kuracağız. Bu komisyonda ise, Recep Horozoğlu ve Celal Kapukıran olacak. Emekliler Derneğimiz ile ortak çalışma yapacağız. İnşallah iktidara geleceğiz ve emeklilerimizin sıkıntılarını çözeceğiz. CHP ve MHP ise ana muhalefetlik yapamıyor dedi.
TÜED Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Terzioğlu ise, şunları söyledi:  Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımız Hüseyin Memiş, Adana'da, 2'nci Başkanımız ise Ankara'da oldukları için sizi Yönetim Kurulu adına şahsım ve arkadaşları-mız karşıladık. Zonguldak, Türkiye genelinde 'eme-ğin başkenti' olarak biliniyordu. Şimdi ise, 'emeklinin başkenti' olarak biliniyor. Gün geçtikte ise, emeklilerimiz artıyor. Zonguldak merkez ve ilçelerde dahil emeklilerimiz 200 bine ulaştı. Bizimde dernek olarak sorumluluklarımız artıyor. Emekliler olarak, sıkıntılarımızı çözecek kim varsa, desteğimizi vermeye hazırız. Sizin düşüncelerinize katılıyorum. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.