'İŞ'TE KADINLAR PROJESİ' ANLATILDI

Tarih: 2012-07-13 00:00:00

Zonguldak TSO tarafından hazırlanan İşte Kadınlar Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKKA) 2011 Yılı Mali Destek Programı kapsamında finansman de

Zonguldak TSO tarafından hazırlanan İşte Kadınlar Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKKA) 2011 Yılı Mali Destek Programı kapsamında finansman desteği sağladığı İş'te Kadınlar Projesi bilgilendirme toplantısı ve Zonguldak TSO tarafından düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika töreni düzenlendi. Toplantıya; TSO Başkanı Salih Demir, BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel, KOSGEB Müdürü Yaşar Yıldırım, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay ve kadın girişimciler katıldı. Toplantıda konuşma yapan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay, Kadın Girişimciler Kurulumuzun ilk defa uygulamaya koyduğu Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın finans desteği ile proje uygulama desteğine sahip olduğu bir projeyi de aynı zamanda tanıtmak üzere buradayız. Sizlerle birlikte olmak gerçekten çok keyifli. Bizim 'İş'te Kadın' projemizde plakamız olan 67'ye yakın bütçe var. Bunun yüzde 10'unu TSO karşılayacak, kalan yüzde 90'nını tamamını Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı karşılayacak. Kadınlarımız bu proje ile TSO'dan ilçelerimiz de dahil olmak üzere eğitimler alacaklar. Kişisel eğitimleriyle beraber bir işletme karşılaşabilecek sorunları, daha seri bir şekilde halledecek donanımlı eğitimler alacaklar ve daha başarılı olmanın yolunda ilerleyecekler. Girişimcilik kolay bir şey değil, özellikle kanında ve canında var olan bir şey ama çok da riskli. Bunun da formüllerini öğrenmek lazım. Para kazanmak ve kar elde etmek için kalkıştığımız işlerden mutlu ayrılmamız lazım. Kendimize, aile bütçemize ve devlete, millete hayırlı işler üretmemiz lazım. Bununda yolu her şeyde olduğu gibi eğitimden geçiyor dedi.
BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel de, BAKKA olarak özlediğimiz tablo budur. Kalkınmak sadece ekonomik büyüme değil, kalkınma eğitim alanında, sosyal alanda, kadınların ekonomiye katkısı alanında ölçülebilen bir şey. Kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin toplumda ki katkı sunmaları oranında kalkınmadan konuşabiliriz. Yoksa ekonomi tek başına kalkınmayı getirememektedir. BAKKA olarak temel amacımız, Zonguldak-Bartın ve Karabük illerinin diğer iller arasında ki gelişmişlik farkını en aza indirgemek, ortadan kaldırmak. Bölgemizin diğer bölgelerle rekabet edebilir bölge durumuna gelmesi amacında çeşitli planlama çalışmaları, proje destekleri yürütüyoruz. 2010 yılında ilk uygulamamız KOBİ'lere yönelik oldu, 37 KOBİ projesi desteklendi ve yaklaşık 500 kişilik bir istihdam sağlanmış oldu. İş'te kadın Projesi de TSO'nun Kadın Girişimciler Kurulunun sunmuş olduğu bir proje, sosyal kalkınma alanında önemsediğimiz bir projedir diye konuştu.
Konuşmaların ardından Zonguldak TSO tarafından düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nde kursu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.