'İŞBİRLİĞİN' ÖNEMİ ANLATILDI

Tarih: 2011-04-06 00:00:00

Türkiye Belediyeler Birliği ve Zonguldak Belediyesi katkılarıyla, Belediyeler Arası İşbirliklerinin önemi anlatıldı.Türkiye Belediyeler Birliği ve Zonguldak Belediyesi katkılarıyla, Belediyeler Arası İşbirlikleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Türkiye Belediyeler Birliği ve Zonguldak Belediyesi katkılarıyla, Belediyeler Arası İşbirliklerinin önemi anlatıldı.
Türkiye Belediyeler Birliği ve Zonguldak Belediyesi katkılarıyla, Belediyeler Arası İşbirlikleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Belediyeler Arası İşbirlikleri Bilgilendirme Toplantısına; TBB Dış İlişkiler Müdürü Berrin Aydın, TBB Dış İlişkiler Uzmanı Bahar Özden, UNDP Proje Danışmanı Ferhat Emil konuşmacı olarak katıldı. Toplantının ilk konuşmasını yapan TBB Dış İlişkiler Müdürü Berrin Aydın, “Birkaç belediye bir araya geldiği zaman işler daha kolay çözülür. Bu yurt içi veya yurt dışı hiç fark etmez. Finansman mekanizma eksik olsa da işbirlikleri ile her şey daha kolay ilerlemektedir” dedi.
Belediyeler arası yurt dışı işbirliklerinin genel görünümü ve kardeş kent ilişkileri hakkında bilgiler veren TBB Dış İlişkiler Uzmanı Bahar Özden ise, kardeş şehrin asıl anlamının iki belediyenin sorunları beraberce çözümlemek ve zaman içinde de yakın ve dostane ilişkiler geliştirmek için ortaklaşa hareket etmek için bir araya gelmeleri demek olduğunu söyledi. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de, “Bu projenin genel hedefi Türkiye'deki belediyelerin hem yurt içindeki hem de Avru-pa'daki belediyeler ile eşleştirme ve ortaklıklarının sayısının artırılması ve bu tür işbirliklerinin kapsamının genişletilmesidir. Bu hedefe 10 pilot belediyede gerçekleştirilecek örnek uygulamalarla ulaşılacaktır. Hedef olarak seçilen on pilot belediye arasına Zonguldak Belediyesi de Karadeniz Ereğli Belediyesi ile birlikte seçilmiştir. Bu kardeş şehirler projesi kapsamında Zonguldak ve Karadeniz Ereğli belediyeleri İtalya'nın Brındısı ve Monfalcone belediyeleri ile eşleşerek birlikte iki kentin önemli kültür ve turizm öğelerini görmek, yerel ekonomik kalkınmaya yönelik belli başlı tesisleri incelemek, belediyecilik konusunda iki belediyenin öne çıkan uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmak ve ortak projeler hazırlamak üzere Haziran ayından itibaren karşılıklı görüşmelere başlanacaktır. Yurt içi belediye işbirliğine örnek olarak da Zonguldak ili sınırlarında mevcut 31 belediye ve özel idarenin birlikte kurduğu ZONÇEB hakkında bu toplantıda bilgi sahibi olacaksınız. Hem yurt içi işbirliklerinde hem de yurt dışı belediyeler arasında yürütülen kardeş şehirler projesinin başarıyla yürütülmesi ve bu işbirliklerinin daha da genişletilmesi diliyoruz” diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.