'İŞÇİLERİN ALACAĞI VAR'

Tarih: 2013-01-15 00:00:00

Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Müteahhit firmasında çalışan 85 işçimizin maşlarını zamanında alamaması bizim üzüntümüzdür. En kısa zamanda telafi ederek mağdur etmeyeceğiz dedi.Çimenoğlu, yaptığı açıklamada, Alaplı Belediyesine bağlı 3 müteahhi
Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Müteahhit firmasında çalışan 85 işçimizin maşlarını zamanında alamaması bizim üzüntümüzdür. En kısa zamanda telafi ederek mağdur etmeyeceğiz dedi.
Çimenoğlu, yaptığı açıklamada, Alaplı Belediyesine bağlı 3 müteahhit firmada 85 işçinin çalıştığını bu firmaların kestekileri faturalara göre işçilere ödeme yaptıklarını söyledi.
2012 yılı Belediye bütçesini kar ile kapattıklarını vurgulayan Çimen-oğlu, şunları söyledi;
Alaplı Belediyesi bünyesinde 3 adet müteahhit firma çalışmakta bu firmalarda 85 işçimiz hizmet vermektedir. Bu 3 firmaya Ağustos hak edişlerini ödedik. Eylül, ekim ve kasım ayı hak edişi var. Yani 3 aylık alacakları var. Müteahhit firması oldukları için bize fatura keserek ödeme yapabiliyoruz. O firma o faturayı kesmediği zaman bizim ödeyebileceğimiz bir yer yok. Firma şu anda eylül, ekim ve Kasım ayları olmak üzere 3 tane hak edişini bize yollamış durumda. Bu 3 ay süre içinde hiç para alınmadı diye bir şey yok. 3 ay içinde arkadaşlarımız para aldılar. Ama hem daha önceden gelen geçişmiş alacak hem de 30 günde değil de 40 günde ödediğimiz için 3 aylığa geçmiş oluyor. Yoksa 3 aylık geriye baktığınız zaman bu 3 firmadaki arkadaşlarımıza 3 ayda hiç para geçmedi diye bir şey yok. Kendi işçimize yani sendikalı ve personelimize 1 maaş borcumuz var. Onları ödeyeceğiz.
2012 yılında Belediye bütçesini 10 milyon 200 bin lira gelirle kapattıklarını kaydeden Çimenoğlu, Biz belediyenin iyi noktalara geldiğini düşünüyoruz. 2012 yılı bütçesini 10 milyon 400 bin lira civarında gelirle, yaklaşık 9 milyon 800 bin Lira giderle kapatmaktayız. Belediye bütçesini 400 bin lira civarında artıyla kapattık. 2012 yılında 10 milyon 300 lira gelir elde ederken baktığımız zaman 2009-2010 geçerken yüzde 20 artış olmuş, 2011 yılında yüzde 16 artış olmuş, 2012 yılında ise yüzde 4 artış oldu. İller bankasından gelen paramız 2012 yılında baya azaldı.2011 yılında menkul ve gayrimenkul satışlarımız oldu. 2012 yılında hiçbir satış yapmadık. Tamamen kendi öz kaynaklarımıza bu seviyeye geldik. Daha önceki yıllarda iller bankası her sene yazın 4 ay kesintisiz para yollarken 2012 yılında 3 ay kesintisiz para yolladı. Bütün bunlara rağmen biz yine hedefimizi başardık. Çok çalışarak yaptık. İşçi arkadaşlarımızın maaşlarını tam alamaması bizimde üzüntümüzdür. Ama onları en kısa zamanda telefi edeceğiz onları daha fazla mağdur etmeyeceğiz. Kendi işçimize ise, 46 ayda 45 kez maaş ödemişiz.1 maaş gecikmiş diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

hyp :

Sn Başkanın bu tür açıklamaları artık şaşırtmamalı bizi. Yapamadığı işleri daha doğrusu sahip olmadığı yetkinliklerinden dolayı düşünemediği Alaplı'nın gereksinimi olan işleri bu şekilde unutturmaya çalışıyor. Kusura bakmasın ama kendisinden sadece iyi bir Doktor olur. Siyaset sevdasından vazgeçmeli...

nusret fidan :

işte ikdidar belediyesi niye iç işleri bakanlığı ödenek çıkarmıyor madem başkan üzülüyorsa maaşını bu ay işçilere versin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.