'İŞİTEN YÜREKLER' PANELİ

Tarih: 2011-05-12 00:00:00

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğrencilerinden Mustafa Önder Atik, Savaş Koç, Halil Doğan ve Süleyman Özen’in “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında geliştirdikleri projede, “İşiten Yürekler” panel
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğrencilerinden Mustafa Önder Atik, Savaş Koç, Halil Doğan ve Süleyman Özen’in “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında geliştirdikleri projede, “İşiten Yürekler” paneli, ZKÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Projede, Zonguldak Uzun Mehmet İşitme Engelliler İlköğretim Okulu Folklor Kulübü öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle programa giriş yapıldı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Odyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Yusuf Kemaloğlu, “Türk İşaret Dili Tarihi” ve “İşitme Engelliler ve Üniversite Eğitimi” konusunda; Spor Yönetim Bilimleri Uzmanı Pınar Yaprak Kemaloğlu “Dünyada ve Türkiye’de Sağır Sporları” konusunda; Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu İstanbul Temsilcisi Nilgül Ertekin, “İşitme Engelliler ile İlgili Öğretmenlik Deneyimleri ve Anıları” konusunda; ZKÜ Engelsiz Üniversite Koordinatörü Hakan Kalyon, birimin işleyişi ve yapılan çalışmalar konusunda katkıda bulundular.
Toplumda işitme engelliler adına farkındalık yaratmak ve bu konuda geleceğin öğretmen adaylarının, bilinçli ve duyarlı bireyler olmalarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen proje katılımcıların büyük ilgisi ile gerçekleştirildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Davut Atik :

Bu panelde emeği geçen başta abim,ardından ağabeyimi manevi evladı olarak gören Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu İstanbul Temsilcisi Nilgül Ertekin Hanıma,arkadaşları Savaş Koç, Halil Doğan ve Süleyman Özen'e,Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Odyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Yusuf Kemaloğlu'na,Spor Yönetim Bilimleri Uzmanı Pınar Yaprak Kemaloğlu'na,ZKÜ Engelsiz Üniversite Koordinatörü Hakan Kalyon'a,katılan,destek veren herkese çok tşk. ederim,saygı ve sevgilerimi sunarım...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.