'K' BELGESİ UYARISI

Tarih: 2011-08-03 00:00:00

Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerafettin Kocaman, K yetki belgesi almış olup, yetki belgesi süresi dolan üyeleri başvurmaları konusunda uyardı.Kocaman, K1,K2,K3 yetki belgesi almış olup, yetki belgesi süresi dolan ve yenilemek isteyen hak sahi
Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerafettin Kocaman, K yetki belgesi almış olup, yetki belgesi süresi dolan üyeleri başvurmaları konusunda uyardı.
Kocaman, K1,K2,K3 yetki belgesi almış olup, yetki belgesi süresi dolan ve yenilemek isteyen hak sahiplerinin yetki belgesi süresinin dolmasına 60 gün kala yetki belgesi dosyasının bulunduğu Zonguldak Ticaret Odası veya Bölge Müdürlüğü'ne başvurmalarının zorunlu olduğunu söyledi.
Yenileme yapmayan üyelerin yetki belgelerinin iptal edileceğini belirten Kocaman, “60 gün öncesine kadar Bölge Müdürlüğüne, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasına müracaat etmeniz ve yetki belgesinin geçerli ücretinin yüzde 15’ini, 30 gün sonrasına kadar Bölge Müdürlüğüne, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasına müracaat etmeniz ve yetki belgesinin geçerli ücretinin yüzde 50'sini, süresi içinde yapılan başvurularda yetki belgesi toplam tutarının yüzde 15'i karşılığında yetki belgesi ve ekindeki belgeler 5 yıl yenilenecektir. Yetki belgesi süresi dolmasına rağmen ticari veya gayri ticari taşıtı ile kendisine veya bir başkasına ait her türlü yük ve eşyayı taşıyanlar hakkında idari para cezası düzenlenecektir. Yetki belgelerini süresi içinde yenilemeyenler, yetki belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartları cezalı olarak verilecek olup, yenileme yapmayanların yetki belgeleri iptal edilecektir” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.