'KALİTESİ YÜKSELTTİK'

Tarih: 2013-01-21 00:00:00

Çaydeğirmeni Belediyesi belde de gerçekleştirdiği projeler sayesinde yaşam kalitesini yükseltip Zonguldak'ın beldeleri arasında ilklere imza atarak gerek vatandaşların ve gerekse yatırımcıların takdirini kazanmaya devam ediyor. Belediye Başkanı olmadan ev
Çaydeğirmeni Belediyesi belde de gerçekleştirdiği projeler sayesinde yaşam kalitesini yükseltip Zonguldak'ın beldeleri arasında ilklere imza atarak gerek vatandaşların ve gerekse yatırımcıların takdirini kazanmaya devam ediyor. Belediye Başkanı olmadan evvel beldenin bir köyden farkı olmadığını ifade eden Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş ,Bizler bu göreve talip olduğumuzda vatandaşlarımıza burayı köy görünümünden çıkartıp kalitesi yüksek şehir haline getireceğimizin sözünü vermiştik o dönemlerde bu vaatlerimize bazı kesimler gülüp geçmişti. Özellikle beldemizin potansiyelini nasıl yükseltebiliriz? Köy görünümünden nasıl kurtulabiliriz? Bizler mesai arkadaşlarımız ve Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla birlikte  bunların muhasebesini yaptık. İlk olarak beldemize yatırımcıları çekmek için atıl durumda olan mevcut hazine arazilerinin planlarını yaparak sanayi alanlarına açtık ve şu anda beldemizde gerek Cilas Kauccuk Sanayi ve gerekse Çanakçılar A.Ş. tarafından kurulan fabrikalarda yüzlerce personel istihdam edilmekte ve buralarda çalışan vatandaşlarımızın birçoğu da beldemizde yaşamaktadır. Bu tesisler  biz iktidara gelmeden önce burada yoktu. Yine beldemizde bir ilki gerçekleştirerek hem çevredeki ilçe ve beldelerde yaşayan vatandaşlımızın hem de bu güzergahtan geçen vatandaşlarımızın dinlenip ve ailece piknik yapabileceği çok amaçlı bir mesire alanını hayata geçirdik. Beldemiz sınırları içerisinde bulunan arıtma tesislerinin buradan kaldırılması için gerekli anlaşmayı Devrek Belediyesi ile yaptık buradan kazanılacak olan 99 bin metre kare araziyi yatırım yapacak olan firmalara açacağım hem yol güzergahında bulunan bu tesislerden gelen kötü kokunun önüne geçilmiş olacak hem de yeni iş sahaları açarak vatandaşlarımıza iş istihdamı sağlayacağız dedi.
Satılmış Gebeş,Vatandaşlarımızın yurdumuzun çeşitli yerlerini görüp ziyaret etmeleri için belediyemize 26 kişilik bir otobüs yine belediyemizde işlerimizin daha hızlı görülebilmesi için bir hizmet aracı ile beldemizde kışın kar yağışı ile mücadelede bulunmak için mevcut araçlarımıza ekipmanlar alarak kış şartlarında beldemiz ve köylerimizde yaşanacak olan sıkıntıların önüne geçmiş bulunduk. Belediye binasına engelli vatandaşlarımızın rahatça gelip işlerini görebilmeleri için asansör yaptırdık.  
Çaydeğirmeni Belediyesinin hiçbir yere borcu bulunmamakta ve belediyemiz kendi ayakları üzerinde durmasını bilen bir kurumdur. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda vatandaşlarımızın rahat ve huzur içine yaşayabilmeleri için arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.