'KANDİLLİLER AFFETMEYECEKTİR'

Tarih: 2012-12-17 00:00:00

Kandilli'deki sağlık meslek lisesinin Kdz. Ereğli'ye taşınma kararını eleştiren Kandillililer Dernek Başkanı Av. Korhan Us ile şehir Plancısı Kamuran Ayyıldız, bu yapılanları 'tarihi hata' olarak değerlendirdiler. TTK ArmutçukMüessesesi'nin atıl durumda

Kandilli'deki sağlık meslek lisesinin Kdz. Ereğli'ye taşınma kararını eleştiren Kandillililer Dernek Başkanı Av. Korhan Us ile şehir Plancısı Kamuran Ayyıldız, bu yapılanları 'tarihi hata' olarak değerlendirdiler.

TTK ArmutçukMüessesesi'nin atıl durumda bulunan sosyal tesislerinin sağlık meslek lisesi olarak değerlendirilmesinden bu yana beldenin sosyo-ekonomik yapısına katkıda bulunduğuna dikkat çeken Kandillililer Derneği'nin yöneticileri, bu lisenin Kdz. Ereğli'ye taşınma kararını haksız ve tarihi hata olarak buldular.

Bu konuda açıklama yapan Kandillililer Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin Başkanı Avukat Korhan Us ile Kandillili Şehir Plancısı Kamuran Ayyıldız yaptıkları ayrı ayrı açıklamalarda bu karara karşı olduklarını bildirdiler.

KORHAN US

Vatandaş devlet işbirliği ile inşa edilen ve 1997 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılışı gerçekleştirilen Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne yakın olduğu gerekçesi ile açılan Kandilli Sağlık Meslek Lisesi'nin Kdz.EreğliKorubaşı Mahallesi'ndeki TOKİ İlköğretim Okuluna taşınacak olmasına belde sakinlerini olduğu kadar,Derneğimizi de fazlasıyla üzmüş ve Kandilli için bir endişe kaynağı olmasına neden olmuştur. Çünkü Kandilli,ekonomik olarak çökme noktasındadır.Okulun da taşınma işi gerçekleşirsebu çöküş daha da hızlanarak devam edecektir.

Gerekçesi ne olursa olsun,şimdiye kadar Kandilli de faaliyet gösteren  Sağlık Meslek Lisesi ninKandilli den taşınacak olması, Kandilli ye  ve Kandillililereözellikle ekonomik açıdan çok ağır bir darbe vuracaktır.Ayrıca,hastaneye mesafe sorunu da haklı bir gerekçe olarak kabul edilemez.

En yakın hastaneye  4 Kilometre şartı aranıyor  ancak, Ereğli Devlet Hastanesi ile TOKİ İlköğretim Okulu'nun bulunduğu alan yaklaşık

6.5 kilometre, en yakın özel hastane bile 5 kilometre. Ayrıca, yeni hastane Ören'e yapılıyor .TOKİ  ile  yeni  hastane nin arası Kandilli'den bile daha uzak. Dolayısıyla, belde ile yıllardır bütünleşen  Okulun Kandilli den Ereğli ye taşınmasına  KANDİLLİ DERNEĞİ olarak karşıyız.

KAMURAN AYYILDIZ

Kandilli'de bulunan Sağlık Meslek Lisesi'nin Kdz.EreğliKorubaşı Mahallesi'nde yapımı TOKİ tarafından gerçekleştirilen İlköğretim Okulu'na taşınacak olmasını şiddetle kınadığımı belirtmek isterim .

1997 yılında vatandaş ve devletin birlikte yapımını gerçekleştirdiği Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne yakın olması sebebi ile açılan Kandilli Sağlık Meslek Lisesi'nin Kandilli'den koparılması unutulmuş olan Kandillimize darbe değil de nedir?

Geçmişin Kandillisi bölgenin gözbebeği herkesin uğrak yeri idi.SSK hastanemizde ameliyatlar bile yapılırdı.Sosyal devletin ilk örneklerinden biri olan Kandilli'de bu gün gelinen nokta ülkenin gelişmişliğinin sadece büyük şehirlere kaydırıldığı gerçeğini ortaya koymaktadır.Sosyal devlet kavramının ise tamamen kaybolduğu,TTK nın iç burkan gidişatı Kandilli'de net olarak izlenmektedir.

Göğüs Hastalıkları Hastanesinin kapanmış olması , ardından Sağlık Meslek Lisesi'nin Kandilli'den alınması Kandilli'nin değerlerinin bir bir yok olarak Kandilli insanına büyük bir darbedir.

Tarih Kandilli'ye yapılanları asla affetmeyecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Hasan TURGUT :

Bizler kANDilli en iyi durumdayken Ereğli deki okullara zamanın tahta kasalı araçları ile gittik geldik.Okula gelişi gidişi dert edenlere söylüyorum.Kalan diğer belde sakinlerine ricam Buraya yapılan yok etme planı hala uygulanıyor.Daha fazla birlikte olmak lazım, dağılmamak lazım.

aleyna :

okula hergün bizim gibi gidip gelmediğiniz ve olaya dışarıdan baktığınız için tabiki de okul taşınmasın dersiniz. hergün bizim gibi gidip gelseniz ve onca derse girdikten sonra o yolu tekrardan çekseniz sizde taşınsın isterdiniz. kANDilli halkı okulun taşınmamasını istiyor. peki yaa okul için ne yapıyor. ben söyliyim hiçbir şey yapmıyor. yıllardan beri boyanmayan ve tarihi eser diyebileceğimiz o okul için yaptıkları tek bir şey bile yok. okulu ilk gördüğümüz ANDaki hayal kırıklığımızı arkadaşlarımızla birbirlerimize hep anlatıyoruz. kANDilli halkının tek bir nedeni bile yokken neden bu okulun taşınmamasını istiyor dün yolda bir adamın söylediği sözden anladım. adam aynen şu sözleri sarf etti. "bu okulda burdan gittimi hiçbir faaliyet olmaz kANDilli unutulur burası hayvan çöplüğüne döner." bunu ne ben ne bir arkadaşım ne de bir öğretmenim söylemedik. bunu kANDilli halkından bir kişi söyledi. onlar bunu söylerken görevliler hala bu okulu taşımıyorsa ona diyecek bir şey yok. sadece yazık

hema işçisi :

tbr ediyorum siyasileri değil ama onlara oy verenleri ne güzel yapıyorsunuz önce seçip sonra yaptıklarına yalANDANDa olsa tepki gösteriyorsunuz bence iyi oluyor kapatılsın hatta ttk hema da kapatılsın seçtiğiniz belediye başkanı ne yapıyor hala su sayaçlarının peşinemi düştü yoksa evinin derdinemi sağlık mesleğe ne gerek var kuran kursumuz açılmış çocukları oraya göndeririz ne yapalım

metin kANDilli :

evet okulu taşınsın diyen arkadaşlar şimdi bende size soruyorum işe gelirken sorun yok kANDillinin rantını yerken sorun yok ama okula gelince kar kış yol bahane ediliyor okula gelince okul kANDillinin namus davasıdır okadar

ahmet :

kimse bilmez o kışta o okula nasıl gıdıldıgının mıllet kend derdı ıcınokul oğrencılerını tehlıkeye sokuyor bız o yolun çılesını cok cektık gerıden gelenler cekmesın tasınması gerek okulun..

yıldıray dilaver :

yoruları okuyuorum nekadar basit nekadar gerçekten uzak eleştiriler. kapatalım neyi montunun fermuarınımı kapatıyorsun 1990 yılarda ishak alaton madenleri kapatıp balılk çiftlilleri acaçaktı . kANDillidehastanene kapıldı ereğlide üniversite hastanesimi açıldı. ereğlide gemi sanayi kapANDı alaplıda vagon sanayimi acıldı, erdemir gitti ereğli daha büyüdü ilmi oldu hep kapatalım benim anam benim babam yesin oldu canım çok sevinmişe benziyorsunuz biz biliriz ne çektimizi. bekaara ne kolay karı boşamak , al ne yapçan masrafları çebinden ödeyeçen yoksa sana sağlık alanında çamur at izi kalsındiye istiklal madalyası vereçekler onu almayı bekleyeçeksin. Geç bunları çoçukları düşünüyormuşta muş muş ADİLE NAŞİT ÖLELİ 20 Yıl oldu kendini kANDır . KANDİLLİME DOKUNMA ORA HEP VARDI VAR OLAÇAK kendime kapasiten kadar oynayaçak yer bul.

dursun altıntaş :

ameliyatlar yapılan hastane,varagel,tren,sinemalar,özel okullar,ulaşım sağlayan ttk nın araçları,plaj,park,pavyonlar,göğüs hastalıkları hastanesi,camlı,kızılsu,aşağı kANDilli,pazaryeri mahalleleri,misafirhaneler,ekonomalar..bunları,bir tarihi bir kültürü yok ettiniz.sonrada dalga geçer gibi en yakın hastane şu mesafede değil o yüzden burayı taşıyoruz diyorsunuz.sanki yıllardır yakınında hastane varmış ta şimdi yok gibi.bu bölgede ağır ve tehlikeli işte çalışan yüzlerce insan var.yıllardır ttk ve hema ambulans şöförlerine ralli yaptırdınız ereğli zonguldak kANDilli arasında.bundan utanacağınıza,bu ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan bu bölge insanına 24 saat hizmet veren bir hastaneyi üstelik binası hazır olduğu halde sağlama kalk üstüne bir okulu daha taşımaya çalış.isminde adalet olan akp.adalet in diğer anlamı da hakk tır oda allahın 99 adından biridir.madenciye ve bölge insanına 24 saat hizmet verecek bir hastaneyi sağlayın,okul da yerinde kalsın.tabi hala utanma duygunuz varsa...

AHMET DENİZ :

KANDİLLİ ARKADAŞIM NEDEN BU KADAR CIRLIYORSUNUZ ANLAMIŞ DEĞİLİM ERTAN BEY DOĞRU YAZMIŞ..ÖNCE BELDENİZE SAHİP ÇIKIN EĞİTİMİN SORUNLARINI KANDİLLİNİN SORUNLARINA MAL EDEREK KURTARMAYA ÇALIŞMAYIN GÖKÇLERDE Kİ GÖÇÜ ÖNLESEYDİNİZDE BELEDİYE KAPANMA DURUMLARINA DÜŞMESEYDİ..HELE ŞÜKÜRKİ ÇOCUKLARIMIZ KANDİLLİDEN KURTULACAK İNŞALLAH BU BELEDİYECİLİK ZİHNİYETİNDEN SİZDE KURTLURSUNUZ..SİZ KENDİ KENDİNİZİ BELDELERİNİZE SAHİP ÇIKMAYARAK CEZALANDIRMIŞSINIZ.. "vermeyince mabut, neylesin mahmut"MİSALİ ÖNCE BELDELERİNİZE SAHİP ÇIKIN EĞİTİME SAHİP ÇIKANLAR ZATEN ÇÖZÜMÜ GÖRMÜŞLER...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.