'KARARI ÜYELER VERDİ'

Tarih: 2013-01-24 00:00:00

Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Yöneticileri ve yeni uygulanacak olan Elektronik Kartla Ücret Toplama Sistemi için oluşturulan komisyon üyeleri düzenledikleri basın toplantısında kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan iddialara yanıt verdi. Çilek Halk Ot

Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Yöneticileri ve yeni uygulanacak olan Elektronik Kartla Ücret Toplama Sistemi için oluşturulan komisyon üyeleri düzenledikleri basın toplantısında kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan iddialara yanıt verdi.

Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Murat Akyüz, Elektronik Kartla Ücret Toplama sistemine ilişkin kamuoyuna oluşturulmaya çalışılan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek başladığı açıklamasında, Bu sözleri kesinlikle kabul etmiyoruz dedi.

YÖNETİM DIŞINDAN BİR KOMİSYON SEÇİLDİ

İlçede rehabilitasyon projesi adı altında karar alındığını ve bu karar gereği ilçede toplu taşımacılık yapan özel halk otobüslerinin elektronik kartla ücret toplama sistemine geçilmesinin istendiğini belirten Akyüz, Bizlerde süreç içerisinde çalışmalarımızı üyelerimiz ile birlikte yaptık. Yeni sistemin araştırmasını yaparken yönetimin bu sistem içerisinde olmaması adına kendi görüşlerimizi üyelerimize bildirdik. Sonuç itibariyle üyelerimiz kendi aralarında yönetim dışından seçtikleri bir komisyon belirlendi. Bu komisyon kooperatifin önde gelen isimlerinden oluştuğu için bu sistem çalışmalarını komisyon üstlendi.

10 YILLIĞINA ANLAŞACAĞIZ

Türkiye'nin değişik bölgelerinde uygulanan bu sistem incelendi. Kooperatifler ile görüşmeler sonucu 3 firma hakkında bilgileri topladık. Yönetim ve komisyon arasındaki görüşmenin ardından 2 firma üzerinde karar kılındı. Tüm üyeler toplanarak 2 firma ile ilgili sunuşlar istendi. Elektronik bir mevzuat olduğu için bizler bunu 10 yıllığına anlaşacağız. 10 yıl boyunca geçerli olacak. Arkadaşlarımız titizlik ile bunun için hareket ettiler. Biz konuya fazla da vakıf değilim, komisyon var komisyon çalıştı dedi.

YENİ SİSTEM 15 ARACA TAKILDI

Yeni sistemin yaklaşık 15 araca takıldığını da belirten Akyüz, Yeni sistemin araca takılması için teknik ekipler geldi. Şuan itibariyle 15 civarında bir aracımıza bu sistem takıldı, kameraları bağlandı. En son aşamada ise ana cihazlar ile bağlantı kurulacak. Tahminen 1 Mart'a bu sistemi tam anlamıyla kullanımına geçmeyi hedefliyoruz sözleri ile konuştu.

KOMİSYON SÖZCÜSÜ NOKTAYI KOYDU

Söz konusu sistemin kurulması için oluşturulan komisyonun sözcülüğünü yapan Yaşar Danışmaz ise, sisteme geçme kararının alınmasının ardından üyeler arasında oluşturulan bir komisyonunun elektronik kart sistemi ile hizmet veren şehir ve ilçelerde incelemede bulunduğunu belirtti. Danışmaz açıklamasında şunları söyledi: İncelemelerin ardından geldiğimizde edindiğimiz bilgilerin aynısını üyelerimize aktardık. Kararı verirken de oylama ile belirledik. 2 Firma üzerinde durduk bu firmalar daha kapsamlı ve kendileri sadece bu işi yaptıkları için değerlendirdik. Taşeron firmaları kapsam içerisine almadık. Üyelerin fikirleri doğrultusunda sisteme karar verdik.  Bunda belediyenin de kooperatifimizin de baskısı ve yönlendirmesi yoktur. Herkesin imzası alınarak işlemler yapılmıştır.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ereğlili :

Sn.Murat akyüz acaba yaptığı işe kendisi inanıyor mu? hem ihale yasaklı firma var, hem de daha önce sana zarar veren firma var.adama sormazlar mı o zaman bu firmalardan niçin teklif alıyorsun.başka şirket yok mu türkiyede.kendilerine göre diktatörlükle yönetim anlayışı.fakat bağlantıları çok sağlam!!

Otobüsçü :

ya akyüz önünde bir tane belge yok ezbere konuşuyorsun adamlar onlarca belge sundular belgeyemi inanacaz sanamı bir tane gazetede kent kartın teklifi diye bi belge yayınlatmışsın el yazısıyla yazılmış bir teklif sen hiç el yazısıyla yazılmış bir teklif gördünmü ya biz ahmet ağamıyız bırak bu işleri hem belediyenin alakası yok diyosun madem öle niye başkan posbıyığın makam odasından dışarı çıkmıyosun nese sıkıntı yok bunları izleyen gerekli kurum ve kuruluşlarda boş oturmuyo merak etme sen

AKBİLE GEL :

Murat efendi,Ereğli halkı akbil konusunda gerçekleri belgeleriyle öğrendi.VatANDaş artık bilinçli,otobüs sahipleride vatANDaş olduğuna göre yeterince bilinçlendi.Sen kendini fazla yorma.

Personel :

belediyenin yönlendirmesi yoksa toplantılar niye belediyede başkanın makam odasında yapılıyo sayın akyüz ???

turan ve avanesi :

ereğli yi halk otobüsleri teslim aldı. herşey onlardan sorulur. nerede bizim güleç yüzlü şoförlerin kullANDığı belediye otobüslerimiz. cöbekoğlu dönemindeki ciddiyet ve saygı var mı şimdi? şimdi rant var rant. meydanbaşı yokuşunu 10 km ile çıkan saygısız şoförler var. yazıklar olsun. adı avrupa kendi ama köy bu ereğli köy. denizin kenarına havuz yapacak kadar şaşkın bir ereğli var. dünyanın en akılsızı yapar denizin kenarına süs havuzu. tüh be oylarımıza....

Akbile gel :

Mahir taşkın adlı yorumcu.Otobüscüler kendi davalarına sahip çıkarlarsa 2 milyon(eski parayla 2 tirilyon)akbil konusunu bidaha incelerler,kamuoyuda tatmin olmuş olur.VatANDaş ne yapsın,devletimize güveniyoruz.

Mahir Taşkın :

Bu halk Otobüsçü arkadaşlara gidip gelirken dikakt ediyoruz sürekli birbirlerinin arkasından iş çeviriyorlar. Ellerinde telefon o araba çık tı ağır gel hızlı gel. tarfik güvenliği hiç önemli değil onlar için. Başka bir otobüs arkadan geliyorsa ve yolda bir yolcu varsa eğer yeni aldığı bir yolcu varsa hamilede olsa, yaşlıda oturdumu oturmadımı onlar için hiç önemli değil. 3 saniyede hızı 70 km. Kadın çocucuğunu düşürmüş, yaşlı düşmüş kafayı çarpmış umurlarının işi değil bir gözleri 1 TL 1 gözleri 50 krş. sadece parayı görüyorlar. Bas gaza yolcuyu( pardon 1,5 TL yi) kap. Arkadaki araba kapmasın. Mühim olan insanlık pardon PARA. Böyle olmayanları tenzih ederiz ama % 70 i böyle bu arkadaşların. Umarım yanılıyorumdur ama birbiri karşı al' a( hileye ) başvurmaktan kaçınmayan bu arkadaşlar bu sefer hile yapmıyor herşeyi milletin gözönüne sokararak yapıyor ve bizi enayi zanndediyorlar. 2 milyona zararına iş yptırıyorlar. Kimden çıkacak bu para Bizden vatANDaştan. Yetkililer ltf. ENGELLE

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.