'KAYBEDEN ORMANLI OLDU'

Tarih: 2012-08-03 00:00:00

Meclis üyeliğinden ve partisinden istifa eden Cevdet Ertürk, Posbıyık'ı verdiği sözleri tutmadığını belirtti. Ormanlı Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyesi iken 16 Nisan tarihinde CHP'li Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a tepki göstererek hem part

Meclis üyeliğinden ve partisinden istifa eden Cevdet Ertürk, Posbıyık'ı verdiği sözleri tutmadığını belirtti.

Ormanlı Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyesi iken 16 Nisan tarihinde CHP'li Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a tepki göstererek hem partisinden hem meclis üyeliğinden istifade eden Cevdet Ertürk, Ormanlı'ya aradan geçen süre içerisinde herhangi bir çivi çakılmadığını iddia etti ve halkın yanıltıldığını vurguladı.


Ertürk, belediye encümen üyeliğine de CHP'li meclis üyelerinin oyları ile AKP'li meclis üyesinin katıldığını da söylediği açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

CHP'li Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ormanlı Belediye Meclisi'nde benim olmamdan ötürü hizmet vermeyeceğini açıkça beyan etmiştir ve tarafıma da bu iletilmiştir. Bende 'beldeme hizmet gelmesi noktasında eğer ben engelsem tabiî ki çekilirim yeter ki bir şeyler yapılsın' diyerek hem meclis üyeliğinden hem de partiden istifa ettim ve dilekçemi 16 Nisan tarihinde işleme koydurdum. Aradan geçen süre içerisinde Ormanlı'ya tek bir çivi dahi çakılmadığını görmek bizleri son derece üzmüştür. 

Yine geçtiğimiz günlerde Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever ile Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık arasında geçen ve kamuoyuna da yansıyan konuşmada; Posbıyık'ın 'Ben Ormanlı'ya hizmet ettiğim zaman oyum düşüyor bu yüzden Ormanlı'ya hizmet etmeyeceğim' şeklinde sözleridir.

Biz ormanlı için varız hizmeti kim getirecekse onun yanındayız üzüntümüz bizi gerekçe göstererek belde halkını yanıltmalarıdır ve yanıltan isimler de maalesef görevdedir.


Üzüntüm o dur ki Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ormanlı ile bağı da ciddi anlamda yara almıştır. Bunu da şöyle özetmek gerekirse benim sürdürdüğüm encümen üyeliği görevine CHP'li meclis üyelerinin desteği ile AKP'li Belediye Meclis Üyesi ve yine AKP'nin Ormanlı Belde Başkanı Mehmet Erdoğdu bu göreve getirilmiştir. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ormanlı Sevdalısı :

Cevdet Ertürk'ün gazeteye vermiş olduğu haberi ve yorumları okudum.bir Ormanlılı olarak üzüldüm.Ormanlı halkı belediye başkanı yaşar Sever'i ve ekibini Türkiye Cumhururiyetinin başbakanına karşı Ormanlı belediye yönetimine seçmiştir.Sizin hiç bir yaptırım projeniz yokmuydu.seçimden sonra Halil Posbıyık vefat etmiş olsaydı.Siz yan gelip yatıcakmıydınız.Halil Posbıyık yine Ormanlı ya bir şeyler yaptı.Sayın Cevdet Ertürk senin başkanın il delege seçiminden oy kullanmadan geri döndü.Festivalde Halil beyin yanında olması gerekirken Edirne ye güreşlere gitti.Sayın Halil posbıyık size ne hizmeti verecek.Bu iş beyin işidir çorba pişrmeye seracılık yapmaya bewnzemez.Cevdet Ertürk istifa ettiği için tşkkr ediyoruz.İnşallah Ormanlı belediye başkanı da istifa ederde kurtuluruz.

hayrettin boşbıyık :

ilce baskani cevdet ertürkün istifasında ikna yoluna gitmeden hemen işleme koymuştur.halbuki sıradan bir üye bile istifa ettiği zaman ikna etmek için büyük bir çaba harcanırken ertürkün istifasının işleme konmasında posbiyikin etkisi çoktur.ilçe teşkilatı posbikin emrine girmiş ve ereglide CHP yi bitirme yolunda boşbıyıka istemedende olsa degirmenine su taşıyor.ormanlıda CHP bitmiştir.boşbıyık partiden giderayak partiye zarar vererek gidecektir.CHP liler uyanın artık.

CHP'li :

O'CHP için tek başına ormanlı idi.parti içi çekişmelere kubanban edildi,sol tANDanslı olarak bildiğimiz partisini ve partisine sahip çıkanları korur zannettiğimiz ilçe başkanımız bile kılını kıpırtatmadı,istifasını jet hızıylı işleme koydu,ardından CEVDET ERTURK'un dinlenmeye ihtiyacı var biraz nadasa bırakalım dedi.Ve ardındANDa AKP Ormanlı eski belediye meçlis üyesini belde başkanı atadı.bundan sonra daha neler beklenirki tabiki AKP li miçlis üyesi daimi meçlis üyeliğine seçilir üstelik AKP'li üyelerin desteğini almamasına rağmen.CEVDET ERTÜRK Siyasiti meslek haline getirmeyen her zaman partimin bayrağını Ormanlı gibi beldede dalgalANDırın ONURLU bir arkadaşımızdır.Umarım kendisini tekrar ormanlıda partime kazındrırlar.Bu konuda gerçekten partililerimi göreve davet ediyorum.Ormanlıda partimin kapısını açan yok.merdivenlerinden yukarı çıkan yoktu.Yoksa 2014'de çok büyük hüsrana uğrayacağız,ve bir partili olarak bunu baş sorumlusu olarakta mevcut ilçe örgütünü ve başKAN'ı olur.

gercek cumalı :

Belde başkanlığı ve Belediye meclis üyeliği koltuğunu ormanlı beldesi için feda eden Cevdet beyi kutluyorum. Ancak başkanlığı boyunca ereğli hakını kANDırana kızmamak lazım. Asıl suçlu şovmen ereğli belediye başkanı na inanan , ve cevdet ertürk e baskı yapan ormanlı belediye başkanı ve meclis üyelerinde ve halil beyin sözcüsü olan bazı ormanlılı arkadaşlardadır. Ormanlı CHP nin yıllardır dik duruşunu hazmedmeyen sn.başkan kongre kaybetmeyi hazmedemedi.Cevdet gibi çıkarını ve menfaatini düşünmeden siyaset yapan ilkeli chp.lileri halil başkan gibileri sevmez. Bunun dışında adıl sorgulanması gereken , cevdet beyin meclis üyeliğinden ayrılmasından sonra belediye encümenliğine , AKP li meclis üyelerinin karşı gelmesine rağmen başkan Yaşar severin ve chp li meclis üyelerinin oy desteği ile akp belde başkanı mehmet beyi seçtirilmesidir. Bu bir parti suçudur. İlçe başkanı kulaklarını kapatma. bu konu size aktarılmıştır herhalde. İlçe başkanı uyuma örgütüne sahip çık.belediyeden yönetilme !..

deniz :

cevdet ertürk görev yaptığı süre içinde yaptıklarıyla parti ilkelerine bağlılığı ile dik duruşuyla adam gibi adamdır.ben chp li olarak ilçe yönetiminin bu arkadaşamıza sahip çıkmamasını vefasızlık olarak değerlendiriyorum.

ormanlılı memati :

cevdet kardeşimizi istifa etmeye zorladışar. oda dayanamadı ne yapsan. 2-3 dedikoducu arkadaşımızın çenesinden bıktı. fakat onun emeğinin değerini bilen 2000 3000 kişinin ona olan saygısı güveni de var. cevdet ertürk kazanılması gerekn düzgün bir kardeşimiz. bu zihniyet bir gün çark edicek cevdet ertürkü kaybettiğine yanacak ama geç olacak.partim adına üzüldüm. bir de cevdet kardeşimin dedğği gibi eski akp belde başkanını başkan yapılınca söylenecek söz yoktur bence

mustafagelenek91020 :

sayın halil bey cevdet ertürk görevdeyken ormanlıya hizmet getirmem söylemi gerçekten ağır. çünkü bu hedef göstermedir.bir insanın üzerine , günah keçisi damgası vurmaktır. sonuçta, cevdet ertürk siyaseti meslek haline getirmemiş , özveriyle yapmış çevresinde sevilen onurlu bir insANDır. kendisinin üzerine bu denli gelinmesi üzücüdür. partisinin hizmetinden ve çizgisinden bu güne dek hiç şaşmamış özveriyle görevini yapmış bir insanı ormanlıda yok edip, etkisiz hale getiren düşüncenin ESKİ AKP BELDE BAŞKANINI göreve getirmesiyle partiyi ne türlü bir çizgiye taşımak istediğine anlam veremiyorum. anlam veremiyorum , çünküüüüü sol düşünceden gelen bir ilçe başkanının başını çeken bir yönetimden böyle bir uygulama beklemezdim.

ormanlı cumalı :

cevdet bey kendsi ne vermiş ormanlıya, ben chp yi sevmem ama posbıyık ormanlıya yapacağını yaptı, asfaltını duvarını copunu vs

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.