'KAYNAŞMAK İSTİYORUZ'

Tarih: 2009-10-30 00:00:00

AKP Zonguldak İl Teşkilatı üyeleri Doğu ile Batı'nın kaynaşması amacı ile düzenledikleri gezide Siirt'i ziyaret etti.  AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı'nın 'Demokratik açılım' sürecinde bölgeler arasındaki farklılığı kaldırmak amacı ile düzenlediği gezi ka

AKP Zonguldak İl Teşkilatı üyeleri Doğu ile Batı'nın kaynaşması amacı ile düzenledikleri gezide Siirt'i ziyaret etti.  AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı'nın 'Demokratik açılım' sürecinde bölgeler arasındaki farklılığı kaldırmak amacı ile düzenlediği gezi kapsamında İl Başkanı Hamdi Uçar ve ilçe teşkilat başkanlarının da aralarında bulunduğu 20 kişilik bir heyet Siirt'e de ziyarette bulundu. Heyet, AK Parti Siirt Teşkilatı'nı ziyaret ettikten sonra 'Bilim ve ilim merkezi' olarak bilinen Aydınlar ilçesine geçti. AK Partililer Aydınlar ilçesinde İbrahim Hakkı Hazretlerinin ve Fakirullah Hazretlerinin türbelerini ziyaret ettikten sonra ilçenin inanç turizmi açısından önemli potansiyele sahip olan, geçmişte yaşayan ve kabirleri ilçede bulunan çok sayıda ilim adamın kullandıkları babadan oğula teslim edilen eşyaların sergilendiği özel bir müzede incelemelerde bulundu. Gezi ile ilgili bilgi veren AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, "Zonguldak AK Parti Teşkilatı olarak Güneydoğu Bölge'mize bir ziyaret yapıyoruz. Özelikle partimizin 'Demokratik açılım' ile ilgili bir çalışmaya binaen yapıyoruz. Mardin, Siirt, Şırnak teşkilatlarımızı ziyaret edeceğiz ve bu illerimizi biraz gezeceğiz. Bu bölgedeki vatandaşlarımızla, teşkilatlarımızla kaynaşmak istiyoruz. Onların gelenek göreneklerini, kültürlerini ve örf adetlerini yerinde incelemek ve görmek istiyoruz. Bu anlamda 3 gün sürecek bir ziyaret yapıyoruz. Bu vesile ile bugün Siirt İl Teşkilatı'nı ziyaret ettik. Sevgili il başkanımız, Milletvekillerimiz bizleri çok sıcak karşıladılar. Çok mutlu ve çok memnun olduk. Kendilerini de Zonguldak'a bekliyoruz. Malumunuz ülkemizin uzun dönemdir gündemde olan demokratik açılım süreci ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmaları yakinen takip ediyoruz. Biz de bu anlamda Doğu ile Batı'nın kucaklaşması için birlik ve beraberliğin oluşabilmesi için teşkilatlarımız birbirlerini ziyaret ediyorlar. Bu ziyaretlerimizi devam ettireceğiz. Şırnak ilimiz ve bir sonraki gün Mardin ilimizi ziyaret edeceğiz. İmkânımız ve zamanımız olursa Diyarbakır ilimizi de ziyaret ederek bölgeden ayrılacağız. Ülkemiz insanlarının birlik-beraberlik içerisinde kardeşlik duyguları içerisinde olması elbette bizleri mutlu ediyor. İnşallah böyle olacaktır. Amacımız, hedefimiz de budur. Bu vesile il başkanımıza ve teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bizleri çok sıcak karşıladılar. Aynı zamanda kendilerini de Zonguldak'a davet ediyorum" dedi.
Zonguldak'tan gelen heyeti ağırlayan AK Parti Siirt İl Başkanı Bayram Kızılay, bu ziyaretlerin önemine değinerek, "Zonguldak İl Başkanım ve teşkilatına Siirt'teki ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle ziyaretlerin ülkemizde yapılmasının gerçekten çok faydalı olduğuna inanıyoruz. Onun için onların yapmış olduğu bu ziyaret gerçekten çok anlamlı. Ziyaretleri bizce de makbul olmuştur. Onun için kendilerine teşekkür ediyorum. Bölgeler arası farklılığı ortadan kaldırmak için özelikle butür ziyaretlerin yapılması gerekiyor. Onların buraya yapmış olduğu ziyaret bizim için ne kadar önemli ise mutlaka bizim de oraya gidip oradaki vatandaşlarımız ile kaynaşmamız gerektiğine inanıyoruz. İnşallah biz de gidip onlarla ziyaret edip görüşeceğiz. İnsanlarımız gezip gördükten sonra insanların birbirine çok daha yakın olduğunu hissedilebiliyor. Onun için bu geziler çok önemli. Sadece televizyonlardan basından gazetelerden anlatıldığı gibi değildir. Belki insanları gelip gördüğü zaman yaşadığı zaman belki daha farklı duygulara sahip olabilir. Onun için çok önemsiyoruz. Kendilerine yapmış oldukları bu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. İnsanlarımızın kaynaşması amacı ile bundan sonra ziyaretlerin sık olmasını diliyoruz. Bu demokratik açılım sürecinden de bu ziyaretlerin çok önemli olduğuna inanıyorum" diye konuştu.
Zonguldak'tan gelen AK Partililer Cumhuriyet Meydanı'nda Siirtli partililerle beraber hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra kentten ayrıldılar.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.